Tag: Suche pięty

leczenie popękanych pięt

Jak wyleczyć popękane pięty?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Popękane pięty są często spotykaną przypadłością spowodowaną przez zbyt suchą skórę lub niedobór witaminy A. Dla większości osób jest to problem wyłącznie kosmetyczny, jednak jeśli pęknięcia są głębokie może dojść do przedostawania się zarazków do ran. Poniżej znajdziesz sposoby na popękane pięty.
Jak dbać o popękane pięty?

Jak dbać o popękane pięty?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Popękane pięty są problemem wielu kobiet. Nadeszło lato, chciałabyś założyć paseczki, japonki czy sandały, ale wygląd Twoich stóp nie pozwala Ci na to. Dolegliwość ta jednak nie tylko szpeci, ale ponadto może sprawić dotkliwy ból. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak uporać się z popękanymi pietami i jak o nie dbać.
pękające pięty

Jak zmiękczyć pękające pięty?

Manicure i Pedicure
Nadeszło lato, czas zdjąć grube skarpety i ciężkie buty i pokazać światu stopy. W zimie nasze stopy są wystawione na niekorzystne działanie niskiej temperatury, czasami lekkich odmrożeń. Jest to jedna z tych części ciała, która cierpi w zimie najbardziej. I tylko dlatego, że nie nosisz zimą sandałów i nie pokazujesz stóp, nie znaczy, że możesz zapomnieć o ich pielęgnacji. Gdy nadchodzi lato często żałujemy, że zaniedbałyśmy nasze stopy. Jak więc zadbać o stopy i zmiękczyć pękające pięty już teraz?
piękne stopy

Sposoby na piękne pięty i stopy

Pielęgnacja dłoni i stóp
Lato to pora, w której odkrywamy zasłonięte przez całą zimę części ciała. Między innymi są to stopy. Co trzeci mężczyzna uważa je za najseksowniejszą część kobiecego ciała. Zatem właśnie teraz musimy zadbać o nie dokładniej. Część z nas udaje się do kosmetyczki. Niestety, aby stopy zawsze wyglądały dobrze, trzeba taki zabieg powtarzać przynajmniej raz w miesiącu. Spróbuj zadbać o nie sama, tak by nie krępowały Cię już letnie sandałki na obcasie.
pielęgnacja stóp

Jak mieć miękkie pięty?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Latem nasze stopy są narażone na różnego rodzaju podrażnienia. Jest to też czas, kiedy zakładamy sandały i inne odkryte buty. Nasze stopy w ten sposób bardzo się wysuszają, przez co naskórek staje się twardy, a pięty szorstkie, twarde i nierzadko również popękane. W takim wypadku wstydzimy się pokazać pięty i stopy, są one nie tylko brzydkie, ale i niemiłe w dotyku, czasami nawet czujemy lekki ból. Ale wcale nie musi tak być. Wystarczy odpowiednio dobrana pielęgnacja, aby przez cały rok cieszyć się pięknymi stopami. Domowe metody to coś, co się sprawdza niemalże w stu procentach. Nasze babcie w końcu musiały sobie radzić bez salonów kosmetycznych. Skoro im się to udawało uda się i nam. W nieco zmodyfikowanej wersji, bo przy użyciu płynu do płukania ust, którego babcie nie miały. Sposób rewelacyjny, polecam.
zadbane stopy

Jakie są sposoby na szorstkie pięty?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Latem zmieniamy zabudowane buty na lekkie sandałki. Niestety, po miesiącach „w zamknięciu” nasze stopy zdecydowanie potrzebują uwagi. Czy odwiedzisz pedikiurzystkę, czy skorzystasz z naszych porad – efekt Cię zadowoli! Oczywiście nie da się ukryć, że najlepszym sposobem przywrócenia skórze stóp gładkości i nawilżenia jej jest wizyta w gabinecie kosmetycznym. Pedikiurzystka usunie za pomocą frezarki zrogowaciały naskórek, łącznie z modzelami i twardymi odciskami. Doprowadzi też do ładu paznokcie, nadając im ładny kształt.


Podobne porady

Stopa

Jak leczyć pękające pięty?

Pielęgnacja skóry
Często mamy problemy z popękanymi stopami. Częściej borykają się z tym kobiety, ale poniższe rady mogą być stosowane również przez mężczyzn.
stopy

Domowy sposób na szorstkie pięty.

Pielęgnacja dłoni i stóp
Czy masz suche, popękane i szorstkie piety? Jeśli tak, to na pewno chowasz je przed światem i cierpisz za każdym razem, gdy na nie patrzysz. Jednak nie musi tak być, możesz sobie pomóc i na nowo pokochać swoje stopy i sandałki w lecie. Pozbądź się szorstkich pięt. Sposób jest prosty i dostępny dla każdego. Warto spróbować.
pielęgnacja pięt

Domowy sposób na popękane pięty

Pielęgnacja dłoni i stóp
Popękane pięty to problem, który jest aktualny przez cały rok, ale daje o sobie znać w szczególności w lecie. Pięty wyglądają nieestetycznie, szczególnie w letnich klapkach, czy sandałkach Poniżej znajdziesz skuteczny sposób na popękane pięty, a także dowiesz się, co zrobić, żeby stopy zawsze były świeże. Zachowaj ostrożność jeśli jesteś cukrzykiem – wszystko, co dotyczy pielęgnacji stóp koniecznie skonsultuj z lekarzem.