Tag: Ozdabianie kartonów

kartonowe pudełko

Jak ozdobić kartonowe pudełko?

Wyroby z papieru
Bardzo modne ostatnio stały się ozdobne kartony, które wypełniamy całą masą szpargałów i ustawiamy je po prostu na półkach. Faktycznie, wygląda to bardzo estetycznie, ułatwia utrzymanie porządku i zapewnia sporą oszczędność miejsca. Jeśli jednak nie możemy znaleźć w sklepie kartonu, który pasowałby stylem do wystroju naszego pokoju lub po prostu żal nam na to pieniędzy, z powodzeniem możemy przygotować takie kartonowe pudełka w domu. Najlepiej nadają się do tego kartony od butów, są dość pojemne, zgrabne i mają wygodne wieczka. Poniżej kilka pomysłów na ozdobienie takiego kartonu.


Podobne porady

Meble dla dziecka

Jak zrobić kartonowe meble dla dziecka?

Meble dla dzieci
Zrób sam kartonowe mebelki dla dziecka! Foldschool.com oferuje na swojej stronie darmowe szablony do ściągnięcia, służące do samodzielnego wykonania mebli dla dzieci. Mamy do wyboru szablon na stołek, krzesełko oraz bujany fotelik.
ręcznie robiony papier

Jak zrobić papier?

Wyroby z papieru
Starożytni Egipcjanie wynaleźli substancję podobną do współczesnego papieru, nazywała się ona papirus. Papirus produkowało się z łodygi rośliny zwanej ciborą papirusową. Miąższ łodygi krojona na cieniutkie paseczki a następnie układano obok siebie na zwilżonej desce, tak by brzegi pasków zachodziły na siebie. Na tak przygotowaną pierwszą warstwę kładziono w poprzek kolejną. Ten niepozorny produkt zrewolucjonizował świat nauki i kontakty międzyludzkie. Dziś można ożywić przemysł papierniczy. To nie tylko świetna zabawa dla ciebie i twoich dzieci, ale też doskonały pomysł na recykling niektórych odpadów. Poniżej znajdziesz prosty przepis jak zrobić papier. Jeżeli dopiero zaczynasz produkcję papieru, nie bój się eksperymentować z różnymi włóknami, możesz wykorzystać przędzę, pączki kwiatów, folię aluminiową, różne nasiona i co tylko przyjdzie ci do głowy. Musisz jednak nastawić się przy tym, że niektóre mieszanki będą doskonałe, podczas, gdy inne się nie udadzą.
szal ręcznie malowany

Jak zrobić szal ręcznie malowany?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Zakupiłaś sobie jednokolorowy szal, ale stwierdziłaś, że w sumie wolałabyś aby szal był we wzorki? Przecież nie musisz kupować nowego. Wystarczy namalować na szalu, który masz wybrane przez siebie wzory. Nie trzeba dużo – odrobina chęci i wyobraźni, no i czas.
pasek w stylu boho

Jak zrobić pasek w stylu boho?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Styl boho przebojem wdarł się na nasze ulice. Każda z nas, aby być modna powinna mieć coś z tego z stylu w swojej szafie. Coś nietuzinkowego, ekstrawaganckiego, kolorowego. Ale na niektóre rzeczy nie ma sensu wydawać pieniędzy, skoro można je zrobić samemu. Zamień swój zwykły pasek na pasek boho i błyszcz w towarzystwie.
zamek z pudełek

Jak zrobić zabawki dla dzieci z pudeł i kartonów?

Zabawy dla Dzieci
Pudła po telewizorach, pralkach i innym sprzęcie doskonale nadają się na przerobienie ich na zabawki. Również mniejsze pudełka, jak te po butach warto składać np. w piwnicy, aby móc stworzyć później plac zabaw dla naszej pociechy. Samo tworzenie będzie dobrą zabawą dla całej rodziny, przy czym pomoc rodzica jest niezbędna, aby wzmocnić pudła, odpowiednio je ponacinać i złożyć. Później następuje ozdabianie i już maluchy mogą się bawić.
lampion dekoracyjny

Jak ozdobić szklany lampion?·

Materiały i elementy dekoracyjne
Podgrzewacze mogą stworzyć bardzo fajny klimat. Warto więc pomyśleć o tym, aby były one jak najładniejsze. Im ładniejsze podgrzewacze, tym przyjemniej. Zobacz jak w niesamowicie prosty sposób zrobić z papieru ozdoby na szklane podgrzewacze. Miłego ozdabiania.
Pudełka na prezent

Jak ozdabiać pudełka na prezent?

Prezenty Bożonarodzeniowe
Każdego roku z pewnością kupujesz wiele rzeczy, które sprzedawane są w pudełkach - buty, koszule, biżuterię itp. Warto je zachowywać i przemienić w piękne opakowania na prezenty.