Tag: Sadzenie fasoli

Kwitnąca fasola

Jak sadzić fasolę?

Uprawa Warzyw
Fasolę najlepiej sadzić jest w miejscu nasłonecznionym oraz dobrze nawodnionym. Dobrze rozwija się w wilgotnej i żyznej glebie z dala od silnych wiatrów. Z powodzeniem można ją również sadzić w doniczkach.


Podobne porady

fasola

Jak zbierać i przechowywać fasolę?

Warzywa
Fasola jest bogata w białko, błonnik, witaminy i minerały i jest smakowita, a ponadto występuje w różnych kolorach. Nic dziwnego, że możesz ją podać pod różną postacią w restauracjach, wiejskiej kuchni i również w kuchni polowej. Poinstruujemy cię krok po kroku, kiedy najlepiej zbierać fasolę i jak ją przechowywać, aby zachowała wszystkie swoje składniki.
Fasolka szparagowa

Jak przygotować fasolkę szparagową?

Surówki

Przepis ten jest chyba najprostszym sposobem gotowania fasolki szparagowej; wystarczy ją ugotować, odcedzić i smażyć, aż będzie gotowa; otrzymasz zdrowe i niskokaloryczne danie, które może być również doskonałym dodatkiem do dań głównych. Przygotowanie fasolki zajmuje mniej niż 20 minut i możesz podzielić je na dwa kroki; najpierw ugotuj fasolkę i usmaż ją zaraz przed podaniem na stół, aby była świeża i ciepła. Fasolka szparagowa smakuje wyśmienicie podawana zarówno z daniami mięsnymi np. z stekami, kotletami, sznyclami czy bitkami, jak również z daniami wegetariańskimi.

Fasola po grecku

Jak zrobić fasolkę szparagową po grecku?

Dania wegetariańskie
W Grecji warzywa gotowane razem z oliwą z oliwek i pomidorami nazywane są ladera (λαδερά), ponieważ podstawowym składnikiem jest w nich oliwa z oliwek czyli "ladi". Wśród dań tego typu najpopularniejsza jest fasolka szparagowa z oliwą i pomidorami - Fassolakia Ladera. Możesz jednak zamiast fasolki użyć małej cukinii czy papryki. Poniższa wersja tego dania składa się również z ziemniaków i młodych marchewek. Podawaj fasolkę ze świeżym chlebem i posypaną rozdrobnionym serem feta.
fasolka szparagowa

Jak sadzić fasolkę szparagową?

Sadzenie
Niezależnie od tego czy dopiero planujesz swój pierwszy ogródek warzywny, czy masz już za sobą lata doświadczeń, fasolka szparagowa zawsze powinna znaleźć się na szczycie twojej listy warzyw do posadzenia. Niewymagająca, łatwa w uprawie fasolka jest jednym z najbardziej produktywnych warzyw, jakie możesz wyhodować. Strąki dojrzewają szybko i smakują każdemu – nawet dzieciom.
fasolka szparagowa z pistacjami i octem winnym

Jak zrobić fasolkę szparagową z pistacjami i octem winnym?

Proste przepisy
Sezon na fasolkę szparagową rozpoczęty! I choć każdy z nas na pewno uwielbia jeść ją z zasmażką z bułki tartej i masełka, niepozorna fasolka szparagowa może również wznieść się na wyżyny smaku. Przykładem prostego, a jakże wykwintnego przepisu jest fasola szparagowa z dodatkiem octu winnego i pistacji. To danie nie tylko wygląda wyjątkowo. Jest również wysoce uzależniające! Nie odmawiaj sobie jednak, wszak warzywa to samo zdrowie.
fasolka szparagowa z pieczarkami

Jak zrobić zieloną fasolkę szparagową z pieczarkami?

Dania wegetariańskie
Fasolka szparagowa to warzywo lekkostrawne i pełne witamin. Świeżą fasolką możemy cieszyć się wyłącznie raz do roku, warto więc wykorzystać sezon i przygotować ją na obiad. Prócz tradycyjnej wersji z masełkiem i bułką tartą, istnieją inne ciekawe przepisy na dania z fasolki. Przykład znajdziesz w tym artykule. Fasolka szparagowa z pieczarkami i cebulą to połączenie pożywne i aromatyczne. Jej przygotowanie jest banalnie proste, zupełnie niewspółmierne do doznań smakowych. Zapraszam do skorzystania z przepisu.
fasolka szparagowa

Fasolka szparagowa – zdrowe i pyszne warzywo

Warzywa
Fasolka szparagowa to bardzo odżywcze i zdrowe warzywo, które pochodzi z Meksyku. Obok kukurydzy i dyni należy do roślin, które znane były już w starożytnych cywilizacjach. Fasolka szparagowa (Phaseolus vulgaris) dotarła do Europy w XVI wieku dzięki Hiszpanom. Zawiera składniki biologiczne i lecznicze. Jest warzywem znanym w niemal wszystkich krajach świata. Istnieje ponad 130 odmian zielonej fasoli, które dzielą się na dwie grupy: zwyczajne i tyczkowe.