Tag: Oliwa z oliwek na twarz

oliwa z oliwek

Jak nietypowo wykorzystać oliwę z oliwek?

Środki czyszczące
Oprócz wykorzystania jej na patelni czy w sałatkach mało kto wie, że oliwę możemy zastosować na wiele innych sposobów, które z kuchnią nie mają wiele wspólnego. Dzięki oliwie pozbędziesz się wielu problemów i wiele rzeczy sobie ułatwisz.
trądzik

Jak skutecznie pozbyć się wyprysków?

Skóra
Wypryski są problemem, który dotyka większość nastolatków i osób w młodym wieku. Wiele ludzi myśli, że po okresie dojrzewania wypryski nie są im już straszne, tymczasem okazuje się, że nawet osoby po 30-tce mają problemy ze skórą. Niestety wypryski mogą skutecznie uprzykrzyć nam życie, zarówno w młodym wieku jak i starszym. Istnieje jednak kilka domowych metod, które mogą nam pomóc pozbyć się niechcianych wyprysków. Oto kilka przykładów jak radzić sobie z takim problemem:


Podobne porady

pingwin z oliwek

Jak zrobić pingwina z oliwek?

Przekąski Zimne
Te wesołe przystawki będą świetne na przyjęcie dla dzieci, jak również dla dorosłych. Taka miła alternatywa dla zwykłych koreczków rozweseli każdy stół, a i każdy chętnie po taki koreczek sięgnie.
mięta pieprzowa

Domowe kosmetyki z miętą pieprzową

Maseczki Domowe
Mięta doskonale od­świe­ża cerę. Działa także an­ty­sep­tycz­nie. Olej­ek miętowy zawiera fla­wo­no­idy, któ­re mają właściwości prze­ciw­za­pal­ne i ściągające. Gdy masz cerę tłustą, mieszaną i skłonną to tworzenia się wyprysków, miętę powinnaś mieć zawsze pod ręką w doniczce. Ze świeżych listków szybko przygotujesz ściągający tonik lub okład.
Zastosowanie oliwy z oliwek

20 skutecznych zastosowań oliwy z oliwek

Pielęgnacja skóry
Kiedy chcesz kupić olej, możliwości są nieograniczone. Niektórzy wolą olej kokosowy ze względu na jego smak i korzystny wpływ na zdrowie. Bardzo popularny jest olej rzepakowy, mimo że w przeszłości był uważany za niezdrowy, ze względu na składniki modyfikowane genetycznie. Kolejnym popularnym produktem jest oliwa z oliwek. Jest ona jednym z lepszych produktów na rynku. Dlaczego? Poniższy artykuł pokaże wiele zastosowań oliwy i dowiesz się, dlaczego jest taka popularna.
Jak pozbyć się wyprysków w jedną noc?

Jak pozbyć się wyprysków w jedną noc?

Trądzik
Przed tobą wielkie wydarzenie, a na twojej skórze pojawił się niechciany gość? Nie przejmuj się. Mamy na to rozwiązanie. Pozbędziesz się wyprysków już w jedną noc. A to wszystko za sprawą domowych rozwiązań, które nie podrażnią twojej skóry, ani nie wywołają żadnych reakcji alergicznych. Wypróbuj je koniecznie i przekonaj się o ich skuteczności.

Wymieszaj oliwę z oliwek i sok z cytryny, aby wyleczyć dolegliwości

Zdrowa Dieta
Skumulowanie dużej ilości toksyn w organizmie może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych efektów ubocznych, objawiających się na przykład: zmęczeniem, brakiem energii, a nawet obniżoną ogólną odpornością organizmu. Dlatego należy regularnie pomagać twojemu organizmowi w pozbywaniu się zbędnych substancji, aby oszczędzić sobie zachorowania czy też złego samopoczucia. Prosty środek wykonany z oleju z oliwy z oliwek oraz cytryny może okazać się świetnym sposobem, który pomoże Ci przeprowadzić detoks organizmu. Ta domowej roboty mieszanina sprawi, że będziesz czuł się wypoczęty i pełen energii przez cały dzień.

Dziesięć zdrowotnych właściwości oliwek

Leczenie Raka
Czy wiesz, że najstarsze drzewa w historii, czyli drzewa oliwne, uważane są za powiązane z największą ilości symboli? W pewnym momencie sądzono, że są one odpowiedzialne za pojawianie się jedzenia oraz bogactw w wielu starożytnych cywilizacjach. Niektórzy twierdzą, że imperia, takie jak Grecja czy Rzym, rozwijały się z powodu obecności w nich sadów oliwnych. Dziś wiadomo, że oliwki posiadają również wiele właściwości zdrowotnych.