Tag: Szczęście

szczęśliwi ludzie

Jak być szczęśliwym?

Depresje
Szczęście to stan naszego umysłu, którego źródło leży w zrozumieniu i akceptacji życia, dokładnie takiego, jakie ono jest. Każdy z nas dąży do tego, aby nasze życie było szczęśliwe i żebyśmy byli z niego zadowoleni. Niektórzy myślą, że szczęście zapewnią im dobra materialne oraz tzw prawdziwa miłość. Jednak aby być naprawdę szczęśliwym ważne są przede wszystkim sprawy duchowe i ogólne kontakty międzyludzkie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak być naprawdę szczęśliwym.
jak znaleźć pasję i cel w życiu

Jak znaleźć pasję i cel w życiu?

Rozwój Kariery Zawodowej
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jaki jest cel w twoim życiu? Jaka jest twoja pasja? Dokąd prowadzi twoje życie? Każdy z nas zadaje sobie te pytania jednak, odpowiedzieć na nie możemy sobie tylko my sami.
Jak stać się szczęśliwym w 30 min?

Jak stać się szczęśliwym w 30 min?

Depresje
Może masz doła z powodu kryzysu finansowego. Może czujesz się przytłoczony ilością pracy. Może nie wyrabiasz się z ilością obowiązków, którym musisz sprostać przed wyjazdem na wakacje. A może po prostu masz zły dzień. Jeśli tak, możesz być szczęśliwy - nawet zaraz. Przez kolejne 30 min postaraj się zrobić jak najwięcej zadań z poniższej listy jak to tylko możliwe. Każda pozycja wyniesie cię kolejne piętro ku szczęściu.
radość z życia

Jak docenić samego siebie?

Rozwój Osobisty
Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach ma problem sama ze sobą. Dlaczego? Nie doceniamy się i nie kochamy. Osoby, które nie potrafią się pokochać i docenić są zwykle nieszczęśliwe, nieufne, nie mają wiary we własne możliwości oraz często zapadają na depresje. Im bardziej kochamy siebie, tym bardziej kochamy również wszystkich ludzi w okół, jesteśmy szczęśliwsi i wdzięczni za każdy dany nam dzień. Jeśli czujesz, że nie potrafisz w pełni docenić siebie samego przeczytaj poniższy artykuł i zacznij być panem swojego życia.
cisza

Jak się wyciszyć?

Rozwój Osobisty
Czy zawsze czujesz się swobodnie i spokojnie? Czy każdy dzień przyjmujesz z wdzięcznością i radością, jesteś wolny od problemów i zaburzeń emocjonalnych? Jeśli tak, to przejdź do sekcji komentarzy i zdradź nam swoją tajemnicę. Jeśli nie, to należysz do ogromnej większości ludzi, którzy dążą do lepszego życia, do bardziej pokojowego i radosnego istnienia. Poniżej przedstawię kilka prostych technik, które wprowadzą więcej pokoju, radości oraz jasności do twojego życia. Zainteresowany?
doceniaj innych - bądź szczęśliwszy

Jak poczuć się świetnie w kilka sekund?

Depresje

Strategia ta działa rewelacyjnie a jest niezwykle prosta. Technikę tą można wykonać w domu, w pracy, na spotkaniu ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną lub nawet wówczas, gdy spędza się czas samotnie. Można ją zastosować również przebywając z nieznajomym.

 

Czy wiesz o czym mówię? Mówię o dobrym samopoczuciu. Jest coś, co możesz zrobić już teraz, aby poczuć się niemal natychmiast znacznie lepiej a mianowicie...

 

Aby poczuć się lepiej należy szybko przestać myśleć o sobie i zwrócić całą swoją uwagę na innych. Zacznij myśleć o innej osobie. Kiedy to zrobisz pomyśl o tym, jak bardzo cenisz tego kogoś i mu to powiedz.

 

Brzmi to bardzo prosto, czyż nie? To naprawdę działa. Dlaczego? Kiedy mówimy komuś, że go cenimy, sprawiamy, że ta osoba czuje się dzięki nam lepiej. Zawsze, kiedy sprawimy komuś innemu przyjemność sami czujemy się o wiele lepiej.

Na tym właśnie polega cała sztuczka - sprawić, aby ktoś poczuł się lepiej co z kolei wpływa na znaczną poprawę naszego humoru. A przecież nie ma lepszego sposobu na sprawienie komuś przyjemności niż powiedzenie drugiej osobie jak bardzo ją doceniamy.

 

Poniżej znajdziesz 3 sposoby na docenienie innych i równocześnie na lepsze samopoczucie.

szczęśliwy człowiek

Jak być szczęśliwym człowiekiem?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Szczęście jest zjawiskiem naturalnym, które istnieje wśród ludzi od niepamiętnych czasów. Jednak obecne, stresujące życie, stało się zbyt trudne dla wielu osób, aby mogli oni doświadczyć prawdziwego szczęścia. Poniżej zatem znajdziesz kilka kroków, które pomogą Ci doświadczyć trochę szczęścia w życiu.
bardziej radosne życie

Jak poprawić swoje życie?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Wiele problemów rodzi się w naszej głowie. Nie są one spowodowane pechem, nieszczęśliwymi zdarzeniami, czy działaniami innych ludźmi. To nasze negatywne myślenie prowadzi do ich powstawania.. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, jak uwolnić się od wielu problemów i uczynić swoje życie lepszym.
Kubuś Puchatek

Jak być szczęśliwym (według Kubusia Puchatka)?

Rozwój Osobisty
Kubuś Puchatek to bardzo ładny niedźwiadek. Niezależnie od sytuacji zawsze wydaje się, że miś ten jest bardzo szczęśliwy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek Kubusia, które podpowiedzą ci jak być naprawdę szczęśliwym.

Jak być szczęśliwą?

Rozwój Osobisty
Wszyscy dążymy do szczęścia. Aby je osiągnąć,wybieramy rozmaite ścieżki. Wiele z nich rzeczywiście prowadzi do sukcesu. Zdarza się jednak że w pogoni za szczęściem zaczynamy działać przeciwko niemu. "Twoje szczęście jest w zasięgu ręki. Musisz je tylko chwycić."