Tag: Piwo właściwości lecznicze

piwo

Jak w nietypowy sposób wykorzystać piwo?

Środki czyszczące
Istnieje wiele możliwości spożytkowania piwa – poza jego wypiciem i dobrą zabawą, która nierzadko się z tym łączy. Prawda jest taka, że piwo niekoniecznie może służyć tylko do picia. Jest wiele rzeczy, do których możemy wykorzystać piwo. Oto niektóre z nich.
piwo

10 właściwości zdrowotnych piwa

Piwo
Piwo to jeden z najbardziej popularnych alkoholi. Jasne, ciemne, lager, ale, miodowe, pszeniczne, orkiszowe – każdy znajdzie swoje ulubione. Większość z nas myśli, że picie piwa nie jest korzystne dla naszego zdrowia. To fakt... jeśli spożywamy je w nadmiarze. Nadużywanie piwa może prowadzić do przybierania na wadze i problemów z wątrobą. Jednak picie go „z głową” w niewielkich lub umiarkowanych ilościach może okazać się dla naszego organizmu bardzo korzystne. Oto 10 najważniejszych właściwości zdrowotnych piwa:
picie piwa

9 zalet picia piwa

Piwo
Piwo, napój szczególnie popularny w Europie. Zawiera ono więcej białka i witamin z grupy B niż wino. Natomiast ilość antyoksydantów w piwie jest porównywalna do ich ilości w winie. Co więcej piwo jest bardzo bogatym źródłem minerałów, które odgrywają ważną rolę w wielu procesach metabolicznych. Gdy pijemy je w rozsądnych ilościach, bez wątpienia przyczynia się do poprawy zdrowia. Oto kilka powodów, dla których warto sięgnąć po piwo.
piwo

10 sposobów na wykorzystanie piwa

Piwo
Zazwyczaj kiedy słyszymy słowo „piwo” to natychmiast myślimy o złotym, gazowanym napoju z bąbelkami i pianką. Oczywiście od razu myślimy też o tym, jak dobrze byłoby się go teraz napić. Odkryliśmy jednak niesamowite sposoby na jego wykorzystanie oraz wynikające z nich korzyści. Tak więc, następnym razem pijąc piwo zastanów się dwa razy zanim wypijesz je całe!


Podobne porady

piwowarstwo domowe, piwo domowe

Jak zrobić smaczne piwo domowe?

Piwo
Piwo, napój który gasi nasze pragnienie w upalne, wakacyjne dni. Czy wiesz, że piwo możesz zrobić w domu przy użyciu mało skomplikowanego sprzętu oraz prawdziwych surowców piwowarskich? Każdy styl piwa, pszeniczne, miodowe, karmelowe - każde przy odrobinie eksperymentów.
ciemne piwo domowe

Jak zrobić ciemne piwo domowe?

Piwo
Piwo może mieć różne odcienie i kolory. Jeśli chcesz mieć jasne piwo po prostu dolewasz wody. Jeśli chcesz mieć ciemniejsze piwo, dodajesz więcej słodu. Słód są to wysuszone ziarna zbóż. Słód zawiera niesfermentowany cukier słodowy i skrobię. Im więcej cukru dodasz, tym słodsze będzie piwo. Zdecyduj się na składniki dobrej jakości, im lepsze składniki, tym lepszy smak piwa.
piwo

Jak prawidłowo degustować piwo?

Piwo
Piwo w Polsce najczęściej nazywane jest "złotym trunkiem" lub ewentualnie "zupą chmielową", przy czym oczywiście oba określenia są całkowicie błędne. Nie każde piwo musi być złote, a chmiel jest jedynie przyprawą, której dodaje się bardzo niewiele. Nie każdy wie, że gatunków i stylów piwa jest kilkadziesiąt i każde charakteryzuje się różnymi cechami i własnym unikalnym smakiem. Niestety powszechnie lansuje się tylko jeden i ten sam gatunek piwa, czyli jasny lager, przez co piwo zostało sprowadzone do rangi napitku grillowo-meczowo-barowego, żłopanego bezmyślnie prosto z butelki lub puszki. A tak naprawdę dobre, prawdziwe piwo jest trunkiem tak samo szlachetnym i wdzięcznym jak wino. Aby jednak móc wydobyć z niego pełnię smaku i aromatu, należy wiedzieć, czego w nim szukać i na co zwracać uwagę. Ta porada pomoże postawić pierwsze kroki w degustacji piwa w sześciu najważniejszych aspektach.
Jak zrobić domowe piwo imbirowe

Jak zrobić domowe piwo imbirowe

Zdrowa Dieta
Czy wiesz, że napoje gazowane nie muszą oznaczać niezdrowych, zamkniętych w puszkach lub plastikowych butelkach produktów? Od lat znane są domowe metody przygotowywania gazowanych napojów. Jednym z nich jest piwo imbirowe. Chcesz wiedzieć jak je zrobić? Przepis znajdziesz w dalszej części artykułu.