Tag: Boraks na mrówki

boraks

Jak stosować boraks w gospodarstwie domowym?

Środki czyszczące
Boraks to naturalny, ekologiczny, i co ważne, tani środek mający bardzo szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym. Jest bardzo łatwo dostępny w aptece, sklepie z chemią gospodarczą lub za pośrednictwem Internetu. Warto mieć go pod ręką gdy w domu są małe dzieci lub zwierzęta, które z natury rzeczy robią mnóstwo plam, a używanie toksycznych substancji chemicznych może im szczególnie zaszkodzić. Oto jak wykorzystać boraks w domu i ogrodzie:

Boraks: Udrożni rury i skutecznie usunie rdzę, tłuszcz, brud i pleśń

Środki czyszczące
Boraks nie bez przyczyny jest zaliczany do grona najpopularniejszych, domowych środków czyszczących. Pod względem ilości zastosowań może śmiało konkurować z octem spirytusowym, sodą oczyszczoną czy sokiem cytrynowym. Dobrany z nimi w odpowiednich ilościach skutecznie usunie z piekarnika czy z garnków najbardziej uporczywy tłuszcz, wyczyści na błysk zabrudzoną wannę czy toaletę, szybko udrożni rury i wywabi uciążliwe plamy z odzieży. Pomoże ci też uchronić dom przed wizytami nieproszonych gości, takich jak mrówki, karaluchy czy rybiki, zlikwiduje wszelkie niechciane zapachy i przedłuży żywotność ciętych kwiatów. Do tej okazałej listy dodać należy, że boraks jest naturalny, ekologiczny, łatwo dostępny i tani. Sprawdź, jak go wykorzystać w konkretnych sytuacjach.

Jak pozbyć się mrówek z domu?

Mrówki
Pożyteczne skądinąd mrówki potrafią solidnie uprzykrzyć nam życie. Zwłaszcza, jeśli nieoczekiwanie pojawią się w naszym domu czy mieszkaniu. Jak skutecznie i jednocześnie nieinwazyjnie się ich pozbyć? Są i na to sposoby - wystarczy sięgnąć po sok z cytryny, ocet spirytusowy, ziarna kawy albo zasypkę przeznaczoną do pielęgnacji skóry dzieci. Poniżej garść niezbędnych wskazówek.

Jak pozbyć się mrówek z domu i ogrodu?

Mrówki
Mrówki to małe pożyteczne owady – ich życie jest podporządkowane ścisłej hierarchii. Często w poszukiwaniu bezpiecznej przestrzeni docierają do naszych domów. Nie zawsze trzeba się ich pozbywać, ale jeśli jest ich naprawdę dużo, należy powziąć zdecydowane kroki. Jakie metody są najskuteczniejsze? Czy istnieją sprawdzone naturalne sposoby? Dlaczego warto obserwować pojawiające się owady? Co zrobić z mrówkami w ogrodzie? Tego dowiesz się z artykułu.

Boraks: Jak go wykorzystać?

Środki czyszczące
Coraz częściej ludzie rezygnują z chemicznych preparatów do czyszczenia lub odkażania, często dość drogich i w wielu przypadkach toksycznych. Sięgają za to po tanie, sprawdzone sposoby sprzed lat. Należy do nich boraks, nieco zapomniany uniwersalny środek czyszczący, który skutecznie poradzi sobie z brudem, trudnymi do usunięcia plamami, a nawet z pleśnią i rdzą. W dodatku pomoże pozbyć się insektów z domu, a oprócz tego zniweluje nieprzyjemne zapachy. Boraks uznawany jest za ekologiczny preparat, lecz niektórzy mają wątpliwości co do tego, czy jest on bezpieczny. W rzeczywistości jest mniej toksyczny od gotowych detergentów, a nawet soli kuchennej, a przy jego użyciu wystarczy założyć rękawice ochronne oraz przewietrzyć pomieszczenie. Zobacz, jak szerokie zastosowanie ma boraks i w jaki sposób go używać.