Tag: Pelargonie pielęgnacja

Pelargonia Wielokwiatowa

Jak pielęgnować pelargonie wielokwiatowe?

Rośliny doniczkowe
Pelargonie wielkokwiatowe występują w formie stojącej i wiszącej. Są to typowe kwiaty doniczkowe, które dobrze rosną na balkonach. Jeżeli odpowiednio zadbamy o tą roślinę będzie miał ona mnóstwo świeżo pachnących kwiatów. Poniżej znajdziesz instrukcję jak to zrobić.
pelargonia

Jak pielęgnować pelargonie?

Rośliny balkonowe
Pelargonia, często nazywana geranium to rośliny zimotrwałe najczęściej uprawiane w ogrodzie. Wszystkie odmiany pelargonii potrzebują dużo światła i słońca. Pelargonie zwisające często sadzimy w skrzynkach balkonowych lub wiszących koszykach. Możemy je uprawiać również na parapecie, przy podpórce lub rozpięte na kratce.
pelargonie

Jak uprawiać pelargonie?

Kwiaty
Mogą się dumnie piąć lub opadać kaskadami z balkonów. Lubimy je za łatwość uprawy, długie kwitnienie i odporność na choroby. Pelargonie dobrze znoszą wszelkie niedogodności pogodowe. Ich kwiaty królują na naszych balkonach i tarasach od wiosny aż do przymrozków. Przeczytaj artykuł i dowiedz się podstawowych informacji na temat uprawy pelargonii.

Jak pielęgnować popularne kwiaty balkonowe?

Rośliny balkonowe
Kwiaty na balkonie dają nam namiastkę ogrodu i zapewniają odrobinę prywatności. Przede wszystkim jednak cieszą oko i sprawiają, że możemy poczuć wiosnę i lato także we własnym mieszkaniu. Od lat największą popularnością cieszą się pnące rośliny ozdobne, które obficie kwitną na całej długości pędów. Niekwestionowanymi faworytami są pelargonie. Są łatwe w uprawie, uwielbiają słońce i kwitną od maja aż do końca września. Sprawdź, jak pielęgnować najpopularniejsze kwiaty balkonowe, by pięknie kwitły i nie chorowały.

Diaskia: Jak ją pielęgnować, by pięknie rosła?

Rośliny balkonowe
Przypominająca na pierwszy rzut oka nasturcję diaskia to roślina absolutnie niebanalna. Przyciąga wzrok fantastycznymi kwiatami, widokiem których można cieszyć się aż do późnej jesieni. Jej okazałych rozmiarów pędy formują się w fantazyjne kaskady i pięknie zdobią balkony czy tarasy. Diaskia doskonale współgra też z innymi kwiatami i tworzy z nimi efektowne kompozycje. Jeśli zapewnia się jej odpowiednie warunki, nie sprawia dużych problemów w pielęgnacji. Mimo wielu walorów wciąż jest jednak mało znana. Z jakich powodów warto uprawiać diaskię na balkonie czy w ogrodzie? Jakie stanowisko należy dla niej wybrać, aby bujnie rosła i była obsypana morzem kwiatów? Podpowiadamy.