Tag: Jak dbać o wzrok

Z kotami przy komputerze

Jak dbać o oczy przy komputerze?

Praca w Domu
Coraz częściej jesteśmy narażani na różnego rodzaju czynniki, które pogarszają nasz wzrok. Jest to związane z rozwojem cywilizacji a mianowicie rozpowszechnianiem technologii HD. Przyczynia się do tego również styl życia. Wielu Polaków spędza coraz więcej czasu przed telewizorem. Ich oczy stają się coraz bardziej zmęczone, zaczerwienione oraz nadwrażliwe. Statystyki twierdzą, że ponad połowa Polaków ma problemy ze wzrokiem. Wynika to z predyspozycji genetycznych jak również stylu życia. Oczy są jednym z ważniejszych narządów w naszym organizmie. Dzięki nim możemy widzieć otaczający nas świat. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego też powinniśmy o nie dbać. W tym artykule znajdziesz wskazówki jak dbać o wzrok.
ćwiczenia oczu

Jak ćwiczyć oczy?

Oczy i Wzrok
Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym narządem jest narząd wzroku. Jest on niestety często przez nas zapominany, traktowany jako oczywistość. I mimo że dbamy o nasze ciała, chodzimy na siłownię, biegamy, zdrowo się odżywiamy to jednak ćwiczenia oczu są przez wielu z nas pomijane. A warto o nich pamiętać, aby nasze oczy służyły nam zdrowe jak najdłużej.
wzrok

Naturalne sposoby na wzmocnienie wzroku

Oczy i Wzrok
Wzrok jest ważną częścią naszego życia. Musimy regularnie dbać o prawidłową kondycję oczu i o to, aby nie napotkały nas wady wzroku. Noszenie okularów nie jest wygodne, ponieważ zwężają one pole widzenia. Soczewki kontaktowe z kolei wymagają pielęgnacji i pilnowania czasu ich noszenia. Jeżeli chcesz zadbać o kondycję twoich oczu, aby nie musieć nosić szkieł kontaktowych, mamy dla ciebie kilka przydatnych wskazówek.
wzrok dbanie

Jak najlepiej ćwiczyć wzrok?

Oczy i Wzrok
Nikogo nie dziwi, żeby mięśnie pozostały silne i zdrowe, należy je regularnie ćwiczyć i dbać. Jeżeli nie używamy jakiejś grupy mięśni, może powodować to jej zanik. Tak samo dzieje się w przypadku wzroku. Jeżeli mamy zachować zdrowy narząd wzroku, należy regularnie go ćwiczyć i nie nadwyrężać. Jakie są najlepsze sposoby, aby nasz wzrok pozostał zdrowy jak najdłużej? Poznasz je w dalszej części artykułu.
poprawa wzroku

3 sposoby na poprawę wzroku

Oczy i Wzrok
Spędzamy co najmniej 40% godzin w ciągu dnia, wpatrując się w monitory, telewizory i telefony. Może to powodować zmęczenie i problemy z oczami. Na szczęście dla ciebie istnieją sposoby na poprawienie wzroku. Wykonaj te trzy proste wskazówki.
wzrok poprawa

Jak poprawić swój wzrok za pomocą czosnku?

Oczy i Wzrok

W dzisiejszych czasach nasze oczy są pod ciągłą presją. Całe dnie i noce spędzamy wpatrzeni w ekrany komputerów, telefonów oraz telewizorów, przez co nadwyrężamy je powodując problemy. Sytuacja pogarsza się wraz z wiekiem, ponieważ nasz wzrok się pogarsza. Tak więc, jak poprawić swój wzrok naturalnie?

wzrok oczy

Co twoje oczy mogą powiedzieć ci o twoim zdrowiu?

Oczy i Wzrok
Wszyscy wiemy, że oczy są zwierciadłem duszy. Oczy nie tylko mogą nam powiedzieć wiele na nasz temat, ale również mogą ukazać nasz stan zdrowia. Oto 6 rzeczy, których możesz dowiedzieć się od swoich oczu.

Korzyści dla zdrowia, jakie posiada słodka papryka

Leczenie Raka
Słodka papryka ma słodszy smak niż jej pikantny kuzyn, co prawdopodobnie jest powodem jej niezwykłej popularności. Słodka papryka występuje w kolorze zielonym, żółtym, czerwonym i pomarańczowym. Czerwona papryka zawiera najwięcej substancji odżywczych z całej grupy, ale wszystkie papryki mają znakomity wpływ na twoje zdrowie. Poniżej prezentujemy dziesięć korzyści prozdrowotnych wynikających z jedzenia słodkiej papryki:

Zdrowe oczy:
Papryka czerwona zawiera ponad 30 różnych typów karotenoidów, włączając alfa-karoten, beta-karoten, likopen, luteinę, kryptoksantynę i zeaksantynę. Karotenoidy należą do rodziny fitoskładników odżywczych, które są odpowiedzialne za jasnoczerwone, żółte i pomarańczowe zabarwienie wielu owoców i warzyw. Naukowcy odkryli, że pomagają one leczyć oczy i zapobiegają chorobom oczu, ponieważ pochłaniają niszczące niebieskie światło.

Jak dbać o oczy podczas pracy przed komputerem?

Medycyna Naturalna
Jak dowodzą statystyki, na problemy ze wzrokiem cierpi już ponad połowa Polaków. Coraz częściej zmagamy się z krótkowzrocznością, suchością oka oraz tak zwanym zamglonym widzeniem. Jedną z kluczowych przyczyn dolegliwości związanych z naszymi oczami jest spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem, dlatego osoby pracujące przed monitorem częściej noszą okulary i skarżą się na problemy ze wzrokiem. W trosce o zdrowie oczu osób pracujących przed komputerem podpowiadamy, w jaki sposób powinny o nie dbać, by nie nabawić się poważnych dolegliwości.

Jak rozpoznać cyfrowe zmęczenie oczu?

Oczy i Wzrok
Wszechobecna cyfryzacja, dzięki której życie pod wieloma względami stało się znacznie prostsze i wygodniejsze, ma też swoją ciemną stronę - pociąga za sobą ogromne zagrożenie dla naszego wzroku. Wpatrzeni bezustannie w ekrany komputerów, smartfonów czy tabletów lekceważymy niepokojące i bardzo charakterystyczne symptomy - takie jak podwójne czy zamazane widzenie, trudność w skupianiu wzroku na jednym przedmiocie, uczucie piasku pod powiekami, pieczenie czy swędzenie oczu oraz ciągłe bóle głowy - które świadczą o pogarszającej się kondycji naszych oczu i pojawieniu się tak zwanego syndromu cyfrowego zmęczenia wzroku. Jeśli nie zareagujemy w porę, zmiany mogą okazać się nieodwracalne i już nigdy - mimo ograniczenia korzystania z nośników cyfrowych - nasze oczy nie wrócą do dawnej formy. Podpowiadamy, co zrobić aby zregenerować swój wzrok.