Tag: Wakacje rodzinne

rodzinne wakacje

Jak zorganizować rodzinne wakacje?

Ogólne przygotowania do podróży
Artykuł udziela kilku cennych wskazówek dotyczących organizacji rodzinnych wakacji. Co zrobić, by wymarzony odpoczynek nie skończył się kłótnią i wzajemnymi pretensjami? Jak odpowiednio przygotować rodzinny wyjazd, aby po powrocie nie czuć rozgoryczenia?
Wakacje rodzinne

Jak zaplanować rodzinne wakacje?

Wakacje rodzinne
Chociaż planowanie rodzinnych wakacji może być najcięższym etapem podróży, niektóre wyjazdy zaczynają być stresujące kiedy dotrzecie na miejsce. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących tego jak zredukować nerwy towarzyszące podróży.
dziecko w samochodzie

Jak podróżować samochodem z dzieckiem?

Wakacje rodzinne
Oto jak zachować zdrowie psychiczne całej rodziny podczas długich podróży samochodem z małym dzieckiem. I to bez użycia taśmy klejącej lub zatyczek do uszu!
Tyrol

Jak spędzić wakacje w Tyrolu?

Wakacje rodzinne
Gdyby zebrać wszystkie marzenia narciarzy i snowboardzistów o najlepszym rejonie do zimowego jeżdżenia, Tyrol miałby szanse co najmniej na podium. W tej niedużej krainie w zachodniej Austrii są i wysokie góry, i fantastyczne trasy, i doskonała infrastruktura. Jest też pyszne jedzenie. A do tego mnóstwo słonecznych dni w jednym z najbliższych od granic Polski narciarskich rajów. No właśnie, tam słonecznych godzin jest więcej niż np. w Rzymie!
Val di Fiemme

Prawdziwy raj dla narciarzy - Val di Fiemme

Zwiedzanie
Do Val di Fiemme, malowniczej doliny w Dolomitach, położonej w północno-wschodniej części włoskiego regionu Trentino, przyjeżdżają rzesze narciarzy. Dolina rozciąga się na długości 35 km wzdłuż linii łączącej Val di Fassa i Val di Cembra. Kojarzy się ze sportowymi rozgrywkami – tu medale w skokach narciarskich zdobywali Adam Małysz i Kamil Stoch, tu odbywa się Tour de Ski, w którym błyszczy Justyna Kowalczyk.

Najpopularniejsze kierunki na ferie

Wakacje rodzinne

Austriackie Zillertal i Stubaital to najpopularniejsze wśród Polaków kierunki narciarskie. W czasie ferii na dzieci czekają tam specjalne atrakcje. Na rodzinne wyjazdy nastawiają się też ośrodki w Wysokich Tatrach.

Baden Baden

Co zwiedzić w Baden - Baden?

Niemcy
To urokliwe miasteczko, które natura hojnie obdarzyła zdrowymi dla ludzi źródłami. Leczy się tu wiele schorzeń reumatycznych, układu oddechowego... i wzmacnia cały organizm. Ten ekskluzywny kurort, chyba najsłynniejszy w Niemczech, stał się celem naszego tygodniowego urlopu. Znany ze swoich wytwornych sanatoriów i hoteli oferuje też wiele atrakcji zwykłym turystom takim jak my. Otaczające góry północnej strony Schwarzwaldu są łagodne i mają 500-700 m wysokości.

Dlaczego warto spędzić ferie na Suwalszczyźnie?

Polska
Tu zima zawsze dopisuje! Zachwyca urokiem ośnieżonych wzgórz, skutych lodem jezior. Przyciąga spragnionych aktywnego wypoczynku.Chłodne wyże lubią odwiedzać ten zakątek Polski! Toteż jeśli na Suwalszczyźnie nie spotkamy prawdziwej zimy, próżno jej szukać gdzie indziej. Reputacja naszego bieguna zimna jest uzasadniona. A zresztą, niezależnie od pogody ta kraina jezior, wzgórz i lasów zachwyca urodą krajobrazu.
Nízke Tatry

Dlaczego warto wybrać się na ferie do Słowacji?

Europa
Zaledwie 40 min jazdy samochodem z Zakopanego odnajdziesz iście alpejski krajobraz, gdzie białe szczyty pokrywają kilometry świetnie przygotowanych tras zjazdowych. Nie jeździsz na nartach? Nic straconego! Jaskinie, jeziora górskie i baseny z wodą termalną przyciągają tu całe rodziny.
Tropikalna Wyspa

Dlaczego warto pojechać do parku rozrywki - Tropikalna Wyspa?

Wakacje rodzinne
Kto ma już dosyć zimy, wcale nie musi czekać do lata lub jechać na wycieczkę do tropikalnych kurortów. Tuż za naszą zachodnią granicą, 60 km na południe od Berlina, pod ogromnym namiotem, znajduje się oryginalny park rozrywki – Tropikalna Wyspa. Pod jej kopułą panuje stała temperatura 28 stopni C.