Tag: Poisencja pielęgnacja

Gwiazda Betlejemska

Jak pielęgnować Gwiazdę Betlejemską przez cały rok?

Kwiaty
Jeżeli twoja Gwiazda Betlejemska (Poinsecja) dotrwała do nowego roku i nie zrzuciła liści i kwiatów, oznacza, że okres kryzysowy minął. Przeżyła szok przeniesienia jej ze szklarni do warunków domowych. W tej sytuacji możesz spróbować hodować ją do następnego roku. Poniżej znajdziesz kilka informacji jak to zrobić.


Podobne porady

Gwiazda Betlejemska

Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską (Poinsecja)?

Kwiaty
Poinsecja (wilczomlecz nadobny) – zwana często Gwiazdą Betlejemską niemal co roku gości w naszym domu na święta Bożego Narodzenia. Liście są przeważnie czerwone, ale można je spotkać również w innych kolorach. Roślina ta staje się coraz bardziej popularna i pożądana w naszych domach. Martwisz się czy Twoja Gwiazda Betlejemska przetrwa cały świąteczny sezon zanim opadną liście i kwiaty? Pododajemy poniżej kilka informacji, które zapobiegną takiej tragedii.
Poinsecja

Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską?

Krzewy
Ojczyzną tej pięknej rośliny jest Meksyk. Najchętniej kupowana jest przed świętami Bożego Narodzenia. Jej piękne i efektowne przykwiatki zdobią całe pomieszczenie.
Dekoracyjna gwiazda betlejemska

Jak zrobić ozdobną gwiazdę betlejemską na butelkę?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Święta za pasem, trzeba pomyśleć o świątecznych dekoracjach, najlepiej takich na szybko, co nie znaczy, że brzydkich i nieeleganckich. Możesz na przykład zrobić fajną gwiazdę betlejemską z wstążki i udekorować nią butelkę, choinkę, lustro, okno czy cokolwiek zechcesz. Świetnie sprawdzi się też jako ozdoba na prezent pod choinkę.

5 roślin, których nie powinno zabraknąć podczas świąt Bożego Narodzenia·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Oprócz dwunastu dań wigilijnych nie powinniśmy również zapomnieć o typowo bożonarodzeniowych roślinach, które udekorują i nadadzą świątecznej atmosfery wnętrzom.

Jak zrobić gwiazdę betlejemską z papierowej serwetki?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Tym kwiatem z papieru możesz udekorować prezenty bożonarodzeniowe lub przystroić nimi choinkę. Jedną poinsecję zrobisz w zaledwie 30 sekund. Pięknie prezentuje się zarówno na drzewku świątecznym, jak również na stroiku. Z pewnością zachwyci wszystkich członków twojej rodziny. Zrób więcej takich ozdób i podaruj je bliskim w prezencie. Wykonywanie takich dekoracji stanowi doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Poniżej znajdziesz poradę, która pomoże ci w jej wykonaniu.