Tag: Uprawa chrzanu

Sadzenie chrzanu

Jak sadzić chrzan?

Uprawa Warzyw
Poniżej znajdziesz wszystkie informacje dotyczące sadzenia chrzanu. Dowiesz się jaka ziemia jest dla niego najlepsza, kiedy go sadzić oraz jak go pielęgnować.


Podobne porady

chrzan wielkanocny

Jak zrobić chrzan wielkanocny?

Potrawy Wielkanocne
Jajka i wędliny możemy podawać z sosami oraz oczywiście z chrzanem wielkanocnym, który z pewnością urozmaici ich smak. Poniżej przedstawiam sprawdzony przepis na tradycyjny chrzan wielkanocny.
chrzan

Jak zrobić chrzan do karpia?

Przepisy Bożonarodzeniowe
Wigilijny karp smażony najlepiej smakuje z chrzanem. Chrzan nie tylko jest smacznym dodatkiem, ale również poprawia trawienie co z pewnością pomoże nie jednej osobie podczas świątecznego obżarstwa. Oczywiście zwykły chrzan jest bardzo ostry, dlatego, aby załagodzić jego smak należy rozrobić go z tartym jajkiem. Poniżej znajdziesz doskonały przepis na chrzan do karpia.

5 przepisów na chrzan wielkanocny

Sosy i Dipy
Chrzan nie tylko wzmacnia smak potraw, ale jest również bardzo zdrowy. Jego jedzenie jest szczególnie zalecane podczas świąt, kiedy posiłki są tłuste i obfite, gdyż pobudza wytwarzanie soków trawiennych i tym samym pomaga w trawieniu. W poniższych przepisach jest mowa o chrzanie w słoiku, jednak można użyć również korzenia chrzanu. Aby go przygotować należy go moczyć przez kilka godzin w zimnej wodzie (około 4 h) a następnie wypłukać, oskrobać, znów przepłukać i zetrzeć na tarce o małych oczkach. Przetarty chrzan należy przelać wrzątkiem.
owoce żurawiny

Jak uprawiać żurawinę?

Uprawa Owoców
Żurawina kojarzy nam się z lekami na choroby układu moczowego i najczęściej spotykamy ją w postaci suszonych owoców na półkach w supermarkecie. Owoce te są bardzo zdrowe, mają słodkawo-kwaskowaty smak, ale niestety nie należą do zbyt tanich… Mają niezwykle wiele zastosowań, nadają się do produkcji dżemów, galaretek, soków i nalewek. Nie każdy wie, że żurawinę można uprawiać samemu we własnym ogrodzie i że wcale nie jest to takie trudne, wymaga od nas tylko trochę wysiłku przy założeniu poletka żurawinowego. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie poniżej!
morwa

Jak uprawiać morwę w ogrodzie przydomowym?

Drzewa
Morwa jest długowiecznym drzewem pochodzącym z Dalekiego Wschodu. W Polsce najczęściej spotkać można morwę białą, a w cieplejszych rejonach kraju również morwę czarną wytwarzającą smaczniejsze owoce. Morwa może być zarówno pięknym drzewem parkowym, jak i rośliną uprawianą specjalnie dla owoców. Bardzo dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza a dzięki właściwościom swoich owoców uznawana jest nawet za roślinę leczniczą.
osteoporoza

Domowe sposoby na osteoporozę

Osteoporoza
Gdy się starzejemy, nasze kości stają się coraz bardziej porowate na skutek niedoborów wapnia. Już po 35 roku życia powinniśmy włączać do naszej diety jak najwięcej produktów będących źródłem wapnia. Okazuje się, że niekoniecznie musi to być nabiał. Znacznie lepszym źródłem tego pierwiastka są na przykład ziarna sezamu i soja. Wiele osób zachwala również spożywanie sproszkowanych skorupek jaj. Dieta to jednak nie wszystko. Poniżej znajdziesz inne domowe sposoby na osteoporozę.
chrzan

Dlaczego warto jeść chrzan?

Warzywa
Liczne korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia chrzanu są głównie zasługą wysokiej zawartości substancji odżywczych i mineralnych, takich jak: błonnik, witamina C, kwas foliowy, potas, wapń, magnez, cynk i mangan, a także specyficznych enzymów i olejów (np. sinigryna z grupy glukozynolanów). Składniki te współpracują ze sobą, zapewniając naszemu organizmowi spore korzyści zdrowotne.