Tag: Alergia na pyłki

Alergia

Jak łagodzić objawy alergii?

Alergie
Wielu z nas, gdy tylko zaczyna się wiosna, odczuwa przykre objawy alergii. Rośliny zaczynają pylić, a my nie możemy pozbyć się kataru czy też wysypki. Pamiętaj, by udać się do lekarza – domowym sposobem alergii nie wyleczysz, możesz jedynie złagodzić jej objawy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić.
alergia

Jak pielęgnować ogród mając alergię?

Ogrody Specjalne
Wiele osób boryka się z problemem, jakim jest alergia. Z roku na rok wzrasta liczba alergenów. Alergia nie oznacza, że nie możesz mieć ogrodu. Miej i pracuj w nim. Nigdzie nie unikniesz roślin, jeśli masz uczulenie na pyłki. Pomimo tego, że alergenów jest co niemiara, wiedza na ich temat pozwoli ci ustrzec się przed tymi przykrymi dolegliwościami. Pamiętaj tylko o kilku zasadach bezpieczeństwa dla alergików, poniżej znajdziesz niezbędne informacje.
alergia

Jak radzić sobie z alergią na pyłki?

Alergie
Najsilniejszy okres pylenia trwa od lutego aż do końca lipca. Jest to prawdziwy koszmar dla alergików. Większość alergików najchętniej nie ruszałaby się w ogóle z domu. Przykre objawy, takie jak ciągły katar, podrażnione oczy, nie dają osobom uczulonym spokoju. Istnieje kilka skutecznych sposobów, aby zwalczyć te uciążliwe objawy i przetrwać sezon pylenia. Poniżej znajdziesz kilka porad.
alergia

Jak pokonać alergię?

Alergie
Alergia to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Może nam dość znacząco uprzykrzyć życie. Nasila się ona w okresie letnim, kiedy to zaczynają rozkwitać różnego rodzaju rośliny. To właśnie w tym czasie alergicy przeżywają katusze. Alergia jest definiowana jako patologiczna reakcja tkanek na dany alergen. Tą patologiczną reakcją może być np. ciągły katar, czy też łzawienie z oczu. Może ona przybierać ostrzejsze formy w postaci, która może zagrażać życiu, np. wstrząs anafilaktyczny. Dlatego też tak ważne jest szczegółowe rozpoznanie na co jesteśmy uczuleni, a następnie przeciwdziałanie skutkom tego zaburzenia. Oczywiście najlepszą metodą zapobiegania alergii jest pozbycie się alergenu. Jednak często zdarza się tak, że jest to niemożliwe. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące walki z alergia.
alergia na pyłki

Jak unikać pyłków? Kalendarz pylenia roślin

Alergie
Wiele osób, szczególnie późną wiosną i latem, cierpi na męczący katar lub łzawienie i swędzenie oczu. Przyczyną mogą być pyłki roślin, które są bardzo częstym powodem alergii. Jeśli nie poddaliśmy się odczulaniu (lub nie przyniosło ono spodziewanej poprawy), najlepszym sposobem na walkę z alergią jest unikanie czynników, które ją wywołują. Poniżej znajdziesz kalendarz pylenia traw, drzew i krzewów oraz pomocne informacje, które pomogą ci przetrwać ten trudny dla ciebie okres.
alergia na pyłki

Jak sobie radzić z alergią na pyłki?

Alergie
Alergia na pyłki, czyli pyłkowica, pojawia się już zimą i wczesną wiosną. Jej znakiem rozpoznawczym jest łzawienie i katar, dlatego ten rodzaj alergii zwany jest także katarem siennym. Chorobie towarzyszą napady kichania oraz swędzenie spojówek w kącikach oczu. Osoby nią dotknięte oddychają przez usta, kaszlą, mają bóle głowy.
katar alergiczny

Jak odróżnić katar alergiczny od zwykłego?

Alergie
Kichanie, katar, suchy kaszel to częste objawy przeziębienia. Ale niemal te same dolegliwości występują przy alergii sezonowej, czyli uczuleniu na pyłki roślin – drzew, zbóż, traw, chwastów. Dlatego łatwo się pomylić. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z uczulenia na pyłki. Bo dolegliwości są łagodne i mijają po 2-3 tygodniach. Myślą więc, że to przedłużające się przeziębienie. Inni mają dolegliwości bardzo nasilone, ale też nie kojarzą ich z alergią. Są przekonani, że cierpią na uciążliwą infekcję dróg oddechowych. Tylko że kolejny antybiotyk nie pomaga. Warto pamiętać, że alergia może pojawić się nagle, w każdym wieku – zarówno u dziecka, jak i dorosłej osoby, nawet po 50. roku życia. Jak więc odróżnić katar alergiczny od zwykłego przeziębienia? Dowiesz się tego poniżej.
wakacje alergika

Wakacje alergika – na co zwrócić uwagę?

Alergie
Objawy uczulenia potrafią być bardzo uciążliwe. Aby nie popsuły nam wypoczynku, rozsądnie go zaplanujmy. Przede wszystkim warto się upewnić, czy wiesz, jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia dolegliwości oraz czy w twojej apteczce są odpowiednie lekarstwa. Warto też przypomnieć sobie podstawowe wskazówki zdrowotne na czas podróży, a także zasady postępowania, gdyby nagle choroba się zaostrzyła lub pojawiły się jakiekolwiek nietypowe niepokojące oznaki. Porady pomocne każdemu alergikowi planującemu wakacyjny wypoczynek znajdziesz poniżej.
olejek cedrowy

Jak wykorzystać olejek cedrowy do leczenia kataru siennego?

Alergie
Lato i wiosna sprzyjają nasilaniu się objawów alergicznego kataru siennego, takich jak kichanie, kaszel, łzawienie i zaczerwienienie oczu. Zazwyczaj pierwsze, co robimy, to biegniemy do apteki po antyhistaminowe tabletki na alergię. Mają one niewiele skutków ubocznych, ale żadna chemia nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Okazuje się, że przykre dolegliwości związane z katarem siennym złagodzą przeciwalergiczne właściwości olejku cedrowego. Więcej na ten temat dowiesz się poniżej
sypialnia alergika

Jak urządzić sypialnię dla alergika?

Alergie
Jeśli budzisz się z podpuchniętymi oczami, podrażnionymi spojówkami, kichaniem lub wodnistą wydzieliną z nosa, wprowadź w sypialni zasadnicze zmiany, by do minimum zmniejszyć ryzyko alergii na pyłki, kurz i inne substancje. O co powinnaś szczególnie zadbać, dowiesz się poniżej. Pamiętaj, by wprowadzić te zmiany, także w pokojach wszystkich domowników, którzy zmagają się z alergią.