Tag: Odmiany malin letnich

maliny

Jaką odmianę malin wybrać do ogrodu?

Sadzenie
Maliny pachną słońcem i latem, są delikatne i pyszne. Świeże stanowią idealny dodatek do deserów lub mogą być deserem same w sobie, można zrobić z nich owocowy sos do polewania lodów lub zaprawić na zimę. Syrop z malin jest doskonałym dodatkiem do herbaty, tworząc z nią najlepszą profilaktykę przed przeziębieniami. Malinowy syrop świetnie smakuje też jako dodatek do alkoholi lub nawet do wody, tworząc z nią pyszny sok. Czemu więc nie hodować tego wspaniałego owocu we własnym ogrodzie?

Jakie są odmiany malin?

Krzewy
Maliny już od wielu lat cieszą się w Polsce sporym powodzeniem. Decydując się na ich uprawę stajemy przed dylematem, jaki gatunek tych owoców posadzić. Sporo zależeć będzie tutaj od faktu, czy planujemy uprawę amatorską czy też towarową. Nie bez znaczenia jest też to, jaka pora dojrzewania owoców byłaby przez nas pożądana. Poniżej krótka charakterystyka tych bardziej, i tych mniej popularnych w Polsce odmian maliny czerwonej.


Podobne porady

Przechowywanie opon samochodowych

Jak przechowywać opony?

Porady dla Kierowcy
Właściwe przechowywanie opon pozwoli ci dłużej się nimi cieszyć. Najprościej przechować je w serwisie ogumienia. Jeżeli jednak dysponujesz garażem lub innym pomieszczeniem, w którym możesz je odpowiednio przechować – to dlaczego nie?
dżem malinowy

Jak zrobić dżem z malin?

Przetwory
Zamknij smak i aromat malin w słoiczku, by cieszyć się nimi także wtedy, gdy dni za oknem staną się krótkie, zimne i pochmurne. Poniżej znajdziesz przepis na domowy dżem malinowy. Wskazane w nim proporcje pozwolą ci otrzymać 2-3 słoiczki dżemu.
dżem malinowy z figami

Jak zrobić dżem z malin i fig?

Przetwory
Domowe przetwory to najlepszy sposób na cieszenie się smakiem letnich owoców nawet w środku zimy. W szczególności przypadł mi do gustu dżem z malin i fig. Takiego dżemu nie kupisz w żadnym sklepie. A gdy już skosztujesz tego unikalnego połączenia smaków szybko przekonasz się, dlaczego warto poświęcić odrobinę czasu na jego przygotowanie.

Ochrona malin przed chorobami i szkodnikami

Krzewy
Jeśli chcemy, aby uprawiane przez nas maliny obficie owocowały, musimy je odpowiednio chronić przed różnego rodzaju szkodnikami oraz chorobami. Warto wspomnieć, że maliny, które są niechronione gorzej zimują, co skutkuje też niższymi plonami. Owoce pochodzące z niechronionych upraw z reguły są też gorsze jakościowo. Na ten fakt powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby uprawiające maliny na szerszą skalę i oddające owoce do skupu. Artykuł ten poświęcony został najgroźniejszym i najczęstszym chorobom i szkodnikom. Z pewnością nie wyczerpuje on tematu, niemniej jednak mam nadzieję, że okaże się pomocny.
owoce świdośliwy

Jak uprawiać świdośliwę?

Krzewy
Świdośliwa jest coraz częściej doceniana przez działkowców i ogrodników, głównie z powodu pysznych i bardzo zdrowych owoców dojrzewających w czerwcu. Ze względu na ich smak, zbliżony do smaku aronii, nazywana jest też „słodką aronią”, a możemy ją także spotkać pod nazwą „borówki kanadyjskiej”. Jest to jeden z najmniej wymagających krzewów owocowych, który doskonale się też sprawdza jako roślina ozdobna. Kto jej jeszcze nie zna – niech przeczyta ten krótki tekst, a na pewno się do niej przekona!
herbata z liści malin

Jak pić herbatę z liści malin?

Dolegliwości w ciąży
Gdy myślisz o herbacie z malin masz na myśli ich owoce. Liście malin są bogate w antyoksydanty i posiadają duże wartości odżywcze. Stosowana jest na dolegliwości o różnych podłożach. Najczęściej jest stosowana dla zwiększenia płodności oraz wywołuje poród. Poznaj niesamowite własności herbaty z liści malin.