Tag: Boraks zastosowanie

boraks

Jak stosować boraks w gospodarstwie domowym?

Środki czyszczące
Boraks to naturalny, ekologiczny, i co ważne, tani środek mający bardzo szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym. Jest bardzo łatwo dostępny w aptece, sklepie z chemią gospodarczą lub za pośrednictwem Internetu. Warto mieć go pod ręką gdy w domu są małe dzieci lub zwierzęta, które z natury rzeczy robią mnóstwo plam, a używanie toksycznych substancji chemicznych może im szczególnie zaszkodzić. Oto jak wykorzystać boraks w domu i ogrodzie:


Podobne porady

oszczędność wody

Jak oszczędzać wodę w gospodarstwie domowym?·

Zakupy i Oszczędność
Wydaje ci się, że nie zużywasz dużo wody, a mimo to rachunki za nią stanowią większą część twojego domowego budżetu? Zwłaszcza wiosną i latem rachunki za wodę rosną. Używamy jej wówczas do nawodnienia przydomowego ogródka, a wysoka temperatura na zewnątrz sprawia, że częściej korzystamy z dobrodziejstw odświeżającej kąpieli. Jak zatem oszczędzać wodę, by nie popłynąć? Dowiesz się tego poniżej.
rdza wanna

3 domowe sposoby na usunięcie rdzy z wanny

Sprzątanie kuchni
Rdza jest prawdziwym wrogiem każdego domu. Może pojawić się w miejscach o wysokim poziomie wilgotności, takich jak łazienki i kuchnia. W wannach często możemy zauważyć ślady rdzy, które wydają się pojawiać znikąd. Najczęściej pojawia się na wannach wykonanych z metalu, porcelany lub innych materiałów. Pojawienie się rdzy na wannie ma związek z procesem utleniania. Plamy rdzy mogą stać się większe pod działaniem korzystnych dla niej czynników. Zaprezentujemy kilka przydatnych wskazówek jak usunąć plamy rdzy z wanny.