Tag: Zmęczenie

senność

Jak walczyć z sennością?

Porady dla Kierowcy
Zmęczenie, praca do późnych godzin nocnych czy przejedzenie wywołuje u nas senność. Jest to naturalne zjawisko, z którym nie powinno się walczyć. Jednak czasami zdarza się, że senność dopada nas w pracy lub czeka nas ciężka noc, gdyż gonią nas terminy. Wówczas szukamy skutecznych sposobów na pokonanie senności. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić.
sposoby na zmęczenie

Jak mieć więcej energii?

Przetrwanie w Pracy

Jeśli jesteś cały czas zmęczony i brak ci energii, najwyższa pora zacząć temu przeciwdziałać. Nie będziesz w stanie zastosować się do całej listy rzeczy, którą przedstawiam poniżej. Chodzi o to, aby wypróbować wszystkie z nich i sprawdzić, które przynoszą najlepszy efekt oraz najbardziej odpowiadają właśnie Tobie. Jeśli będziesz wykonywać kilka rzeczy z poniższej listy rutynowo i przez pewien okres czasu gwarantuję, że będziesz mieć więcej energii każdego dnia. Przeczytaj poniższe sposoby na zmęczenie i zyskaj energię na cały dzień.

spanie w pracy

Jak wytrzymać w pracy bez kawy?

Przetrwanie w Pracy
Masz za sobą nieprzespaną noc, a chcesz naładować baterie przed wyjściem do pracy? Pewnie zastanawiasz się nad wypiciem filiżanki kawy? Kawa, jedna z najpopularniejszych używek na całym świecie. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że kawa może być szkodliwa dla naszego zdrowia, jeśli pijemy ją w dużych ilościach. Poniższy artykuł pomoże ci być rześkim i bardziej efektywnym w pracy bez wspomagania się kawą lub innymi środkami z zawartością kofeiny.
wiosenne przesilenie

Jak pokonać wiosenne przesilenie?

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Przez całą zimę powtarzaliśmy sobie, że wraz z pierwszym promykiem wiosennego słońca zaczniesz żyć na nowo. Tymczasem okazało się, że nie masz nawet ochoty podnieść się z łóżka! Czujesz osłabienie, rozdrażnienie, nie możesz się skoncentrować i ciągle męczą cię bóle głowy? To mogą być objawy wiosennego przesilenia. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak je pokonać.
drzemka w pracy

Jak nie zasnąć w pracy?

Przetrwanie w Pracy
Niezależnie od tego czy imprezowałeś do późna, masz małe dziecko lub zarwałeś nockę siedząc nad projektem, musisz wstać rano i iść do pracy. I nie jest to wcale takie proste być na najwyższych obrotach cały dzień, zwłaszcza, gdy niewyspanie daje wciąż o sobie znać. Obiecujesz sobie ciągle, że będziesz spał regularnie i będziesz się wysypiał, jeśli tylko uda Ci się przetrwać dzień w pracy i nie zostać zdemaskowanym na przysypianiu, lub po prostu nie przysypiać wcale. Oto jak tego dokonać.
dziecko jesienią

Jak mieć więcej energii jesienią?

Zdrowe Odżywianie
Jeżeli od nadejścia jesieni nie możesz rano podnieść się z łóżka, po południu zasypiasz przy pracy i całymi dniami ziewasz bez opamiętania, poniższe wskazówki są właśnie dla ciebie. Dowiesz się z nich jak przeciwstawić się naturze i mieć mnóstwo energii, nawet jesienią.
ziewanie

Jak przestać ziewać?

Zdrowie Kobiety
Czy to nie jest uciążliwe kiedy nie możesz przestać ziewać? Zwłaszcza w sytuacjach, kiedy z kimś rozmawiasz lub siedzisz na zebraniu i ziewanie może zostać odebrane jako znudzenie. A przecież tego nie chcesz. Jest kilka teorii, które próbują wytłumaczyć ziewanie. Ale tak naprawdę, żadna z nich do końca nie wyjaśnia tego zjawiska. A czytanie o powodach ziewania samo w sobie może spowodować ziewanie. Jak zatem poradzić sobie z ziewaniem? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.
energiczni ludzie

Jak zwiększyć energię życiową?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Energia jest niezbędna do życia. Dzięki niej możemy normalnie funkcjonować, uprawiać sporty czy wykonywać zawodowe obowiązki. Gorzej jeśli cały czas brakuje nam siły do różnych czynności. Chodzi tutaj zarówno o siłę fizyczną, jak również psychiczną czyli motywację. Co jest niezbędne do produkowania energii w naszym ciele? Oczywiście odpowiednie pożywienie oraz nastawienie do życia. Dzięki temu jesteśmy w stanie żyć pełnią życia. Każdy z nas kiedyś był zmęczony oraz nie miał motywacji do działania. Jak temu przeciwdziałać? W tym artykule znajdziesz różnego rodzaju wskazówki, które pomogą tobie zregenerować siły i odzyskać zapał do pracy.
aromaterapia

Jak zrobić aromaterapeutyczny olejek na zmęczenie?

Aromaterapia
Czujesz się zmęczony, ospały, brak ci wigoru? Aromaterapia czyni cuda! Oto kilka przepisów na energetyzujące olejki zapachowe, które pobudzą cię do działania i dodadzą optymizmu:
enegriczna osoba

Jak zregenerować siły?

Stres w Pracy
Coraz szybsze tempo życia powoduje, że coraz częściej czujemy zmęczenie. Jednak niewielu z nas umie sobie z nim radzić. Często nie umiemy efektywnie odpoczywać. W związku z tym czujemy się coraz bardziej zmęczeni. Kumulujące się zmęczenie może prowadzić do braku motywacji, osłabienia odporności czy też wypalenia zawodowego. Żeby tego uniknąć trzeba nauczyć się efektywnie wypoczywać oraz regenerować siły. W zależności od wykonywanego zawodu czy też codziennych obowiązków na każdego z nasz działają inne metody wypoczynku. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w tym. Czasami jednak potrzebujemy sposobu na uzupełnienie sił w dość krótkim czasie. W tym artykule dowiesz się również jak to zrobić.