Tag: Herbata na biegunkę

herbata

Jak w nietypowy sposób wykorzystać herbatę?

Herbata
Wielbiciele herbaty wiedzą o niej pewnie wszystko. Potrafią wymienić każdy jej rodzaj i wszystkie zalety. Ale czy wiedzą na przykład o tym, że herbata pomoże lekko rozjaśnić włosy, zatamuje krwawiące dziąsło czy pomoże naszej spalonej słońcem skórze? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że Ty będziesz wiedział o tych, ale także i o innych właściwościach herbaty po przeczytaniu poniższego artykułu. Polecam. Warto wiedzieć, do czego może nam się przydać herbata.


Podobne porady

Dieta na biegunkę

Jaka dieta przy biegunce?

Choroby Układu Pokarmowego
Przydarzyła ci się biegunka? Być może zjadłaś coś niewłaściwego albo przeżywasz stres. W czasie rozwolnienia ciężko zjeść cokolwiek nie pogarszając sprawy. Podstawowa dieta oparta na bananach, ryżu, sosie jabłkowym i tostach to dobry początek. Poniżej kilka wskazówek odnośnie diety przy biegunce.
Biegunka

Jak leczyć rozwolnienie?

Choroby Układu Pokarmowego
Chyba każdy wie czym jest rozwolnienie. Ta dość kłopotliwa przypadłość dopada nas z różnych powodów, najczęściej z powodu jedzenia (np. cały dzień jedliśmy tylko owoce), czasem z powodu przyjmowanych leków, a zdarza się też i tak, że biegunka dopada nas w sytuacjach stresowych. Tymczasem zgodnie z opinią Światowej Organizacji Zdrowia, mówimy o biegunce, gdy w ciągu doby pojawią się trzy luźne stolce, lub przy każdym wypróżnieniu pojawia się śluz lub krew.
Biegunka

Jak zwalczyć biegunkę domowymi sposobami?

Inne Choroby
Biegunka to przypadłość z którą chyba każdy z nas miał już do czynienia. Kiedy nas dopada jest już za późno aby wymyślać jak skutecznie z nią walczyć. Ciężko również będzie nam wyjść gdziekolwiek z domu, aby zasięgnąć porady u innych. Warto zatem zapoznać się ze sposobami walki z biegunką jeszcze zanim dotknie nas ten problem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak można zwalczyć ją domowymi sposobami!
herbatka ziołowa

10 ziołowych herbatek na problemy z trawieniem

Choroby Układu Pokarmowego
Herbatki ziołowe pomagają na wiele różnych dolegliwości. Problemy z żołądkiem, zgaga, wzdęcia, zaparcia, biegunki – odpowiednio dobrane zioła szybko uwolnią cię od każdego z tych problemów. Regularne picie ziołowych herbatek przyczyni się również do utrzymania szczupłej sylwetki. Poniżej znajdziesz informacje na temat 10 najbardziej skutecznych ziołowych herbat wraz ze wskazówkami na dolegliwości pomagają.
Czopki przeciw hemoroidom, biegunce i grzybicy

Czopki przeciw hemoroidom, biegunce i grzybicy

Choroby Układu Pokarmowego
Biegunka spowodowana jest przez wiele czynników. Najczęściej powodują ją infekcje grzybicze lub bakteryjne. Bez względu na przyczynę, warto znać skuteczny sposób na wyleczenie tej dolegliwości. Dlatego przedstawiamy przepis na czopki zwalczające szkodliwe grzyby i bakterie, a w rezultacie łagodzące biegunkę.
biegunka

Naturalne sposoby walki z biegunką

Choroby Układu Pokarmowego
Biegunki są częstym objawem problemów z trawieniem. Rozróżniamy ostre i przewlekłe biegunki, które różnią się przebiegiem, jednak ich przyczyny mogą być takie same. Bez względu na przyczynę, niech nie wydaje ci się, że biegunka to błahy problem. Często powoduje odwodnienie organizmu, które może być niebezpieczne. Jak radzić sobie z biegunką? Możesz kupić w aptece środki zapobiegające lub skorzystać z domowych, naturalnych metod. Są one równie skuteczne jak środki medyczne, jednak o wiele bezpieczniejsze.

Żywokost lekarski i jego cenne właściwości

Medycyna Naturalna
Żywokost lekarski to cenna roślina, która szczególnie popularna jest w medycynie naturalnej. Zastosowanie znalazła głównie w leczeniu problemów skórnych, a także łagodzeniu różnego rodzaju bóli. Sprawdzi się również jako ozdoba ogrodu, gdyż zachwyca uroczym wyglądem. Warto stosować ją również profilaktycznie, by ochronić organizm przed wirusami i zakażeniami. Przedstawiamy cenne właściwości żywokostu lekarskiego.