Tag: Przedmioty ścisłe

Tablica matematyczna

Jak się dobrze przygotować do sprawdzianu z matematyki?

Sprawdziany i Kartkówki
Dla wielu z nas matematyka była lub w dalszym ciągu jest dużym wyzwaniem. Ten artykuł jest dla szczególnie dla tych, którzy szykują się do egzaminu z matematyki i matematyczne zadania są dla nich bardzo trudne. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci lepiej zrozumieć jak pracować a także pomogą Ci się dobrze przygotować do egzaminu.


Podobne porady

programy do nauki matematyki

Darmowe programy do nauki matematyki

Oprogramowanie Freeware i Shareware
Matematyka jest zmorą niejednego ucznia. Kiedyś stresująca i niezrozumiała, dziś może być nauczana na wiele ciekawych sposobów. Doskonałym narzędziem wspomagającym naukę matematyki są programy komputerowe. Interakcja z uczniem pozwala utrwalić, a czasem nawet od podstaw zrozumieć dane zagadnienie. Program komputerowy stanowi ponadto ciekawą alternatywę dla tradycyjnych podręczników. Poniżej przedstawiam listę darmowych programów do nauki matematyki. Trzy ostatnie pozycje to wersje demo.
chłopiec z liczydłem

Jak uczyć małe dziecko matematyki?

Rozpoczęcie szkoły
Rodzice i starsze rodzeństwo często pomagają młodszym dzieciom w nauce nie tylko matematyki, ale też i innych przedmiotów. Jednak to nauka matematyki wydaje się być pierwszą jaką fundujemy naszym pociechom. Pomagamy na przykład dzieciom liczyć monety, liczymy schody, gdy po nich wchodzimy, drzewa w parku, itd. Najważniejsze, to żeby zrobić z zabawy naukę i nie zniechęcać dzieci do poznawania nowych rzeczy czy pojęć.