Tag: Męska płodność

plemniki

Jak poprawić jakość nasienia?

Zdrowie Seksualne
Niepłodność to problem wielu par starających się o dziecko. Jest wiele czynników negatywnie wpływających na płodność. Zanim przejdziemy do przyczyn, należy wspomnieć o rodzajach niepłodności. Wyróżniamy dwa rodzaje - pierwszy, czyli niepłodność trwałą oraz drugi, czyli niepłodność nabytą, wynikającą z przejściowego pogorszenia jakości plemników. Już od starożytności ludzie mieli problemy z płodnością. Świadczy o tym kult falliczny, czyli kult bóstw odpowiadających za płodność, zarówno seksualną, jak i urodzaj ziemi. Charakterystycznym elementem tych bóstw był męski członek w stanie wzwodu. Jak widać, problem ten istniał już od wielu wieków. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą ci zidentyfikować i wyeliminować przyczyny niepłodności.
Planowanie rodziny

Naturalne sposoby na zwiększenie płodności

Płodność
Wiele par, które kochają dzieci i chcą mieć własne, napotyka problemy z zajściem w ciążę. Ta trudna sytuacja może mieć negatywny wpływ na psychikę, jak i na związek dwojga ludzi. Naukowcy odkryli metody na poprawę płodności, jednak zazwyczaj są one bardzo inwazyjne, szczególnie dla kobiet i mogą powodować poważne powikłania zdrowotne. Jeśli więc chcecie z partnerem sięgnąć po leki poprawiające płodność, najpierw wypróbujcie 5 naturalnych sposobów, które zwiększą wasze szanse na dziecko.
dieta dla mężczyzny

4 pokarmy, które niekorzystnie wpływają na plemniki

Zdrowie Mężczyzny
Chociaż produkty te są uważane za niezwykle zdrowe, to nie są one pożyteczne dla plemników. Aby zmaksymalizować żywotność i siłę swojej spermy, należy unikać pokarmów wymienionych poniżej. Spowoduje to zwiększenie jakości i liczby plemników w większości przypadków.


Podobne porady

Plemniki i jajeczko

Jak poprawić jakość spermy?·

Płodność
Niska jakość nasienia może być przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Plemniki są często uszkodzone, mało ruchliwe oraz jest ich obniżona ilość (poniżej 20 milionów/mililitr). Wpływ na polepszenie jakości nasienia ma odpowiednia dieta oraz odpowiedni, zdrowy tryb życia.