Tag: Gdzie na urlop

wakacje nad morzem

Gdzie pojechać na wakacje?

Wakacje rodzinne
Kwestia wyboru miejsca wypoczynku może nam przysporzyć wielu kłopotów. Większość z nas czeka na tą chwilę cały rok i pragnie wykorzystać ją jak najlepiej. Często jednak jesteśmy niezdecydowani i najchętniej w ciągu tego tygodnia odwiedzilibyśmy cały świat, lub przeciwnie - my wiemy gdzie chcemy jechać, ale wizja ta nie zgadza się z wyobrażeniem naszego partnera, aż w końcu dochodzi do kłótni i w rezultacie jedna ze stron pozostaje niezadowolona. Warto więc do sprawy przystąpić już na długo przed planowanym urlopem i wspólnie, spokojnie ustalić w jakim miejscu chcemy wypocząć.

Co zwiedzić w Muszynie?

Wakacje rodzinne

Od stu lat jest uzdrowiskiem, od niedawna popularnym ośrodkiem narciarskim. Ale prawa miejskie nadał jej już… Kazimierz Wielki. Gdy nadchodzi zima, mróz ziemię skuje, a śnieg ją przykryje białą pierzyną, ożywają doliny i góry Beskidu Sądeckiego. Do miast i miasteczek tego regionu zjeżdżają się amatorzy białego szaleństwa. Jednym z nich jest Muszyna, która ciągnie się malowniczo wzdłuż doliny Popradu, przy granicy ze Słowacją.

Teneryfa

Jak spędzać czas na Teneryfie?

Wakacje rodzinne
Największa z Wysp Kanaryjskich cieszy się zasłużoną sławą. To idealne miejsce na udany wypoczynek o tej porze roku. Panują tu bardzo przyjemne temperatury. W styczniu i lutym w okolicach 20˚C. Można odnieść wrażenie, że wiosna tutaj nigdy się nie kończy.
Zadar

Co warto zobaczyć w Zadarze?

Wakacje rodzinne
Nastrojowe i rozleniwiające, a zarazem wesołe i tętniące życiem. Zadar w Chorwacji to miasto pełne kontrastów, w którym nietrudno zapomnieć o całym świecie.Wystarczy wyjść na promenadę, aby usłyszeć jeden z najbardziej niezwykłych koncertów. To fale morza, uderzając o Organy Morskie (Morske Orgulje) wygrywają piękne melodie. Jest to jedyny taki instrument na świecie. Nic zatem dziwnego, że turyści przybywają do Zadaru, by go posłuchać.

Co warto zobaczyć na Krymie?

Wakacje rodzinne

Ruszamy przez czarnomorski półwysep śladem Mickiewicza i polskiej magnatki w... haremie. W sierpniu 1991 r. Michaił Gorbaczow przebywał z rodziną w swojej willi w Gasprze. Prezydent ZSRR chciał spędzić na Krymie krótki urlop i dokończyć pisanie traktatu, mającego ocalić Związek Radziecki przed rozpadem. Pewnego popołudnia niespodziewanie do willi przybył wysoki urzędnik KGB. Gorbaczow sięgnął po telefon, aby zorientować się, co się stało, lecz żadna z pięciu linii nie działała... Chwile grozy nie trwały długo. Nieudany zamach stanu został zgaszony dwa dni później. Ale jeszcze tego samego roku ZSRR przestał istnieć.

El Hierro

Dlaczego warto spędzić wakacje w Valverde?

Wakacje rodzinne
Na kanaryjskiej wysepce El Hiero, z dala od zgiełku centrów turystycznych, znajdziesz cichy zakątek z widokiem na ocean. W starożytności Wyspy Kanaryjskie zwano Wyspami Szczęśliwymi. Dzięki łagodnemu klimatowi i urokliwej scenerii są one wprost idealnym miejscem na urlop! Piaszczyste plaże, skałki i wulkaniczne jaskinie zadowolą nawet najbardziej wymagających fanów atrakcji morskich. Trzynaście wysp opływa Ocean Atlantycki, Afryka tuż tuż, a sezon trwa tu cały rok!
Wyspy Kanaryjskie

5 wysp idealnych na urlop

Wakacje rodzinne
Rajskie wakacje – tylko na wyspie! Jesienią wciąż masz zapewnioną pogodę, piękne widoki i plaże pod palmami. Możesz wypocząć w tej scenerii i... nie zbankrutować! Starożytni Grecy powiadali, że Rodos jest piękniejsza od słońca. Nazywana bywa Wyspą Róż ze względu na okazałe krzewy różane. Dziś nawet krzykliwe ośrodki wczasowe nie są w stanie przyćmić urody wyspy, na której wciąż można znaleźć miejsca-oazy nieskażone cywilizacją.
Costa Dorada

Dlaczego warto odwiedzić Costa Doradę w Hiszpanii?

Hiszpania
Costa Dorada, w języku katalońskim Costa Daurada, w tłumaczeniu na polski znaczy: złote wybrzeże. Nazwa ta powstała zapewne od barwy piasku na plaży podczas zachodu słońca. Ale tutaj nie tylko piasek jest złoty...
Wapienne

Dlaczego warto wybrać się do uzdrowiska Wapienne?

Dla seniorów
Wapienne to niewielka miejscowość uzdrowiskowa w Beskidzie Niskim, oddalona o kilkanaście kilometrów od Gorlic. Leży z dala od dużych szlaków i stanowi bramę do Magurskiego Parku Narodowego. Co ciekawe, Wapienne uchodzi za najmniejsze uzdrowisko w naszym kraju. Odpoczywającym tu kuracjuszom służy łagodny klimat, a małe wzniesienia zachęcają do wędrówek. W Wapiennem i jego okolicach jest też sporo atrakcji turystycznych, na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu.
wakacje na Thasos

Jak spędzić wakacje na Thasos?

Europa
Na pierwszym planie niespotykana na innych greckich wyspach zieleń wspaniałych lasów piniowych. Na drugim – olśniewająca biel marmuru. Na trzecim – boski lazur morza. Właśnie te trzy kolory składają się na portret Thasos, ale nie oddają całego bogactwa jednej z największych i najpiękniejszych greckich wysp. Położona na Morzu Egejskim, prawie styka się z Peloponezem.