Tag: Sadzenie ogórków

Młode ogórki

Jak sadzić ogórki?

Uprawa Warzyw
Wierzcie lub nie, ale ogórki są uprawiane już prawie od 3000 lat. Pochodzące z Indii, niesamowicie orzeźwiające warzywo, zostało przedstawione Europie przez Rzymian, docierając do Anglii w XIV wieku i do Ameryki Północnej w wieku XVI. Kiedyś używano ogórków do leczenia ran po ugryzieniach skorpiona, złego wzroku i do odstraszania myszy. Dzisiejszy nowoczesny ogórek jest znacznie mniej ceniony i bardziej dostępny, niż kiedyś. Niestety, w związku z rozwojem techniki, ogórki, które kupujesz w sklepie, są tylko odrobinę smaczniejsze, niż gąbka. Oczywiście, wiele ze starych odmian ogórków wciąż jest dostępnych, ale aby wydobyć z ogórka smak i jego historię, będziesz musiała sama je wyhodować i na szczęście nie jest to takie trudne, nawet jeśli nie masz doświadczenia.


Podobne porady

kiszone ogórki

Jak kisić ogórki?

Przetwory
Sezon ogórkowy w pełni, a ty zastanawiasz się jaki przepis wybrać, aby ogórki były twarde i utrzymały się przez całą zimę? Jest wiele sposobów na ich kiszenie, ja proponuję ten według mnie najłatwiejszy i najszybszy. Poniżej znajdziesz instrukcję.
kiszone ogórki

Jak zrobić kiszone ogórki?

Przetwory
Kiszone ogórki to przysmak, którego tradycja sięga 1000 lat. Ogórek kiszony jest o wiele zdrowszy niż ten marynowany w zalewie octowej. Ponadto jest to produkt wielofunkcyjny, doskonale smakuje sam, jako chrupiąca przekąska, nadaje się do sałatek i możesz z niego zrobić pyszna zupę ogórkową. Sok, który pozostaje w słoiku po ogórkach jest bogaty w witaminy i składniki mineralne. Możesz go wykorzystać do wzmocnienia smaku zupy, lub jako komponent sosów do mięsa. Jednak największymi zaletami ogórków kiszonych jest to, że są one bardzo smaczne i łatwe w przygotowaniu. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić ogórki kiszone.
ogórki małosolne

Jak zrobić ogórki małosolne?

Przetwory
Ogórki małosolne to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy szybko chcą się cieszyć smakiem kwaszonych ogórków. Ze względu na krótki czas kiszenia, ogórki te z zewnątrz wyglądają jak ogórki kiszone, jednak ich środek jest jeszcze prawie surowy. Jeśli nie zjesz wszystkich ogórków małosolnych, odstaw je. Po pewnym czasie zamienią się w równie pyszne ogórki kiszone.
Uprawa pomidorów

Jak uprawiać pomidory?

Uprawa Warzyw
Czy uważasz, że jeszcze za wcześnie na myślenie o sadzeniu własnych pomidorów? Nie, jeśli jesteś typem ogrodnika, lubiącym współzawodnictwo i chcącym posiadać najwcześniejsze i najsłodsze pomidory w okolicy. Niestety wyhodowanie wspaniałych pomidorów nie dzieje się tak po prostu. Jeśli w to nie wierzysz, spróbuj kilku naukowych eksperymentów, które pojawiły się w sprzedaży tej zimy. Zacznij uprawę wcześniej, stosując się do dobrze już sprawdzonych wskazówek hodowlanych, aby zapewnić sobie prawa do chwalenia się swoimi pomidorami w tym roku.
Pomidory pod folią

Jak uprawiać pomidory pod folią?

Uprawa Warzyw
W środku lata, pomidory będą wspaniale rozwijać się pod folią, przy odpowiednim świetle, cieple, nawodnieniu i odżywieniu. Jednak nie ma sensu, aby niszczyć swoją własną ciężką pracę i patrzeć jak rośliny załamują się pod swoim własnym ciężarem, kiedy wystarczy wbić w ziemię kilka drabinek i tym samym uratować swoje zbiory. Nie chcesz też, aby Twoje rośliny miały zbyt dużo liści, ponieważ to na cennych owocach Ci zależy, dlatego też poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą Ci utrzymać Twoje rośliny w formie w trakcie ciężkich zbiorów.
ogórki kiszone

Jak zrobić ogórki kiszone w słoikach?

Przetwory
Któż nie lubi soczystego, rześkiego smaku kiszonych ogórków? Teraz, gdy sezon ogórkowy przed nami, warto zatroszczyć się o to, by tych wyśmienitych przetworów w tym roku nam nie brakło. Poniżej dowiesz się jak zrobić ogórki kiszone w słoikach. To jeden z „przepisów babuni”, masz więc gwarancję, że na pewno się uda. Jeśli chcesz, możesz dodać kiszonym ogórkom nieco pikanterii wrzucając do słoika więcej czosnku, odrobinę papryki chilli lub chrzan. Decyzja należy do ciebie.

Jedz ogórki kiszone, a twój mózg ci to wynagrodzi

Warzywa
Tak zwane "jedzenie na myślenie" posiada całą masę znaczeń i brzmi dość prozaicznie. Wszyscy doskonale wiemy, że ryby są doskonałym pożywieniem dla naszego mózgu. Ale istnieje także inne pożywienie, które poprawi twoje myślenie, sprawi, że twój mózg będzie pracować lepiej, a do tego jest dostępne niemalże wszędzie. Są to kiszone ogórki. Jednak nie wszystkie ogórki kiszone mają pozytywny wpływ na ludzki mózg.

Naturalnie sfermentowane ogórki
Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wskazują, że najlepsze są te naturalnie sfermentowane z dodatkiem koperku. Potrawa ta wpływa na poziom serotoniny w naszym mózgu, który jest hormonem odpowiedzialnym za regulację naszego nastroju. Dla ludzi zmagającymi się z depresją i zaburzeniami lękowymi ogórki kiszone mogą stanowić dobrą alternatywę dla zażywania antydepresantów, które posiadają pewne skutki uboczne.