Tag: Sadzenie ziemniaków

Ziemniaki

Jak sadzić ziemniaki?

Uprawa Warzyw

Istnieją tuziny różnych rodzajów ziemniaków, które są opisywane zazwyczaj jako młode i stare ziemniaki. Te nazwy wskazują na to, kiedy następują zbiory oraz dają Ci pewne wyobrażenie o ilości miejsca którego będziesz potrzebować oraz w jakiej odległości od siebie i kiedy należy je sadzić. Jeżeli nie masz zbyt dużo miejsca, powinieneś skupić się na młodych rodzajach ziemniaków. Warto także pamiętać, że młode ziemniaki wykazują mniejsze prawdopodobieństwo do spowodowania problemów ze szkodnikami, ponieważ są one zbierane dużo wcześniej w ciągu roku. Stare ziemniaki osiągają dojrzałość po około 18 do 20 tygodniach, od momentu zasadzenia i mogą być zbierane w okresie od lipca do października. Stare ziemniaki, zajmują najwięcej miejsca w ogrodzie, ale są one najlepszymi gatunkami do późniejszego przechowywania.Podobne porady

orzechy

Rodzaje orzechów i ich właściwości

Zdrowe Odżywianie
Choć są ciężkostrawne, powinniśmy je przegryzać codziennie w niewielkich ilościach. Orzechy są źródłem kwasów tłuszczowych jedno- i wielonienasyconych. Przyczyniają się tym samym do obniżenia złego cholesterolu. Wystarczy niewielka porcja orzechów, by korzystnie wpłynęły na cały organizm. Kilka orzechów dziennie poprawi pracę serca, wątroby i układu odpornościowego. Orzechy działają też łagodnie przeczyszczająco.
właściwości orzechów

Pozytywne właściwości orzechów!

Zdrowe Odżywianie
Orzechy są kopalnią różnych witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Są doskonałe jako przekąska, czy dodatek do sałatki. Można cieszyć się ich smakiem kiedy tylko mamy na to ochotę, gdyż są bardzo praktyczne w przechowywaniu. Orzechy nie są tak łatwo psujące jak warzywa i owoce, dlatego przez dłuższy czas możemy delektować się ich smakiem.