Tag: Pielęgnacja fiołka alpejskiego

Fiołek alpejski

Jak dbać o fiołek alpejski?

Kwiaty
Fiołki alpejskie (cyklameny) są jednymi z najpiękniejszych kwiatów doniczkowych kwitnących również zimą. Poniżej znajdziesz informacje na temat pielęgnacji fiołka alpejskiego.


Podobne porady

cyklamen perski

Jak pielęgnować cyklameny?

Rośliny bulwiaste
Cyklameny są jednymi z najpiękniejszych, kwitnących zimą roślin jednak ich pielęgnacja może być źródłem frustracji. Kwiat ten może zginąć na naszych oczach.
cyklameny

Jak rozmnażać cyklameny?

Rośliny bulwiaste
Cyklameny można rozmnażać poprzez podział bulwy lub z nasion. Każdy kto zdecydował się na te przepiękne kwiaty wie, że są warte zachodu. Cyklameny należą do najpopularniejszych roślin doniczkowych. Czasami nazywane są fiołkami, choć tak naprawdę nie mają z nimi nic wspólnego. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem tej rośliny wiesz, ze nie ma piękniejszego widoku.
fiołek afrykański

Jak pielęgnować fiołka afrykańskiego?

Rośliny doniczkowe
Fiołki afrykańskie są pięknymi kwiatami doniczkowymi. Pięknie prezentują się na parapecie okna. Kwitną obficie, a przy odpowiedniej pielęgnacji - nawet przez cały rok. Ich kwiaty mają barwę od ciemnofioletowej po jasny fiolet, róż, biały, niebieski, czerwony a także dwukolorowy. Niektóre odmiany mają kolorowe liście.
cyklameny

Jak pielęgnować cyklamen perski?

Byliny
Na rynku mamy bardzo dużo odmian tej rośliny. Mieszance cyklamen kwitną o dowolnej porze. Te piękne kwiaty mają barwę białą, purpurową, łososiową, czerwoną, różne odcienie różu a także spotyka się kwiaty dwukolorowe. Jedne brzegi płatków są proste a inne postrzępione. Kwiat ten pięknie wygląda w pokoju, jest rośliną dostojną i elegancką. Jest to roślina trudna do uprawy, ale gdy dbasz o nią odwdzięczy Ci się dużą ilością pięknych i zdrowych kwiatów.
Cyklameny (fiołki alpejskie)

Jak sadzić cyklameny?

Rośliny bulwiaste
Sadzenie cyklamenów z nasion jest zaskakująco proste, ale nie jest to praca dla niecierpliwego ogrodnika, ponieważ może potrwać nawet do roku czasu, zanim zasadzona w ten sposób roślina obrodzi w piękne kwiaty. Aby wyhodować rośliny, które będą rosnąć w pomieszczeniach należy używać nasion odmian o dużych kwiatach, które są dostępne w cudownej gamie kolorów.
Jak zrobić dżem z fiołków

Jak zrobić dżem z fiołków

Inne zdrowe przepisy
Fiołki to piękne wiosenne kwiaty. Niestety ich zapachem możesz cieszyć się przez krótki czas. Wykorzystaj je jednak do zrobienia domowych przetworów. Zrób konfiturę z kwiatów fiołka i ciesz się jej smakiem i aromatem przez cały rok. Dokładny przepis znajdziesz poniżej.