Tag: Uprawa pora z rozsady

Pory

Jak sadzić pory?

Uprawa Warzyw
Każdy ogrodnik wie, że nie ma nic lepszego od świeżych warzyw zebranych we własnym ogródku. Są nie tylko dużo smaczniejsze, ale przede wszystkim zdrowe. Por jest niesamowitą rośliną o wielu wartościach odżywczych. Stanowi źródło witamin: A, E, C oraz B6, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wbrew pozorom uprawa pora wcale nie jest taka trudna. Poniżej znajdziecie wskazówki, które rozwieją wszystkie wasze wątpliwości w tym temacie.
Zasadzony por

Jak sadzić pora?

Uprawa Warzyw
Pory preferują nasłonecznione, osłonięte miejsca, z dobrze przepuszczalną glebą. Ponieważ są to warzywa, które długo pozostają w ziemi, są one idealne dla upraw działkowych, chociaż wiele z nich ma również niepowtarzalne liście, które czyni je idealnym warzyw do uprawy wśród grządek kwiatowych lub ozdobnych donicach.


Podobne porady

Zatkanie pory

Jak oczyścić pory?

Zabiegi na twarz

Zatkane pory są bardzo uciążliwe i uniemożliwiają posiadanie czystej, zadbanej cery. Mogą one prowadzić do zaskórników, wągrów, rozszerzonych porów, a nawet i pryszczy. Zatkane pory to wynik szybkiego regenerowania się komórek skóry, których szybko nie usuwamy. Tak więc zatykają one pory skóry i mieszki włosowe. Wystarczy kontakt z brudem i bakteriami a zatkane pory zamieniają się w stan zapalny oraz kłopotliwe i bolące pryszcze.

Wysiew trawy

Jak siać trawę?

Pielęgnacja Trawników
Trawę sieje się od połowy kwietnia do czerwca oraz od połowy sierpnia do października. W tych terminach panują odpowiednie temperatury i wilgotność powietrza. Trawę możesz posiać również w innym terminie pod warunkiem, że masz możliwość jej nawadniania.
aplikacja perfum

Jak nosić perfumy?

Perfumy i Zapachy
Wybór pasującego do nas zapachu perfum może przyprawić o ból głowy (dosłownie!). Jednak często zamiast wydawać fortunę na kolejny flakonik perfum, warto nauczyć się jak we właściwy sposób nosić te, które już mamy. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie całej linii zapachowej: perfum, balsamu i żelu pod prysznic. Dzięki temu zapach utrzymuje się dłużej, a całe nasze ciało stopniowo uwalnia tak miłą naszym zmysłom woń. Gdy jednak nie stać nas na zakup całego perfumowanego zestawu, warto poznać kilka sztuczek mówiących jak nosić perfumy, by pachniały dłużej i intensywniej. Opisane poniżej sztuczki pozwolą ci nawet dopasować zapach twoich perfum do danej pory roku. Nigdy nie należy bowiem zapominać, że zapach perfum jest tak samo ważny jak sposób w jaki się je nosi.
pokrojony por

Jak pokroić pora?·

Warzywa
Por to warzywo wielofunkcyjne. Idealnie nadaje się zarówno do zup, jak i do sałatek. Ma delikatny smak, a po ugotowaniu jedwabistą i delikatną konsystencję. Niezależnie od tego w jakiej formie chcesz go podać, najpierw musisz pora pokroić i oczyścić. Nie jest to trudne pod warunkiem, że wie się od czego zacząć. Te cenne informacje znajdziesz poniżej.
por

Jak się pozbyć czyraków stosując okłady z pora?

Skóra
Czyrak, zwany też wrzodem skórnym, to ropne zapalenie okołomieszkowe na skutek zakażenia bakteryjnego. Jest wyjątkowo bolesny i nieestetyczny, a każdy, komu choć raz się przytrafił, wie jak trudno się go pozbyć. Okazuje się, że z pomocą przychodzi nam matka natura. Skutecznym remedium na czyraki jest bowiem por. Okład z pora leczy również ropiejące, trudno gojące się rany, a także zastrzały.
rozsada warzyw

Samodzielna produkcja rozsady warzyw

Sadzenie
Dzięki samodzielnej produkcji rozsady zyskujemy szybsze zbiory, co jest szczególnie korzystne w uprawie niektórych warzyw. Rozsadę warzyw możemy kupić lub wyhodować ją samemu. Wbrew pozorom wcale nie wymaga to od nas dużej wiedzy ani zaplecza technicznego. Podstawowe informacje o tym jak się do tego zabrać, znajdziecie w poniższym tekście.