Tag: Dolegliwości po porodzie

Po porodzie

Jak rozwiązać problem z oddawaniem moczu po porodzie?

Poród
Mijają kolejne godziny po porodzie a Ty nie jesteś w stanie oddać moczu. Nie przejmuj się u większości kobiet pojawia się ten problem. Część kobiet nie czuje w ogóle parcia na mocz, inne oddają mocz, ale połączone jest to z bólem i pieczeniem. Jest wiele powodów dysfunkcji pęcherza w okresie poporodowym. Zapoznaj się z nimi.
Jak ułatwić oddanie moczu po porodzie?

Jak ułatwić oddanie moczu po porodzie?

Poród
Jeśli nie oddałaś moczu do 8 godzin po porodzie lekarz może zlecić cewnikowanie aby w ten sposób opróżnić cewkę moczową. Dzięki poniższym wskazówkom może uda ci się uniknąć cewnikowania i oddać mocz samodzielnie.
Depresja poporodowa

Jaka jest przyczyna depresji poporodowej?

Poród
Około 60 - 80% kobiet, które niedawno zostały matkami czuje smutek w chwilach, które przecież należą do najcudowniejszych w ich życiu. Na tym właśnie polega paradoks depresji poporodowej lub przygnębienia poporodowego. Hormony mogą stanowić częściową przyczynę depresji, która objawia się smutkiem, płaczem, poirytowaniem, rozdrażnieniem, niepokojem itp. Istnieje również wiele czynników nie związanych z hormonami. Taki stan pojawia się najczęściej około 3ciego dnia po porodzie, ale może się też objawić później. Poniżej znajdziesz listę czynnikówk które mogą powodować depresję poporodową.
ciąza

Co dzieje się z twoim ciałem po porodzie?

Powrót do figury
Podczas ciąży ciało kobiety przechodzi wiele zmian. Mimo, że ciąża jest szczególnym czasem gdy pod twoim sercem nosisz nowe życie wyzwania dopiero się zaczynają. Trzeba dostosować się do swojej nowej roli i nauczyć się  jak dbać o swoje dziecko. W ciągu pierwszych kilku tygodni po porodzie, większość swojego czasu spędzisz na karmieniu, przewijaniu i uspokajaniu dziecka, przez co  naturalnie rozwiniesz więzi emocjonalne z dzieckiem.