Tag: Problemy skórne

skóra

Jak rozpoznać półpasiec?

Choroby Wirusowe
Półpasiec to ostra choroba wirusowa, która jest wywoływana przez ten sam wirus, który wywołuje ospę wietrzną. Jego konsekwencje mogą być dość przykre. Półpasiec atakuje przeważnie osoby dorosłe, które przeszły ospę wietrzną. Wraz z wiekiem prawdopodobieństwo zachorowania na tę chorobę rośnie. Wirus ospy może być w stanie utajonym w organizmie człowieka przez kilka/kilkanaście lat. Dopiero po tym czasie może reaktywować się wywołując półpaśca. Warto dodać, że czynników, które wywołują półpaśca może być wiele, jednakże do tej pory nie zostały one jednoznacznie określone. Mogą one się objawić, np. po szczepieniu, w okresach stresów czy też w trakcie chorób nowotworowych. Półpasiec to dość tajemnicza choroba. W związku z tym w tym artykule znajdziesz informacje na temat tej choroby oraz różnego rodzaju wskazówki.
Problemy skórne

10 domowych sposobów na zapalenie skóry

Skóra
Problemy skórne mogą mieć różną postać, ale wspólną cechą wszystkich objawów jest stan zapalny. Na przykład możesz cierpieć na atopowe zapalenie skóry (zwane egzemą), dostać swędzącej wysypki na skutek kontaktu z niektórymi chemikaliami albo zauważyć łuszczącą się skórę głowy. Zapalenie skóry rzadko oznacza poważne problemy ze zdrowiem, jednak wszelkie zmiany skórne powinny zostać obejrzane przez lekarza. Jednakże, warto spróbować domowych sposobów, mogą być pomocne w leczeniu.
Odpowiednia dieta

10 objawów niedoboru cynku, na które musisz uważać

Witaminy
Cynk jest użyteczny dla organizmu na wiele sposobów i bierze udział w licznych procesach, takich jak rozwój i podział komórek, metabolizm białek i węglowodanów oraz przekształcanie ich w energię. Pomaga również w korygowaniu problemów skórnych takich jak trądzik, czyraki, blizny (włączając rozstępy), a nawet wspomaga leczenie bolącego gardła. Cynk jest niezbędny dla niektórych funkcji metabolicznych. Zbyt niski poziom cynku w organizmie może być głównym powodem wystąpienia chorób genetycznych. U mężczyzn może z kolei powodować problemy z płodnością, a u dzieci nieprawidłowy rozwój i opóźnione dojrzewanie. Główną przyczyną niedoboru cynku jest niewłaściwe odżywianie się, ale może to być też następstwo operacji bariatrycznej, cukrzycy lub innych schorzeń.
piękna skóra

Co stanie się ze skórą, kiedy na tydzień zrezygnujesz z cukru?

Problemy Dermatologiczne
Bardzo wielu ludzi szuka świetnego i uniwersalnego sposobu aby poprawić wygląd swojej skóry. Jeśli tak jest również w Twoim przypadku, może chcesz wyrzucić cukier ze swojej diety? Stosy badań i przypadków wykazują, że wyeliminowanie tej substancji z diety może pomóc w zoptymalizowaniu Twojej skóry na kilka sposobów. W artykule tym przyjrzymy się bliżej jednej z pacjentek, u której zauważono, że cukier powoduje szereg różnych reakcji, które powodują problemy skórne, które stale się pogarszają. Po upływie około tygodnia, skóra stała się wyraźnie odnowiona i świeższa- zmniejszyło się zaczerwienienie, zniknęła duża część defektów w postaci pryszczy oraz skóra stała się jaśniejsza.


Podobne porady

Półpasiec

Jak leczyć półpasiec?

Choroby Wirusowe
Półpasiec jest bardzo bolesną chorobą zakaźną i atakuje głównie dorosłych. Choroba ta dawniej kojarzona była z brudem i ubóstwem, teraz jednak wiemy już, że nie ma zbyt wiele w tym wspólnego. Chory niestety jest wyłączony z życia na dłuższy okres, z kilku względów. Głównie dlatego, że półpasiec jest schorzeniem zaraźliwym, ale też jest niezwykle bolesny i im większą powierzchnię ciała zaatakuje tym trudniej jest choremu zrobić cokolwiek.