Tag: Tresura psa

Pies prosi o jedzenie

Jak oduczyć psa żebrania?

Tresura Psów
Tresowanie psa to nie tylko zachęcanie do pożądanych zachowań ale również eliminacja złych przyzwyczajeń. Jednym z takich złych zachowań jest żebranie i proszenie o jedzenie osób, które są właśnie w trakcie spożywania posiłku. Pies wpatruje się błagalnie w oczy, piszczy i szczeka nie pozwalając nikomu spokojnie zjeść. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak oduczyć psa żebrania o jedzenie.

Jak oduczyć szczeniaka wchodzenia do ogródka?

Tresura Psów
Każdy, kto posiada szczeniaka i ogródek wie, jaki to ból, kiedy pies rozkopie nasze ulubione kwiaty. Psy wymagają wychowania od wieku szczenięcego, dlatego rozpocznij naukę ze swoim szczeniakiem od zaraz! Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.
szczeniak gryzie

Jak oduczyć szczeniaka gryzienia?

Tresura Psów
U młodych zwierząt normalne jest drapanie, łapanie zębami, gryzienie, czy szarpanie. Zachowanie to zwykle nie przynosi żadnych szkód, ale niezmiernie ważne jest by szczeniak oduczył się takich zachowań zanim wyrośnie na dużego, silnego psa, bo wtedy jego ugryzienie może być bardzo niebezpieczne. Poniżej znajdziesz instrukcję jak postępować by oduczyć psa gryzienia.
pies na smyczy

Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Tresura Psów
Nauczenie psa chodzenia na smyczy jest bardzo ważne. Pies nie ma wrodzonej umiejętności chodzenia na smyczy, jak niektórzy sądzą. Pies nie może Ci się na smyczy wyrywać i ciągnąć Cię ze sobą. W miarę potrzeb wydłużaj lub skracaj smycz, co da psu mniej lub więcej swobody. To Ty idziesz z psem na spacer, a nie on z Tobą. Jak prawidłowo zabrać się za naukę psa chodzenia na smyczy? Koniecznie przeczytaj.
nauka aportowania

Jak nauczyć psa aportować?

Tresura Psów
Nauczenie psa aportowania może być trudnym zadaniem. Ale jest to komenda bardzo użyteczna. Może być również pomocne przy tworzeniu więzi między Tobą i Twoim psem. Jakie są więc najlepsze metody, aby nauczyć psa aportować?
nauka komendy

Jak nauczyć psa komendy "leżeć"?

Tresura Psów
Nauczenie psa komendy LEŻEĆ jest niemal tak proste jak samo SIAD. Ta komenda jest bardzo użyteczna między innymi po to, aby pies się uspokoił i wyciszył. Przeczytaj poniższą instrukcję.
nauka

Jak nauczyć psa komendy zostań?

Tresura Psów
Komenda zostań jest bardzo ważna i każdy pies powinien ją znać. Czasami może ona okazać się niezbędna aby uchronić twojego pupila przed niebezpieczeństwem, wówczas gdy ktoś cię odwiedza, albo w przypadku, gdy musimy wejść do sklepu, do którego nie wolno wprowadzać psów. Sukces osiągniesz wówczas, gdy pies po usłyszeniu komendy "zostań" nie poruszy się z miejsca, w którym stał dopóki mu nie pozwolisz. Na początek pozostawiaj psa w jednym miejscu przez 1-2 sekundy i stopniowo zwiększaj czas.
dobry pies :)

Jak nauczyć psa czystości?

Tresura Psów
Uczenie psa załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na zewnątrz może być bardzo trudne, jeśli się nie wie jak się do tego zabrać. W rzeczywistości nie jest to rzecz niemożliwa do zrobienia. Potrzeba nam tylko trochę czasu, cierpliwości i ochoty.
tresura psa

Jak wytresować psa?

Tresura Psów
Masz nowego psiaka? Nie wiesz jak sobie z nim poradzić? Chcesz, żeby był posłuszny i reagował na Twoje polecenia niezależnie od sytuacji? To nie jest niemożliwe. Dzięki poniższym wskazówkom poradzisz sobie z tresurą najbardziej psotnego pieska. Tresura psa powinna zacząć się już w dniu, w którym piesek zagościł w naszym domu. Młode szczeniaki uczą się dużo szybciej, więc po co czekać, aż będzie za późno? Zacznij już dziś. Zanim jednak przystąpisz do tresury, musisz sam nauczyć się podejścia do psa. Psy nie rodzą się z wiedzą i umiejętnością rozszyfrowywania naszych oczekiwań. Trzeba ich tego nauczyć.
chodzenie przy nodze

Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze?

Tresura Psów
Pies jest twoim najlepszym przyjacielem? Cieszy się z tobą, gdy jesteś szczęśliwy i pociesza cię, gdy jest ci smutno? Pamiętaj, że ty również musisz być przyjacielem dla swojego psa. Musisz nauczyć go posłuszeństwa, jednocześnie nie robiąc mu krzywdy i nie ograniczając jego wolności. Wcale nie musisz wyprowadzać psa na smyczy i nerwowo szarpać, żeby był ci posłuszny. Wystarczy, że nauczysz go chodzić przy nodze. Wystarczy odrobina czasu i smaczna nagroda, a na pewno ci się uda. Poniżej znajdziesz wskazówki jak nauczyć psa chodzenia przy nodze.