Tag: Senność

senność

Jak walczyć z sennością?

Porady dla Kierowcy
Zmęczenie, praca do późnych godzin nocnych czy przejedzenie wywołuje u nas senność. Jest to naturalne zjawisko, z którym nie powinno się walczyć. Jednak czasami zdarza się, że senność dopada nas w pracy lub czeka nas ciężka noc, gdyż gonią nas terminy. Wówczas szukamy skutecznych sposobów na pokonanie senności. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić.
zmęczenie

Jak zwalczyć zmęczenie?

Zdrowe Odżywianie
Zmęczenie jest to normalny stan jaki odczuwa większość z nas po ciężkim dniu pracy, czy nieprzespanej nocy. Powody zmęczenia mogą mieć również inne podłoże. Może ono wynikać między innymi z obniżonego ciśnienia krwi czy skoków poziomu cukru w organizmie. Jak działa mechanizm zmęczenia? Gdy cukier jest zamieniany w energię, organizm wytwarza kwas mlekowy. Ten kwas jest gromadzony w mięśniu, który akurat jest wykorzystywany. Tak wygląda zmęczenie od strony fizjologicznej. Jak zwalczyć zmęczenie? Oczywiście najlepszym sposobem jest sen, jednakże niekiedy nie mamy możliwości, żeby zdrzemnąć się, czy przez chwilę po prostu poleżeć. Co wtedy zrobić? Jest kilka sposobów.
Zasypianie w dzień

Jak nie spać w dzień?

Przetrwanie w Pracy
Jeśli miewasz czasami takie dni, w których czujesz bezustannie zmęczenie. Podzielę się z tobą moimi sposobami na pobudzenie. Nie są skomplikowane, jednak należy pamiętać o regularności. Dzięki temu poczujesz się bardziej wypoczęta i będziesz miała więcej energii do działania. Zdziwisz się jak niewiele potrzeba, by poprawić swoje samopoczucie. Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, dzięki którym dowiesz się jak nie spać w dzień.
enegriczna osoba

Jak zregenerować siły?

Stres w Pracy
Coraz szybsze tempo życia powoduje, że coraz częściej czujemy zmęczenie. Jednak niewielu z nas umie sobie z nim radzić. Często nie umiemy efektywnie odpoczywać. W związku z tym czujemy się coraz bardziej zmęczeni. Kumulujące się zmęczenie może prowadzić do braku motywacji, osłabienia odporności czy też wypalenia zawodowego. Żeby tego uniknąć trzeba nauczyć się efektywnie wypoczywać oraz regenerować siły. W zależności od wykonywanego zawodu czy też codziennych obowiązków na każdego z nasz działają inne metody wypoczynku. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w tym. Czasami jednak potrzebujemy sposobu na uzupełnienie sił w dość krótkim czasie. W tym artykule dowiesz się również jak to zrobić.
Senność

Przyczyny senności

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Odczuwasz senność i zmęczenie podczas dnia? Nie masz energii ani ochoty na pracę, naukę czy nawet swoje ulubione zajęcia i najchętniej znalazłbyś się w łóżku? Jeśli tak, to oznacza, że jest coś nie w porządku i koniecznie musisz znaleźć tego przyczynę.
senność

Jakie są przyczyny nadmiernej senności?

Inne Choroby
Niezależnie od tego, czy śpisz 8 czy 14 godzin na dobę wciąż czujesz się senna? Nie masz siły i ochoty wyjść z domu, ani zająć się ulubionymi czynnościami? Najchętniej owinęłabyś się ciepłym kocem i zapadła w kolejną drzemkę. U podłoża nadmiernej senności może leżeć wiele przyczyn. Zapoznaj się z tą poradą, a być może uda ci się zidentyfikować źródło problemu.
5 produktów spożywczych przez które jesteś zmęczony

5 produktów spożywczych, przez które jesteś zmęczony

Odżywianie
Jeśli do przetrwania dnia potrzebujesz drzemki gdzieś w jego połowie, prawdopodobnie to wina twojej diety. To, co jesz idzie ma bowiem wpływ na to, czy chce ci się spać, czy wręcz przeciwnie. Niektóre pokarmy i napoje w mig cię rozbudzą (chwała kawie!), podczas gdy inne sprawią, że będziesz szukał najbliższego miejsca na drzemkę. I nie chodzi tu wyłącznie o obiady i fast-foody, po których możesz chcieć chwile poleżeć. Z pozoru zdrowe jedzenie także może powodować senność. Jeśli ostatnio czujesz się zmęczony po posiłkach, ogranicz w swojej diecie tych 5 produktów: