Tag: Pomidory pod folią

Pomidory pod folią

Jak uprawiać pomidory pod folią?

Uprawa Warzyw
W środku lata, pomidory będą wspaniale rozwijać się pod folią, przy odpowiednim świetle, cieple, nawodnieniu i odżywieniu. Jednak nie ma sensu, aby niszczyć swoją własną ciężką pracę i patrzeć jak rośliny załamują się pod swoim własnym ciężarem, kiedy wystarczy wbić w ziemię kilka drabinek i tym samym uratować swoje zbiory. Nie chcesz też, aby Twoje rośliny miały zbyt dużo liści, ponieważ to na cennych owocach Ci zależy, dlatego też poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą Ci utrzymać Twoje rośliny w formie w trakcie ciężkich zbiorów.
Pomidory w szklarni

Jak uprawiać pomidory w szklarni?

Uprawa Warzyw
Zdobycie informacji jak uprawiać pomidory w szklarni może się okazać bardzo owocne. Twój własny, ekologiczny produkt zawsze będzie smakować lepiej, niż ten zakupiony w sklepie. Do szklarni wybieraj gatunki pomidorów, które są odporne na pęknięcia. Nie tylko lepiej sprawdzą się w szklarni, ale będą też podstawą wyśmienitych przecierów i sosów.


Podobne porady

Młode ogórki

Jak sadzić ogórki?

Uprawa Warzyw
Wierzcie lub nie, ale ogórki są uprawiane już prawie od 3000 lat. Pochodzące z Indii, niesamowicie orzeźwiające warzywo, zostało przedstawione Europie przez Rzymian, docierając do Anglii w XIV wieku i do Ameryki Północnej w wieku XVI. Kiedyś używano ogórków do leczenia ran po ugryzieniach skorpiona, złego wzroku i do odstraszania myszy. Dzisiejszy nowoczesny ogórek jest znacznie mniej ceniony i bardziej dostępny, niż kiedyś. Niestety, w związku z rozwojem techniki, ogórki, które kupujesz w sklepie, są tylko odrobinę smaczniejsze, niż gąbka. Oczywiście, wiele ze starych odmian ogórków wciąż jest dostępnych, ale aby wydobyć z ogórka smak i jego historię, będziesz musiała sama je wyhodować i na szczęście nie jest to takie trudne, nawet jeśli nie masz doświadczenia.
Rzodkiewki

Jak sadzić rzodkiewki?

Uprawa Warzyw
Pochodząca z Chin rzodkiewka, dotarła do terenów Morza Śródziemnego jeszcze przed czasami Greckimi. Rzodkiewki są podstawowym produktem żywnościowym w Japonii i Chinach, gdzie często są marynowane w solance, aby zachować je na dłuższy czas. Rzodkiewki są idealnym warzywem dla ogrodników-amatorów, idealnie dostosowują się do większości typów gleb, szybko osiągają dojrzałość i niezwykle dobrze rosną wśród wyższych warzyw. Rzodkiewka jest również bardzo ekonomiczna. Rzodkiewki są też wspaniałym sposobem na to, aby zapoznać dzieci z ogrodnictwem - kup paczkę mieszanych nasion rzodkiewki w kwietniu, zasadź je wcześnie w miesiącu i różnego kształtu rzodkiewki będą gotowe do jedzenia już w maju.
Sadzenie sałaty

Jak sadzić sałatę?

Uprawa Warzyw
Jeżeli chcesz sobie zapewnić ciągłe dostawy świeżej sałaty, pamiętaj aby sadzić ją przez całe lato. Możesz je sadzić używając nasion lub kupować młode, nierozwinięte sałaty tzw rozsadę w centrach ogrodniczych. Sałata ma niewiarygodne tempo wzrostu, czy to pomiędzy innymi warzywami, czy w doniczkach. Kiedy sadzić: Kwiecień – Wrzesień Zbiory: w ciągu 4 tygodni od zasadzenia Czas zasadzenia: 20 minut
srebrna biżuteria

Jak wyczyścić srebro folią aluminiową?

Biżuteria
Każda z nas chce, żeby jej biżuteria była najpiękniejsza i najlepiej zadbana. Niestety zdarza się tak, że biżuteria z czasem niszczeje. Dzieje się tak ponieważ tak wpływa na nią użytkowanie, ponieważ kładziemy ją w miejscach, w których nie powinna się znajdować, źle działa na nią również pogoda, niezależnie od tego czy to słońce, czy deszcz. Dbać należy o każdą biżuterię, niezależnie z jakiego materiału została wykonana. Prym w dzisiejszych czasach wiedzie biżuteria sztuczna, plastikowa. Z jej wyczyszczeniem nie ma na szczęście problemów. Jednak, na całe szczęście wciąż nosimy srebro, mam nadzieje, że nie wyjdzie ono z mody nigdy. Ale również i ono z czasem traci swój kolor i blask. Nie jest już sprawą tak łatwą wyczyszczenie srebra, w porównaniu do plastiku. Ale i na na srebro są sposoby. Te babcine są najlepsze. A żeby wyczyścić srebro wystarczy kilka łatwo dostępnych środków, które na pewno masz gdzieś w domu. Zapoznaj się z poniższym instruktażem i wyczyść swoją biżuterię.
paznokcie ozdabiane folią

Jak ozdobić paznokcie folią?

Manicure i Pedicure
Paznokcie marmurkowe to prawdziwy hit. Wbrew powszechnie panującej opinii do ich wykonania nie potrzeba litrów zmarnowanego lakieru do paznokci, ani pracochłonnych zabiegów. Wystarczy zwykła folia śniadaniowa. Zastanawiasz się pewnie jak to możliwe. Udowodnię ci to poniżej. Prócz folii będziesz potrzebować dwóch lakierów do paznokci (obojętnie czy w harmonizujących, czy kontrastujących kolorach) oraz nabłyszczanego utrwalacza lakieru do paznokci. Zatem do dzieła.
pisanki zdobione folią do złoceń

Jak ozdobić pisanki folią do złoceń?

Pisanki
Pisanki wielkanocne w stylu glamour. Do ich wykonania użyto folii do złoceń. To cienki, połyskliwy materiał, który idealnie nadaje się do subtelnego dekorowania jajek. Folię do złoceń kupisz w każdym sklepie hobbystycznym. Będziesz jeszcze potrzebować dwóch pędzli, taśmy dwustronnej i odrobiny bezbarwnego kleju. Pisanki wykonamy w dwóch różnych zestawach motywów: paski i geometryczne kształty oraz rozmyte plamy i prążki.