Tag: Szczeniaki

pies sika na zewnątrz

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Tresura Psów
Oduczenie psa sikania w domu może być bardzo proste pod warunkiem że masz czas, cierpliwość i chęci aby pomóc swojemu pieskowi nauczyć się sikać tam gdzie powinien.
Jak oduczyć szczeniaka sikania?

Jak oduczyć szczeniaka sikania kiedy jest szczęśliwy?

Tresura Psów
Często zdarza się, że mały piesek się posika kiedy jest podekscytowany i szczęśliwy zwłaszcza podczas przywitania ze swoim panem lub w trakcie witania gości. Jest to zupełnie normalnie. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek jak można poradzić sobie z tym problemem.
szczeniak

Jak prawidłowo karmić szczeniaka?

Karmienie Psów
Żywienie szczeniąt to jedno z największych wyzwań w hodowli psów. Każdy właściciel wie, że prawidłowy wzrost i rozwój młodego pupila to gwarancja jego zdrowia w wieku dorosłym. W prawidłowych warunkach, gdy piesek ma przy sobie mamę, żywienie młodych organizmów do momentu odsadzenia to przede wszystkim dokarmianie.


Podobne porady

karmienie szczeniaka

Jak karmić szczeniaka?

Karmienie Psów
W pierwszych miesiącach życia Twojego pupilka jesteś odpowiedzialny za jego karmienie i dbanie o prawidłową dietę. Musisz być przygotowany na to, by zamienić mu mleko matki na żywność dla szczeniąt. Poniżej znajdziesz wskazówki i potrzebne informacje, które z pewnością ułatwią ci to dość trudne zadanie.
szczeniak gryzie

Jak oduczyć szczeniaka gryzienia?

Tresura Psów
U młodych zwierząt normalne jest drapanie, łapanie zębami, gryzienie, czy szarpanie. Zachowanie to zwykle nie przynosi żadnych szkód, ale niezmiernie ważne jest by szczeniak oduczył się takich zachowań zanim wyrośnie na dużego, silnego psa, bo wtedy jego ugryzienie może być bardzo niebezpieczne. Poniżej znajdziesz instrukcję jak postępować by oduczyć psa gryzienia.
Pies gryzie zabawkę

Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla psa?

Zabawki dla Psów
Mamy już kochanego pupila, i teraz zastanawiamy się jak sprawić mu odrobinę przyjemności? To proste... zafundować mu zabawkę. Tylko jaką? jak sprawić by z miłą chęcią po nią sięgał? Wystarczy lepiej poznać jego charakter i sztuczki ... no i przeczytać te rady a wszystko stanie się już oczywiste.
Pies sika w domu

Jak oduczyć szczeniaka załatwiania się w domu?

Pies w Domu
Wiele osób myśli, że posiadanie psa nie wiąże się z większymi obowiązkami czy odpowiedzialnością. Problem pojawia się jednak, kiedy piesek nie chce przestać siusiać w domu. Jak oduczyć tego szczeniaka?

Jak oswoić szczeniaka?

Pies w Domu
Oswojenie szczeniaka jest bardzo proste. Aby to zrobić trzeba tylko chęci i trochę wolnego czasu. Należy pamiętać, że mały piesek jest jak małe dziecko i potrzebuje dużo miłości, przytulania i ciepła.