Tag: Uprawa szparagów z nasion

Szparagi

Jak sadzić szparagi?

Uprawa Warzyw
Szparagi po raz pierwszy pojawiły się w roku 500 p.n.e. w Grecji. Ich korzenie były wówczas używane jako lekarstwo. Szparagi, oprócz dobrego smaku, pomagają w leczeniu zapalenia dróg moczowych, kamicy nerkowej oraz problemów z wątrobą. Są wytrzymałe, a wszystkie ich części są jadalne. Zasadzone ziarno potrzebuje 3 lat do zbiorów, natomiast przy jednorocznej zaszczepce okres ten skraca się do 2 lat. Każda roślina produkuje ok. 25 łodyg w ciągu roku, przez 20 – 25 lat. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, dotyczących sadzenia szparagów.


Podobne porady

Kolor włosów

Jak wybrać kolor farby do włosów?

Farbowanie włosów
Nie wiesz na jaki kolor zafarbować włosy? Kiedyś wybór koloru był zdecydowanie łatwiejszy. Do wyboru był brąz, blond i czary. Teraz na półkach są farby do włosów w setkach różnych odcieni od platynowego blondu do smolistej czerni. Co więcej - do wyboru masz jeszcze mniej tradycyjne kolory jak różowy czy zielony. Tak czy owak - zły wybór koloru włosów może przysporzyć Ci niepotrzebnego czerwonego rumieńca na twarzy.
makijaż zielonych oczu

Jak zrobić makijaż zielonych oczu?

Makijaż
Niewiele kobiet ma to szczęście posiadania pięknych zielonych oczu. Mimo, że opcje kolorystyczne co do makijażu są nieco okrojone, jeśli masz zielone oczy, to te, które są akceptowane potrafią wydobyć z oczu całe ich piękno i niesamowitą głębię. Ważnym jest, aby nie przyćmić zieleni oczu, ale ją uwydatnić. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat odpowiedniego malowania oczu zielonych, przeczytaj poniższe porady.

Jak odpowiednio dobrać kolor cienia do koloru oczu?

Makijaż oczu
Każda kobieta pragnie ładnie wyglądać i ładnie się prezentować. Nieodłącznym elementem jej wizerunku jest makijaż. Tyle że nie zawsze odpowiednio go prezentujecie. W tym artykule pomogę rozwiązać Wam dylematy związane z makijażem oczu. Zapraszam do czytania!
Windows XP

Jak przeinstalować Windows XP?

System Operacyjny Windows

Im dłużej korzystamy z naszego komputera z zainstalowanym Windows XP tym komputer staje się coraz wolniejszy, dłużej się uruchamia, aplikacje częściej się zawieszają. Główną przyczyną tego problemu są „śmieci”, które zbierają się podczas pracy z komputerem są to między innymi pozostałości po instalowanych i usuwanych programach. Są różne sposoby na przywrócenie sprawności systemu jednak najskuteczniejszą metodą jest instalacja „świeżego sytemu”. Wielu użytkowników uważa, że instalacja systemu jest trudna - jest to nieprawda, instalacja systemu Windows XP nie powinna sprawić nikomu trudności. Mamy do wyboru dwie opcje: instalację z formatowaniem dysku na którym zainstalowany jest system (utracimy wszystkie dane), lub instalację bez formatowania (wszystkie pliki zostaną zachowane, ale zainstalowane programy przestaną działać, będzie konieczna ponowna ich instalacja!).

Szparagi

Jakie są lecznicze właściwości szparagów?

Diety
Smakosze szparagów wiedzą na czym polega ich wyrafinowany, gorzki smak. Przede wszystkim szparagi są źródłem wielu witamin. Ich wartość odżywczą docenili już starożytni Rzymianie. Jadalny szparag lekarski swoją nazwę zawdzięcza naturalnym właściwościom zdrowotnym. Sezon na szparagi trwa zaledwie kilka tygodni w roku. Zaczyna się w połowie kwietnia, a kończy najpóźniej pod koniec czerwca.
Warzywa zielone

Dlaczego warto jeść zielone warzywa?

Warzywa
Jedną z grup warzyw są warzywa zielone. Chcesz wiedzieć dlaczego warto jeść warzywa o tej barwie? W jakie witaminy i mikroelementy są bogate warzywa z tej grupy? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.
policystyczne jajniki

Domowe sposoby w leczeniu zespołu policystycznych jajników

Choroby Endokrynologiczne
Zespół policystycznych jajników to niestety znana przypadłość wielu kobiet i dziewcząt. Niewłaściwa dieta i stres współczesnego świata przyczyniają się do zaburzeń hormonalnych w delikatnym kobiecym organizmie. Zmęczenie, depresja, zły stan skóry, nieregularny cykl menstruacyjny to tylko niewielka część problemów, które towarzyszą kobietom z zespołem policystycznych jajników. Na szczęście są naturalne środki, które mogą pomóc. Poznasz je w dalszej części artykułu.