Tag: Gotowanie makaronu al dente

Jak gotować makaron?

Jak gotować makaron?

Makarony
Makaron jest doskonałą propozycją dla osób, które uwielbiają kuchnię włoską. Ze względu na dużą zawartość skrobi bardzo często traci swoją strukturę, klei się i robi mniej sprężysty, a tym samym danie traci na smaku i atrakcyjności. Właściwie przyrządzony wzbogaci walory smakowe każdej potrawy. Gotowanie makaronu jest bardzo proste jeśli przestrzega się kilku pewnych zasad. Poniżej znajdziecie wskazówki, którymi kierują się rodowici Włosi.
gotowanie makaronu

Jak ugotować makaron idealny?·

Podstawy gotowania
Dania z makaronem mogą być niesamowicie delikatne i aromatyczne. Jednak źle przygotowane są ciężkie, lepkie i niezjadliwe. Niezależnie od tego, czy przyrządzasz lazanię, sałatkę z makaronem, czy spaghetti, musisz opanować umiejętność odpowiedniego ugotowania makaronu. Nie wystarczy, że wrzucisz go na gorącą wodę i odczekasz zalecany czas. Gdy wkładasz makaron do garnka z gotującą się wodą, znajdujące się na jego powierzchni cząsteczki skrobi pęcznieją do osiągnięcia maksymalnej objętości, a następnie rozpadają się. Z tego powodu przez krótki moment makaron robi się lepki. Z czasem większość znajdującej się na jego powierzchni skrobi rozpuszcza się w wodzie, a on sam staje się miękki i gładki. Więcej wskazówek, które pozwolą ci ugotować makaron idealny, znajdziesz w dalszej części artykułu.
makaron

Mity i fakty na temat makaronu

Produkty Zbożowe
Czy makaron jest tuczący? Niekoniecznie. Wszyscy wiemy że węglowodany są tuczące, a spożywanie produktów z wysoką zawartością węglowodanów powodują wzrost wagi. Jednak jaką mamy pewność, że to właśnie makaron powoduje wzrost wagi?

Triki kuchenne, które ułatwią gotowanie

Techniki gotowania
Pęcherzyki oleju, plamy, rozlane mleko i spalona patelnia, którą trudno domyć. Od czasu do czasu zdarza się dzień, kiedy sytuacja w kuchni przyprawia cię o ból głowy. Jakby tego było mało, cebula wyciska z ciebie rzekę łez. Poniżej znajdziesz kilka życiowych rad i trików, które ułatwią ci przygotowywanie posiłków oraz sprzątanie kuchni. Niektóre z nich mogą ci pomóc i to znacznie bardziej niż myślisz.