Tag: Przekąski dla dzieci

przekąski dla dziecka

Jak wybrać zdrowe przekąski dla dwu - trzylatka?

Odżywianie Dziecka
Zastanawiasz się jak sprawić dziecku przyjemność, a tym samym przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Poniżej znajdziesz propozycję zdrowych i smakowitych przekąsek dla malucha.
dziecko - zdrowa dieta

Zdrowe przekąski dla dzieci

Odżywianie Dziecka
Dzieci prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Potrzebują wsparcia zarówno na poziomie umysłowym, jak i fizycznym. Żeby wysiłek nie był dla nich męczący, a ich wydajność utrzymywała się na wysokim poziomie, musimy dostarczyć organizmowi odpowiednio dobranych wartości odżywczych. Poniżej znajdziesz propozycje zdrowych przekąsek, które pozwolą twojemu dziecku dać z siebie jak najwięcej.
czekoladowe rożki

Jak zrobić czekoladowe rożki?

Przekąski Zimne
Jeśli organizujesz urodziny dla dziecka, sylwestra lub zabawę karnawałową i nie wiesz jak zaskoczyć gości oryginalną przekąską to dobrze trafiłaś. Zrób dla nich czekoladowe rożki. Chyba nie ma dziecka, które się na taki rożek nie skusi, lub dorosłego, który się nimi nie zainteresuje.

Jak zrobić Kermita z jabłka?

Owoce
Podane w ten sposób jabłko zachęci każdego niejadka do spróbowania owoców. Jest to idealna propozycja na śniadanie dla malucha oraz na podanie czegoś zdrowego na imprezie urodzinowej dziecka. Żaba Kermit jest bardzo charakterystyczna i rozpoznawalna, więc na pewno zwróci uwagę każdego.
kanapka biedronka

Jak zrobić kanapkę biedronkę?

Zimne śniadania
Prosty sposób na małego niejadka? Kanapka biedronka z pomidora i oliwek. Pyszna, pożywna i przede wszystkim bardzo efektowna. Gdy twoje dziecko ją zobaczy, na pewno poprosi o dokładkę. Biedroneczko leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba!
krab z jabłka

Jak zrobić kraba z jabłka – przekąskę dla dziecka?

Zimne śniadania
Twoje dziecko uparcie nie chce jeść żadnych owoców? Uważa, że jedyne, co może być smaczne to batoniki i cukierki? Przekonaj je, że jest w błędzie. W jaki sposób? Podając mu na talerzu kraba. Ale nie prawdziwego. Jabłkowego. I to na piaszczystej plaży!
żabka z jabłka

Jak zrobić żabkę z jabłka – przekąskę dla dziecka?

Odżywianie Dziecka
„Była sobie żabka mała, re-re, kum-kum, re-re, kum-kum, która mamy nie słuchała, re-re, kum-kum, bęc”. No właśnie. A czy twoje dziecko słucha cię, kiedy powtarzasz mu, że musi jeść owoce i warzywa? Pewnie nie. Ale nie martw się, nie jesteś w tym problemie osamotniona. Spróbuj przechytrzyć swojego niejadka proponując mu na drugie śniadanie zdrową przekąskę – żabkę z zielonego jabłuszka. Takiemu smakołykowi na pewno się nie oprze.

Jak zrobić przekąskę z owoców - Bert i Ernie?

Inne zdrowe przepisy
Twoja pociecha nie przepada za jedzeniem owoców? Być może przekona się do nich wówczas, gdy posiłek z nich stworzony przybierze bardziej atrakcyjny wygląd. O wiele trudniej będzie jej się oprzeć owocom, które wyglądają jak bohaterowie Ulicy Sezamkowej - Bert i Ernie.
ciasteczka z bałwankiem olafem

Jak zrobić przekąskę z bałwankiem Olafem z „Krainy Lodu”?·

Słodkie przekąski
Bałwanek Olaf to chyba najbardziej wyrazista postać z nowej bajki Disneya „Kraina Lodu”. Jeśli i twoje dziecko oszalało na jego punkcie, polecam przygotować mu słodką niespodziankę pokazaną na zdjęciu obok. To naprawdę bardzo proste.
Karmelizowane bataty

Karmelizowane bataty

Przekąski Ciepłe
Jeżeli szukasz pomysłu pyszną przekąskę na spotkanie ze znajomymi lub oryginalny dodatek do obiadu, zrób karmelizowane bataty. Ich przygotowanie jest bardzo proste i nie zajmie ci dużo czasu, a smak zachwyci wszystkich. Dokładny przepis znajdziesz poniżej.