Tag: Matematyka

Tablica matematyczna

Jak się dobrze przygotować do sprawdzianu z matematyki?

Sprawdziany i Kartkówki
Dla wielu z nas matematyka była lub w dalszym ciągu jest dużym wyzwaniem. Ten artykuł jest dla szczególnie dla tych, którzy szykują się do egzaminu z matematyki i matematyczne zadania są dla nich bardzo trudne. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci lepiej zrozumieć jak pracować a także pomogą Ci się dobrze przygotować do egzaminu.
chłopiec z liczydłem

Jak uczyć małe dziecko matematyki?

Rozpoczęcie szkoły
Rodzice i starsze rodzeństwo często pomagają młodszym dzieciom w nauce nie tylko matematyki, ale też i innych przedmiotów. Jednak to nauka matematyki wydaje się być pierwszą jaką fundujemy naszym pociechom. Pomagamy na przykład dzieciom liczyć monety, liczymy schody, gdy po nich wchodzimy, drzewa w parku, itd. Najważniejsze, to żeby zrobić z zabawy naukę i nie zniechęcać dzieci do poznawania nowych rzeczy czy pojęć.


Podobne porady

programy do nauki matematyki

Darmowe programy do nauki matematyki

Oprogramowanie Freeware i Shareware
Matematyka jest zmorą niejednego ucznia. Kiedyś stresująca i niezrozumiała, dziś może być nauczana na wiele ciekawych sposobów. Doskonałym narzędziem wspomagającym naukę matematyki są programy komputerowe. Interakcja z uczniem pozwala utrwalić, a czasem nawet od podstaw zrozumieć dane zagadnienie. Program komputerowy stanowi ponadto ciekawą alternatywę dla tradycyjnych podręczników. Poniżej przedstawiam listę darmowych programów do nauki matematyki. Trzy ostatnie pozycje to wersje demo.