Tag: Małżeństwo

udane małżeństwo

Jak uzdrowić małżeństwo?

Kryzysy Małżeńskie
Rozwód oznacza rozstanie i zakończenie związku z współmałżonkiem. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli małżeństwo nie jest udane i wszystko idzie nie tak jak trzeba. Jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, co możesz zrobić, by ratować swoje małżeństwo.
W dzisiejszych czasach rozwód coraz częściej biorą małżeństwa z wieloletnim stażem. Wielokrotnie widzimy ludzi, którzy rozwodzą się po 20–25 latach wspólnego życia. Liczba przeprowadzanych rozwodów rośnie z roku na rok.
Dlaczego więc często decydujemy się na ten krok? W większości przypadków dlatego, że zaniedbujemy drugą osobę lub sami czujemy się zaniedbywani. Nawet kochankowie, którzy są w stanie zrobić wszystko dla drugiej osoby, porzucają ją. Wolą separację zamiast wspólnego życia. Spowodowane jest to wygórowanymi oczekiwaniami, których druga osoba nie jest w stanie spełnić. Oddalanie się od siebie to proces długotrwały. Czasami partner może dać nam drugą szansę, ale jeśli druga osoba nie weźmie wskazówek na poważnie, związek ostatecznie się skończy.
szukanie męża

Jak znaleźć męża?

Zakochanie
Czy wyobrażałaś sobie kiedykolwiek, że gdzieś, na świecie jest ktoś, kto czeka właśnie na Ciebie? Kto idealnie do Ciebie pasuje? Zanim zaczniesz polować na tego jedynego mężczyznę, przeczytaj kilka rad, jak się do tego zabrać.
ciche dni

Jak przełamać ciche dni w małżeństwie?

Kryzysy Małżeńskie
Każdej parze zdarza się pokłócić. Jest to nieuniknione. Następstwem kłótni małżeńskich są często tzw. ciche dni, gdzie para potrafi się do siebie przez kilka dni nie odzywać. Jest to sytuacja bardzo męcząca, którą trzeba jak najszybciej przełamać a najlepiej do niej w ogóle nie dopuścić. Jak sobie radzić z tym problemem? Dowiesz się czytając ten artykuł.
młoda para

Jak dobrze wyjść za mąż?

Poradnie Małżeńskie
Śnieżnobiała suknia, piękna wiązanka w ręce, kościół pełen rodziny i znajomych i marsz weselny w tle, a obok nas tej jeden jedyny. To marzenie prawie każdej małej i nieco starszej dziewczynki, jednak niestety czasem parcie na jego spełnienie staje się tak duże, że niektóre aspekty staja się już mniej ważnie. Nie będzie to nic złego jeśli zamiast wielkiego wesela na setki osób, wyprawimy jedynie skromną uroczystość, gorzej jeśli nasze wymagania maleją w stosunku do osoby, która razem z nami ma wkroczyć na nową drogę życia. Jak wybrać partnera na resztę życia, żeby nie żałować?
podejmowanie decyzji

Jak wspólnie podejmować decyzje?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Będąc w związku z kobietą lub mężczyzną, bardzo ważna jest umiejętność wspólnego podejmowania decyzji. Jednak jak się okazuje, nie jest to takie proste w praktyce. Jeżeli jednak planujecie wspólnie zamieszkać (lub może już ze sobą mieszkacie), a może planujecie wspólne życie, małżeństwo, czy też w przyszłości chcecie mieć ze sobą dzieci, powinniście posiąść umiejętność dochodzenia do kompromisu i wspólnego podejmowania decyzji. Jak zatem to uczynić? Oto kilka wskazówek.
zakochani

Jak znaleźć mężczyznę swojego życia?

Znalezienie Tego Jedynego
Każda kobieta chce mieć dobrego męża, który obdarzy ją miłością i szacunkiem. Jednak wiele z nich nie potrafi znaleźć swojej jedynej miłości, a samotność dokucza jej coraz bardziej. Jeśli masz podobny problem- ten artykuł jest dla Ciebie! Nie popadaj w desperację- wystarczy zastosować się do poniższych rad.
rozwód a dziecko

Jak pogodzić dziecko z rozwodem rodziców?

Separacje
Rozwód rodziców jest wielkim przeżyciem dla dziecka. Nie rozumie ono, dlaczego rodzice odchodzą od siebie i co tak naprawdę się stało. Poza tym maluch sam nie wie, jak teraz potoczą się losy całej rodziny. Jest to bardzo trudna sytuacja. Jeśli nie wiesz jak pogodzić dziecko z rozwodem - ten artykuł jest dla Ciebie!
Mąż z żoną.

Jak flirtować z mężem?

Poradnie Małżeńskie
Często myślimy, że będąc w stałym związku lub małżeństwie flirt jest bezsensu i należy zapomnieć o nim całkowicie. Nic bardziej błędnego! Większość badań wykazuje, że flirt w związku oraz w małżeństwie może znacznie poprawić stosunki między partnerami. Wówczas wyzbywamy się monotonni i nudy; nasz związek zostaje ubarwiony. Słodka gra spojrzeń i gestów może spowoduje wzrost namiętności oraz ocieplenie atmosfery w łóżku. Oczywiście, powinniśmy flirtować z naszym parterem (sztuka nie polega na grze z naszymi kolegami w pracy lub w naszej ulubionej restauracji; mamy urozmaicić nasz związek). Poniżej przedstawiamy w jaki sposób możemy flirtować z naszym partnerem.
Szczęśliwe małżeństwo

9 mitów na temat małżeństwa

Przysięga Ślubna
Jeszcze przed ślubem zaczynamy układać sobie w głowie wspólną przyszłość z naszym wybrankiem i jesteśmy praktycznie pewne, że będzie ona wyglądała tak a nie inaczej. Wyobrażamy sobie, jak nasze życie się zmieni i jakie będzie wspaniałe. Niestety z biegiem lat przeżywamy gorzkie rozczarowanie bo wyobrażenia te były bardzo dalekie od rzeczywistości. Marzenia na temat przyszłości i związku nie są złe, jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wszystko się zmienia, w tym ludzie i nie należy być rozczarowanym, jeśli nie będą oni tacy, jak sobie kiedyś wyobrażaliśmy. Wszystko mogło potoczyć się inaczej – lepiej lub ... gorzej, a najlepszą radą przed małżeństwem jest – niczego nie oczekiwać od przyszłości.
małżeństwo

5 powodów dla których tak ważne jest małżeństwo sakramentalne

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Jeżeli żyjesz w związku małżeńskim, odkryłaś już zapewne, dlaczego jest ono tak ważne i doświadczyłaś już jego największych zalet. A może twoje małżeństwo było trudne i już się zakończyło? Jeżeli tak, nie porzucaj nadziei. Nadzieja przychodzi jednak dopiero wówczas, gdy zdasz sobie sprawę, że małżeństwo może być znacznie lepszym doświadczeniem, niż to, które już przeżyłaś, lepszym nawet, niż możesz to sobie wyobrazić. Oto 5 powodów dlaczego: