Tag: Poziomki

Sadzenie poziomek

Jak sadzić poziomki?

Uprawa Owoców
Poziomki są doskonałym dodatkiem do każdego ogrodu. Te małe, intensywnie pachnące owoce dają plony od wczesnej wiosny do jesieni. Są łatwe w uprawie i wieloletnie. Mogą być uprawiane nawet w wiszących koszach, słoikach lub doniczkach. Ponieważ roślina wytwarza owoce w ciągu długiego okresu i tylko kilka może być zerwanych w przeciągu jednego dnia, aby zadowolić całą rodzinę, najlepiej jest ich zasadzić znacznie więcej. Na szczęście nie zajmują dużo miejsca. Podobnie jak truskawki mają ciemnozielone liście i białe kwiaty.

Poziomka - mały, pyszny owoc o wielkiej mocy

Owoce
Poziomka to niewielki owoc, który jest bardzo smaczny i pożyteczny. To jeden z 400 gatunków tego rodzaju roślin, ale z pewnością najbardziej lubiany. Poziomki to małe, pyszne owoce, którym nie sposób się oprzeć, ale medycyna ludowa skupia się przede wszystkim na ich zaletach prozdrowotnych. Kto powiedział, że to, co zdrowe, nie może być smaczne? Poziomki pojawiają się od maja do września. Są bogatym źródłem wielu witamin. Zaledwie garść poziomek pozwala zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Oprócz niej owoce te zawierają także witaminę B, wapń, potas, magnez, fosfor, garbniki, flawonoidy, witaminę E oraz wiele innych substancji.

Poziomka pospolita: Pomoże w wielu dolegliwościach, wzmocni zdrowie

Odżywianie
Poziomki to jedne z najpopularniejszych letnich owoców. W lasach spotkamy je w czerwcu i lipcu, a czasem także w sierpniu. Są pyszne, soczyste, ale przede wszystkim bardzo zdrowe, o czym często zapominamy. Warto korzystać z dobrodziejstw tych małych niepozornych owoców właśnie teraz, gdy trwa na nie sezon. Podpowiadamy, dlaczego.