Tag: Pękające pięty

leczenie popękanych pięt

Jak wyleczyć popękane pięty?

Pielęgnacja dłoni i stóp

Popękane pięty są często spotykaną przypadłością spowodowaną przez zbyt suchą skórę lub niedobór witaminy A. Dla większości osób jest to problem wyłącznie kosmetyczny, jednak jeśli pęknięcia są głębokie może dojść do przedostawania się zarazków do ran. Poniżej znajdziesz sposoby na popękane pięty.

Jak dbać o popękane pięty?

Jak dbać o popękane pięty?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Popękane pięty są problemem wielu kobiet. Nadeszło lato, chciałabyś założyć paseczki, japonki czy sandały, ale wygląd Twoich stóp nie pozwala Ci na to. Dolegliwość ta jednak nie tylko szpeci, ale ponadto może sprawić dotkliwy ból. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak uporać się z popękanymi pietami i jak o nie dbać.
Stopa

Jak leczyć pękające pięty?

Pielęgnacja skóry
Często mamy problemy z popękanymi stopami. Częściej borykają się z tym kobiety, ale poniższe rady mogą być stosowane również przez mężczyzn.
stopy

Jak zrobić aromatyczny krem do stóp?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Poszukujesz od dawna środka na zmęczone, obolałe i popękane stopy? Chcesz przynieść ulgę nie tylko im, ale też i sobie? Nie martw się! Mam dla Ciebie idealne rozwiązanie. Już dziś zrób sobie aromatyczny krem do stóp. Gwarantuję ulgę oraz wspaniałe doznania zapachowe.
pielęgnacja pięt i stóp

Jak dbać o stopy?

Manicure i Pedicure
Zima nie jest dobrym okresem dla naszych stóp. Nosimy wtedy pełne, dopasowane i nieprzewiewne obuwie, którego czasem nie zdejmujemy przez kilka godzin. Stopy intensywniej pocą się w grubych skarpetkach, są bardziej podatne na otarcia i rogowacenia. Po kilku tygodniach nasze piękne i powabne latem stopy, stają się opuchnięte, obolałe i porośnięte zrogowaciałym naskórkiem. Najwyższy więc czas zadbać o nie, aby gdy przyjdzie czas bez obaw założyć przewiewne sandałki.
pielęgnacja pięt

Domowy sposób na popękane pięty

Pielęgnacja dłoni i stóp
Popękane pięty to problem, który jest aktualny przez cały rok, ale daje o sobie znać w szczególności w lecie. Pięty wyglądają nieestetycznie, szczególnie w letnich klapkach, czy sandałkach Poniżej znajdziesz skuteczny sposób na popękane pięty, a także dowiesz się, co zrobić, żeby stopy zawsze były świeże. Zachowaj ostrożność jeśli jesteś cukrzykiem – wszystko, co dotyczy pielęgnacji stóp koniecznie skonsultuj z lekarzem.
zadbane stopy

Jakie są sposoby na szorstkie pięty?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Latem zmieniamy zabudowane buty na lekkie sandałki. Niestety, po miesiącach „w zamknięciu” nasze stopy zdecydowanie potrzebują uwagi. Czy odwiedzisz pedikiurzystkę, czy skorzystasz z naszych porad – efekt Cię zadowoli! Oczywiście nie da się ukryć, że najlepszym sposobem przywrócenia skórze stóp gładkości i nawilżenia jej jest wizyta w gabinecie kosmetycznym. Pedikiurzystka usunie za pomocą frezarki zrogowaciały naskórek, łącznie z modzelami i twardymi odciskami. Doprowadzi też do ładu paznokcie, nadając im ładny kształt.
piękne stopy

Problemy ze stopami - jak ich uniknąć?

Skóra
Zaniedbane stopy mogą boleć i utrudniać chodzenie. Szkodzą im niewygodne buty, rajstopy i skarpety ze sztucznymi tworzywami, zła pielęgnacja. Odciski, modzele, pękające pięty, wrastające paznokcie - to tylko niektóre z problemów mogących stanąć naszym stopom "na drodze". Z małymi kłopotami możemy poradzić sobie sami, z większymi lepiej iść do pedikiurzystki lub podologa – specjalisty od chorób stóp.
zadbane stopy

Jak pomóc popękanym piętom za pomocą maseczki?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Po całym dniu w skarpetkach i butach stopy są stwardniałe, suche, czasem popękane. Dlatego co wieczór, po myciu, warto wygładzić je peelingiem i posmarować kremem. A dwa razy w tygodniu nałożyć maskę. Czym się kierować przy jej wyborze? Co robić, by była jeszcze bardziej skuteczna? Tego właśnie dowiesz się z artykułu.

Naturalne sposoby na suche stopy i pękające pięty

Pielęgnacja skóry
Niebawem wyciągniemy z szafek ulubione klapki i sandałki, dlatego najwyższa pora zadbać o nasze stopy, które po zimie wymagają bardzo starannej pielęgnacji. Jak zapewnić im doskonały wygląd i pozbyć się mało estetycznego, a przede wszystkim bardzo dokuczliwego i często bolesnego problemu pękających pięt? Wcale nie jesteś skazana na wizytę u kosmetyczki. W złagodzeniu dolegliwości pomogą ci sprawdzone naturalne metody, dzięki którym twoje stopy szybko wrócą do formy. Przygotowanie domowych preparatów zajmie ci zaledwie kilka minut. Poniżej znajdziesz wszystkie wskazówki.