Tag: Ciągłe zmęczenie

senność

Jak walczyć z sennością?

Porady dla Kierowcy
Zmęczenie, praca do późnych godzin nocnych czy przejedzenie wywołuje u nas senność. Jest to naturalne zjawisko, z którym nie powinno się walczyć. Jednak czasami zdarza się, że senność dopada nas w pracy lub czeka nas ciężka noc, gdyż gonią nas terminy. Wówczas szukamy skutecznych sposobów na pokonanie senności. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić.
ziewanie

Jak przestać ziewać?

Zdrowie Kobiety
Czy to nie jest uciążliwe kiedy nie możesz przestać ziewać? Zwłaszcza w sytuacjach, kiedy z kimś rozmawiasz lub siedzisz na zebraniu i ziewanie może zostać odebrane jako znudzenie. A przecież tego nie chcesz. Jest kilka teorii, które próbują wytłumaczyć ziewanie. Ale tak naprawdę, żadna z nich do końca nie wyjaśnia tego zjawiska. A czytanie o powodach ziewania samo w sobie może spowodować ziewanie. Jak zatem poradzić sobie z ziewaniem? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.
przewlekłe zmęczenie

Przewlekłe zmęczenie – jak je leczyć i jakie są jego przyczyny?·

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Niezależnie od pory roku, godziny i dnia tygodnia wciąż jesteś zmęczona. Przesypiasz większość swojego życia, ale nawet to nie daje ci wystarczającej dawki energii, by aktywnie spędzać wolny czas. Przewlekłe zmęczenie potrafi skutecznie pozbawić nas chęci do życia. Żeby z nim walczyć, najpierw należy ustalić jego przyczynę. Jest ich jak zwykle kilka. Dzięki tej poradzie zidentyfikujesz tę, która jest odpowiedzialna za twój stan i dowiesz się co zrobić, by w końcu obudzić się wypoczętą.
senność

Jakie są przyczyny nadmiernej senności?

Inne Choroby
Niezależnie od tego, czy śpisz 8 czy 14 godzin na dobę wciąż czujesz się senna? Nie masz siły i ochoty wyjść z domu, ani zająć się ulubionymi czynnościami? Najchętniej owinęłabyś się ciepłym kocem i zapadła w kolejną drzemkę. U podłoża nadmiernej senności może leżeć wiele przyczyn. Zapoznaj się z tą poradą, a być może uda ci się zidentyfikować źródło problemu.
bazylia mięta

Jak zrobić napój z mięty i bazyli na zmęczenie i depresję?

Przeziębienia i Grypa
Mięta i bazylia są roślinami, które odświeżają i dodają energii. Ich mocne aromaty mają korzystny wpływ na mózg. Z powodzeniem usuwają negatywne stany umysłu. Gdy dopadnie cię zmęczenie, wiedz czym się ratować. Dowiedz się, jak przygotować energetyczny napój z mięty i bazylii.
zmęczenie

8 przyczyn, dla których nie masz energii

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Jesteśmy zmęczeni. Kompletnie zmęczeni. I nie jest to zasługa zbyt dużej ilości pracy i zbyt małej ilości snu, chociaż te dwie rzeczy mogą się również do tego przyczynić. Czasami łatwo jest wskazać, dlaczego jesteś zmęczony (cały weekend imprezowania), jednak przyczyna takiego stanu rzeczy może być bardziej skomplikowana. Oto najczęstsze powody zmęczenia.
zmęczenie domowe sposoby

3 domowe koktajle, które pomogą zwalczyć zmęczenie

Koktajle Owocowe
Często czujesz zmęczenie? Praca, obowiązki i stres mogą powodować stany całkowitego zmęczenia psychicznego. Aby temu zapobiec regularnie spożywaj naturalne koktajle, które uwolnią cię od zmęczenia. Poniżej znajdziesz 3 przepisy na koktajle owocowe.
więcej energii

Brakuje ci energii? Sprawdź 7 prostych sposobów.

Radzenie Sobie Ze Stresem
Większość z nas cierpi w wyniku spadków energii. Raz jest to przesilenie wiosenne, raz zbyt mało snu, inny razem przepracowanie i stres. Jeśli czujesz, że zbyt często i nieoczekiwanie opadasz z sił, jest na to rada. Nie, nie proponujemy ci wypicia mocnej kawy i napojów energetycznych – to rozwiązania na krótką metę. Zobacz jak możesz zadbać o siebie i zapewnić swojemu ciału energię do działania od rana do nocy.
chroniczne zmęczenie

Pobudzająca mikstura dla osób przemęczonych

Naturopatia
Nasz organizm ma tendencję do akumulowania toksyn w wątrobie, nerkach czy w krwi. Jednym ze skutków ubocznych tego procesu jest chroniczne odczucie zmęczenia. Jeżeli od dłuższego czasu czujesz się przemęczony, osłabiony i senny nawet po długim śnie, to może być sygnał, że potrzebujesz skutecznego oczyszczania organizmu.  
zmęczenie

Dlaczego jesteś ciągle zmęczona?

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Wiele czynników ma wpływ na to, że czujesz się ciągle zmęczona. Czasem jest to zarwana noc lub praca do późnych godzin. Jeśli jednak odczuwasz ciągłe zmęczenie pomimo że odpowiednio długo sypiasz i nawet kawa nie jest w stanie cię obudzić może to być przejaw choroby. Poniżej lista przyczyn permanentnego zmęczenia. Zapoznaj się z nią lub skonsultuj z lekarzem, aby odzyskać energię.