Tag: Przeinstalowanie systemu Windows 7

Jak przeinstalować Windows 7?

System Operacyjny Windows
Windows 7 to najnowszy system operacyjny Microsoftu, jest to oficjalny następca Windows Vista wydanego 22 października 2009 roku. Windows 7 jest bardzo dobrym systemem, potwierdzają to wyniki sprzedaży systemu. (Najlepiej sprzedający się system w historii Microsoftu). Uaktualnienie do systemu Windows 7 jest bardzo intuicyjne i proste. Wystarczy podstawowa wiedza i postępowanie według poniższej instrukcji.


Podobne porady

WinZip

Jak kompresować pliki za pomocą programu WinZip?

Oprogramowanie Freeware i Shareware
Kompresując swoje pliki, sprawiamy, że są one mniejsze i zajmują mniej miejsca na naszym dysku. Kompresowanie plików jest szczególnie przydatne, jeśli planujemy wysłać je poprzez wiadomość e-mail lub przenieść do innego komputera.
Windows XP

Jak przeinstalować Windows XP?

System Operacyjny Windows

Im dłużej korzystamy z naszego komputera z zainstalowanym Windows XP tym komputer staje się coraz wolniejszy, dłużej się uruchamia, aplikacje częściej się zawieszają. Główną przyczyną tego problemu są „śmieci”, które zbierają się podczas pracy z komputerem są to między innymi pozostałości po instalowanych i usuwanych programach. Są różne sposoby na przywrócenie sprawności systemu jednak najskuteczniejszą metodą jest instalacja „świeżego sytemu”. Wielu użytkowników uważa, że instalacja systemu jest trudna - jest to nieprawda, instalacja systemu Windows XP nie powinna sprawić nikomu trudności. Mamy do wyboru dwie opcje: instalację z formatowaniem dysku na którym zainstalowany jest system (utracimy wszystkie dane), lub instalację bez formatowania (wszystkie pliki zostaną zachowane, ale zainstalowane programy przestaną działać, będzie konieczna ponowna ich instalacja!).

Sprzątanie Ubuntu

Sprzątanie Ubuntu

System Operacyjny Linux

Ubuntu jak każdy inny system operacyjny wymaga od użytkownika poświęcenia trochę czasu na posprzątanie i konserwację. Jedną z ważniejszych rzeczy jest odpowiednia ilość wolnego miejsca na dysku. Usuwanie zbędnych programów, plików i „śmieci” jest bardzo proste wystarczy postępować według poniższych wskazówek.

Wyłączenie przywracania systemu

Jak wyłączyć przywracanie systemu?

System Operacyjny Windows

Przywracanie systemu to funkcja, która np. przy niestabilnej pracy systemu operacyjnego po zainstalowaniu jakiegoś oprogramowania lub sterownika pozwala przywrócić system do poprzedniego stanu. Wykorzystanie funkcji przywracania systemu do powrócenia do poprzednich ustawień powoduje przywrócenie plików systemowych do poprzedniego stanu bez naruszania plików użytkownika. Funkcja przywracania systemu regularnie tworzy punkty przywracania, które później może wykorzystać do naprawy niestabilnie działającego systemu. Punkty przywracania można również tworzyć ręcznie. Mechanizm ten nie służy do tworzenia kopii zapasowych prywatnych plików użytkownika dlatego nie może być wykorzystana do odzyskiwania np. usuniętych plików. Po wyłączeniu mechanizmu przywracania systemu zostaną usunięte wszystkie punkty przywracania i nie będzie można przywrócić systemu do poprzedniego stanu. W systemach Microsoft Windows funkcja przywracania systemu jest domyślnie włączona, aby ją wyłączyć lub zmienić jej ustawienia wykonaj poniższe kroki.

Kradzież w sieci.

Jak się ustrzec przed kradzieżą danych osobowych w sieci (phishing)?

Oszustwa internetowe
Kradzież haseł i danych osobowych w sieci należą do najczęściej popełnianych cyberprzestępstw. Przesłany na pocztę elektroniczną komunikat o bezzwłocznym uzupełnieniu danych lub zmianie hasła bankowego może być pułapką oszustów. Aby nie dać się nabrać na tego typu metody, należy zachować szczególną ostrożność. Phishing wykorzystywany jest do „łowienia” danych osobowych, informacji oraz wykradania danych z kart kredytowych.
przechowywanie danych

Jak bezpiecznie przechowywać dane?

Diagnostyka i Usuwanie Błędów
Wiele osób ma na co dzień do czynienia z dużą ilością danych komputerowych. Jedne są mniej ważne, a drugich pod żadnym pozorem nie można utracić. Awaria komputera najczęściej przychodzi niespodziewanie i przynosi nam przykrą niespodziankę- utratę danych. Jak się przed tym uchronić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
dysk twardy

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku?

Napędy i Dyski Twarde
Twój dysk został uszkodzony w najmniej odpowiednim momencie? Jeżeli stworzyłeś kopie wszystkich danych znajdujących się na nim, to możesz spokojnie zająć się wymianą sprzętu. Jeżeli nie zdążyłeś ich skopiować, to zaczyna się problem. Oczywiście możesz zadzwonić do odpowiedniej firmy zajmującej się odzyskiwaniem utraconych danych, ale możesz również spróbować zrobić to samodzielnie. Jeżeli ci się uda, to zaoszczędzisz sporą kwotę, gdyż usługi odzyskiwania danych nie są wcale tanie. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić?