Tag: Gotowanie makaronu

Jak gotować makaron?

Jak gotować makaron?

Makarony
Makaron jest doskonałą propozycją dla osób, które uwielbiają kuchnię włoską. Ze względu na dużą zawartość skrobi bardzo często traci swoją strukturę, klei się i robi mniej sprężysty, a tym samym danie traci na smaku i atrakcyjności. Właściwie przyrządzony wzbogaci walory smakowe każdej potrawy. Gotowanie makaronu jest bardzo proste jeśli przestrzega się kilku pewnych zasad. Poniżej znajdziecie wskazówki, którymi kierują się rodowici Włosi.
puree ziemniaczane

Jak gotować ziemniaki i inne dodatki do obiadu?

Techniki gotowania
Ziemniaki, makarony i ryż to nieodzowne dodatki do obiadów. Zwłaszcza w Polsce nie możemy sobie wyobrazić kotleta schabowego bez kartofli z sosem. Jakich zasad należy się trzymać, aby nasze potrawy nie były nigdy rozgotowane i bez smaku?
gotowanie makaronu

Jak ugotować makaron idealny?·

Podstawy gotowania
Dania z makaronem mogą być niesamowicie delikatne i aromatyczne. Jednak źle przygotowane są ciężkie, lepkie i niezjadliwe. Niezależnie od tego, czy przyrządzasz lazanię, sałatkę z makaronem, czy spaghetti, musisz opanować umiejętność odpowiedniego ugotowania makaronu. Nie wystarczy, że wrzucisz go na gorącą wodę i odczekasz zalecany czas. Gdy wkładasz makaron do garnka z gotującą się wodą, znajdujące się na jego powierzchni cząsteczki skrobi pęcznieją do osiągnięcia maksymalnej objętości, a następnie rozpadają się. Z tego powodu przez krótki moment makaron robi się lepki. Z czasem większość znajdującej się na jego powierzchni skrobi rozpuszcza się w wodzie, a on sam staje się miękki i gładki. Więcej wskazówek, które pozwolą ci ugotować makaron idealny, znajdziesz w dalszej części artykułu.
Łazanki z kapustą

Jak zrobić łazanki z kapustą

Przepisy Bożonarodzeniowe
Łazanki z kapustą niegdyś królowały na wigilijnym stole. Ta wigilijna potrawa przeszła do naszej codziennej kuchni. Można ją teraz spotkać częściej na naszym stole w ciągu roku. Godzi się łazanki przywrócić na świąteczny stół. Przepis na łazanki z makaronem wykonanym samodzielnie dalej w poradzie:
Makaron z grzybami

Jak zrobić makaron z grzybami

Grzyby
Nawet, jeśli nie jesteś miłośnikiem grzybów, to od tego dania je pokochasz. Niesamowicie lekkie i łatwe w przygotowaniu. Kremowe spaghetti z sosem i grzybami, zaspokoi nawet największe apetyty.
makaron

Mity i fakty na temat makaronu

Produkty Zbożowe
Czy makaron jest tuczący? Niekoniecznie. Wszyscy wiemy że węglowodany są tuczące, a spożywanie produktów z wysoką zawartością węglowodanów powodują wzrost wagi. Jednak jaką mamy pewność, że to właśnie makaron powoduje wzrost wagi?
makaron z mniszka

Jak zrobić makaron z mniszka lekarskiego?

Inne zdrowe przepisy
O tym, że mniszek lekarski pomaga na wiele dolegliwości, pewnie większość z nas zdążyła już usłyszeć. Jednak niewiele osób wie, że roślina ta to również doskonały dodatek do sałatek i koktajli. Wielbicieli włoskiej kuchni na pewno ucieszy fakt, iż makaron z mniszka lekarskiego jest zdrowszą alternatywą dla zwykłej i tuczącej „pasty”. Mniszek zawiera dużo witaminy A, E i K oraz dostarcza dużą dawkę żelaza. Ma również właściwości moczopędne i oczyszczające organizm z toksyn. Działa też przeciwzapalnie. Czy to wystarczy, żeby namówić cię do zrobienia makaronu z mniszka? Jeśli nie, wypróbuj go choćby ze względu na smak.