Tag: Pytanie o zarobki na rozmowie kwalifikacyjnej

Oczekiwanie na rozmowę kwalifikacyjną

Jak odpowiedzieć na pytanie o zarobki?

Rozmowy Kwalifikacyjne
Kiedy usłyszysz pytanie o swoje potencjalne zarobki, nigdy w pierwszej kolejności nie podawaj liczb. Prawidłową odpowiedzią na to pytanie, jest jej uniknięcie. Kandydat, który jako pierwszy podaje liczby, jest tak naprawdę na przegranej pozycji. Najlepiej jest kiedy to osoba przeprowadzająca wywiad udzieli informacji o zarobkach, ponieważ wtedy można skupić się na docieraniu do górnego poziomu oferowanych zarobków. Jednak pamiętaj o odpowiedzialności i nie przyjmuj górnego poziomu wynagrodzenia jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności. Na szczęście firma nigdy nie złoży oferty pracy bez oferty zarobków. Dlatego dobra passa jest po Twojej stronie, pamiętaj tylko, aby twardo stąpać po ziemi. Poniżej znajduje się lista pytań i odpowiedzi, które ułatwią Ci przejść przez etap wywiadu dotyczący oczekiwanych zarobków. Pamiętaj, że im więcej razy unikniesz odpowiedzi, tym mniejsze szanse na ponowne usłyszenie pytania o zarobki.


Podobne porady

Rozmowa kwalifikacyjna

Jak rekrutować pracowników?

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (HR)
Rozmowa kwalifikacyjna jest bardzo ważnym czynnikiem rekrutacji. Od dobrze przeprowadzonego procesu rekrutacyjnego będzie zależeć w dużej mierze przyszłość firmy. To pracownicy tworzą firmę i dzięki nim staje się ona konkurencyjna na rynku. Dowiedz się zatem jak powinieneś prawidłowo przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną, jakie pytania zadać kandydatom a jakich unikać i w jaki sposób to robić.
Rozmowa o pracę

Jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowy Kwalifikacyjne
Przygotowałeś się świetnie do rozmowy o pracę i oto nadchodzi godzina zero. Co robić, aby wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej jak najlepiej? Poniżej znajdziesz kilka porad i wskazówek jak się zachowywać i jak mówić, aby dostać wymarzoną posadę.
rozmowa kwalifikacyjna

Czego NIE należy robić na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowy Kwalifikacyjne
Przez wiele lat miałam okazję przesłuchiwać setki kandydatów do pracy. Widziałam i słyszałam rzeczy, które mogłyby cię zszokować i których na pewno nie spodziewałbyś się zobaczyć na rozmowie kwalifikacyjnej. Przygotowałam więc listę rzeczy, których nie należy robić w trakcie rozmowy o pracę.
rozmowa kwalifikacyjna

Jak nie zepsuć rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozwój Kariery Zawodowej
Wielką zaletą przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej jest ograniczenie ilości kandydatów ubiegających się o miejsce pracy. Jeżeli uda Ci się dobrze zaprezentować przed pracodawcą, automatycznie odsuniesz większość konkurentów na dalszy plan. W tym momencie Twoje szanse na uzyskanie pracy radykalnie wzrosną. Oczywiście rozmowa kwalifikacyjna wcale nie jest taka prosta. Wystarczy niewielka wpadka, by zaprzepaścić swoje szanse na pracę. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, czego z pewnością nie powinno się robić.
rozmowa kwalifikacyjna

Jak zabłysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowy Kwalifikacyjne
Wybierasz się właśnie na rozmowę rekrutacyjną? Jesteś zdeterminowany, aby tym razem w końcu się udało? Chcesz zwrócić na siebie uwagę potencjalnego pracodawcy i mieć przewagę nad konkurentami? Oto garść niezawodnych sposobów, które możesz wykorzystać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby zwiększyć swoje szanse na to, że pracodawca wybierze właśnie Ciebie.
Ludzie biznesu

Jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowy Kwalifikacyjne
Rozmowa kwalifikacyjna służy pracodawcy do wyeliminowania kandydatów na jakieś stanowisko. Każde pytanie zadane podczas takiej rozmowy ma na celu zorientowanie się w umiejętnościach, doświadczeniu, oraz osobowości kandydata. Wszystko po to by rozstrzygnąć czy jesteś osobą odpowiednią dla profilu firmy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zawsze powinieneś być przygotowany na pytanie, "co możesz powiedzieć o sobie"? Poniżej znajdziesz kilka prostych wskazówek, które pomogą ci się dobrze zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej.
Rozmowa kwalifikacyjna

Jak zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowy Kwalifikacyjne
Kiedy nasze długie poszukiwania pracy zaowocowały w końcu zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną, warto poznać w jaki sposób przekonać do siebie pracodawcę i zwiększyć szansę na dostanie pracy. Wiadomo, że przed rozmową należy się odpowiednio przygotować. Jednak przygotowanie to nie wszystko. Poniżej przedstawiamy sposoby na przebrnięcie przez rozmowę i zwiększenie swoich szans.