Tag: Bóle karku ćwiczenia

Ból karku

Jak wykonywać ćwiczenia na bolący kark?

Bóle Pleców
Napinanie, rozciąganie i rozluźnianie to ćwiczenia, które pomogą zapobiec bolącemu karku. Musisz pamiętać, aby unikać podczas ćwiczeń gwałtownych ruchów oraz żeby każde z ośmiu kroków powtórzyć 3-4 razy.
ból szyi

6 prostych sposobów na ból szyi i sztywność ramion

Ćwiczenia
Czy zdarzyło Ci się godzinami wpatrywać w ekran komputera lub też spać w bardzo niewygodnej pozycji? Prawdopodobnie tak, ponieważ wielu z nas pracuje na co dzień przy komputerze lub też dużo podróżuje samochodem. Bardzo często w długotrwałym siedzeniu w jednej pozycji towarzyszą nam bóle pleców oraz sztywnienie ramion i karku. Jest to nie tylko uciążliwe, ale i niewygodne, a dodatkowo może wywołać bóle głowy i spowodować poważne problemy z górną częścią pleców. Najlepszym sposobem jest zrobić sobie 30 minutową przerwę od pracy i skorzystać z ćwiczeń relaksacyjnych jakie poniżej Ci przedstawię.

Bóle karku: Jak sobie z nimi radzić?

Choroby
Bóle karku to dzisiaj zmora wielu osób, szczególnie tych pracujących przed komputerem. Odczuwają go one niemalże codziennie. Ból karku jest zazwyczaj skutkiem przyjmowania nieprawidłowej pozycji podczas pracy i spania, ale również zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, na które cierpią przeważnie ludzie starsi. Jak radzić sobie z codziennie doskwierającym bólem i jakie domowe metody pozwolą złagodzić tę uciążliwą dolegliwość? Odpowiadamy na te i inne pytania.