Tag: Uczucie zmęczenia

senność

Jak walczyć z sennością?

Porady dla Kierowcy
Zmęczenie, praca do późnych godzin nocnych czy przejedzenie wywołuje u nas senność. Jest to naturalne zjawisko, z którym nie powinno się walczyć. Jednak czasami zdarza się, że senność dopada nas w pracy lub czeka nas ciężka noc, gdyż gonią nas terminy. Wówczas szukamy skutecznych sposobów na pokonanie senności. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić.

Czym jest zespół chronicznego zmęczenia?

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Zespół chronicznego zmęczenia, chociaż nie jest oficjalną jednostką chorobową, stał się symbolem współczesnych czasów. To efekt szybkiego życia, ciągłego stresu, nieregularnych posiłków i braku aktywności fizycznej. Wszystko to prowadzi do zaburzeń układu odpornościowego, nerwowego i hormonalnego. Nie bez przyczyny zespół chronicznego zmęczenia nazywa się schorzeniem cywilizacyjnym - dotyka coraz więcej osób w każdym wieku. Nie tylko odbiera radość życia i energię do działania, ale może negatywnie wpływać na cały organizm i wiele narządów wewnętrznych. Jak objawia się zespół chronicznego zmęczenia? Na czym polega leczenie?


Podobne porady

Sześć chorób, które łatwo pomylić ze zmęczeniem

Choroby Krwi
Szybkie tempo życia, ciągły pośpiech, stres i przepracowanie to czynniki, które sprawiają, że stale czujemy się zmęczeni. Często nawet sen nie przynosi ukojenia i nie pozwala na pełną regenerację organizmu. Mimo to niewiele osób zgłasza się do lekarzy z tą przypadłością, uważając, że jest to naturalny i niegroźny stan. Tymczasem przyczyną zmęczenia może być zła praca wielu narządów lub groźne schorzenia. W ten sposób objawia się np. początkowe stadium stwardnienia rozsianego czy choroby tarczycy. Sprawdź, kiedy zmęczenie może świadczyć o tym, że w organizmie dzieje się coś złego.