Tag: Rozjaśnianie włosów cytryną

blondynka

Jak rozjaśnić włosy domowym sposobem?

Farbowanie włosów
Wraz z pojawieniem się lata i mocnego słońca wiele z nas zaczyna tęsknić za złocistym blondem. Chciałybyśmy wtedy, aby nasze włosy były jaśniejsze. Wszak blond to doskonały kolor. Wielu osobom zmiana na taką barwę wychodzi na dobre. Nieodłącznie kojarzy się nam ona z latem. Jednak sposoby na rozjaśnienie bywają bardzo szkodliwe dla włosów. Wszystkie środki chemiczne, jak farba, czy nawet szamponetka niszczą strukturę włosa. Niekorzystnie działają też wszelkie rozjaśniacze. Eksperci są zgodni, że farbowanie włosów na ciemniejszy kolor, niż naturalny, jest generalnie lepsze dla zdrowia włosów. Wiele z nas chcąc rozjaśnić włosy sięga po wodę utlenioną, która jest znana ze swych właściwości rozjaśniających. Mniejsze zło? Otóż niekoniecznie. Woda utleniona działa właśnie jak chemiczne rozjaśniacze i również niszczy włosy. Tymczasem istnieje mnóstwo naturalnych sposobów na rozjaśnienie naszej czupryny. Nie są one szkodliwe, a niektóre wręcz stanowią doskonałą odżywkę. Dodatkowo w lacie słońce oferuje nam swoją pomoc.
refleksy na włosach

Jak zrobić refleksy na włosach?

Farbowanie włosów
W tym sezonie, zamiast zostawiać majątek w salonie fryzjerskim, sama wykonaj naturalne refleksy. Naturalny jest nie tylko ich wygląd, ale i sposób wykonania. Potrzebne składniki znajdziesz we własnej kuchni.


Podobne porady

Pielęgnacja blond włosów

Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Pielęgnacja włosów
Posiadanie zdrowych, rozjaśnianych włosów jest całkowicie możliwe. Nie jest to żaden oksymoron. Gwiazdy Hollywood mogą mieć zdrowe, blond włosy więc ty też możesz. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych wskazówek.
włosy blond

Jak dbać o blond włosy?

Farbowanie włosów
Włosy blond pięknie wyglądają, ale pod warunkiem, że są zadbane. Decydując się na utlenianie włosów lub na blond pasemka, nie każda z nas zdaje sobie sprawę, że właśnie blondynki najbardziej muszą dbać o odpowiednią pielęgnację swoich włosów. Blond jest znacznie bardziej wymagający, niż każdy inny kolor. Jednak poniżej znajdziesz kilka porad, dzięki którym utrzymasz ten piękny kolor.
Naturalne farbowanie włosów

Jak naturalnie farbować włosy?

Farbowanie włosów
Jeśli chcesz zdobyć nowy zalotny wygląd, spróbuj naszych naturalnych sposobów koloryzacji włosów. Wyeliminuj sztuczne produkty ze swojej pielęgnacji włosów, które szkodzą Twoim włosom. Farbowanie włosów może być zabawne, jeśli tylko zdobędziesz się na eksperymenty z różnymi odcieniami. Czasami jednak efekt może być już trwały. W takim wypadku, rozsądnie jest spróbować naturalnych sposobów koloryzacji. Możesz do tego celu użyć składników naturalnych trzymanych w domu, aby koloryzacja była przyjazna dla Twoich włosów i która pozwoli otrzymać Ci ładny, nowy kolor. Zazwyczaj takie naturalne sposoby okazują się znacznie tańsze i mniej wyczerpujące niż techniki profesjonalne.

Jak zrobić ombre na włosach?

Farbowanie włosów
Aby zrobić ombre na włosach nie trzeba iść koniecznie do fryzjera - możesz to również zrobić w domu. Zanim jednak przystąpisz do samodzielnego rozjaśniania przeczytaj poniższe wskazówki, dzięki którym zrobisz to jak profesjonalistka.

Refleksologia: Zrozumieć zony i refleksy

Refleksologia
Refleksolodzy twierdzą, że z dłoni i stóp można dokładnie odczytać stan zdrowia człowieka, a także kondycję, w jakiej jest jego organizm. Można to zrobić jedynie przez dokładną obserwację i odpowiedni masaż naszych kończyn. Specjaliści refleksologii wierzą, że dzięki masowaniu konkretnych miejsc na stopach, zwanych refleksami, można poprawić zdrowie każdego organu wewnętrznego. W konsekwencji cały organizm ma pracować wydajniej, a człowiek ma czuć się zdrowszy. Na czym polega tajemnicza dziedzina, zwana refleksologią? O tym poniżej.

Jak pielęgnować włosy bez używania kosmetyków?

Pielęgnacja włosów
Wszyscy chcą, aby ich włosy były piękne i zadbane. Wielu z nas wydaje fortunę na drogie kosmetyki do ich pielęgnacji, które jednak zawierają duże ilości chemikaliów, a ich długotrwałe stosowanie niszczy zdrowie włosów i skóry. Badacze odkryli, że piękne włosy można uzyskać stosując proste domowe metody, które nie niosą ze sobą ryzyka. Wskazówki te zaoszczędzą wam wiele czasu i pieniędzy, a dodatkowo nadadzą waszym włosom naturalny odcień i żywotność.