Tag: Sprzątanie mieszkania

sprzątanie kuchni

Jak zapobiegać namnażaniu się bakterii w kuchni?

Inne
Stosując zaledwie kilka zasad, unikniesz panoszenia się bakterii w każdym kącie. Nawet jeżeli ich nie widzisz gołym okiem, uwierz, że jest ich wokół miliony.
Jak zorganizować sprzątanie domu?

Jak zorganizować sprzątanie domu?

Narzędzia czyszczące
Kiedy pomyślisz o sprzątaniu od razu gorzej się czujesz? Wydaje ci się, że musisz kupi mnóstwo produktów, aby twoje mieszkanie lśniło czystością. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które przydadzą przy wyborze tego, co naprawdę będzie potrzebne do generalnego sprzątania.
mycie podłogi

Jak myć różnego typu podłogi?

Sprzątanie łazienki
Mycie podłogi tylko z pozoru nie jest niczym skomplikowanym, jednak w domu mamy do czynienia z wieloma naprawdę różnorodnymi powierzchniami. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek ja myć różnego rodzaju podłogi tak by ich nie zniszczyć.
mycie okien

Jak myć okna i drzwi?

Mycie okien
Podczas mycia okien i drzwi musisz przede wszystkim pamiętać, że to nie tylko szyby, ale także obramowania, framugi, klamki i okiennice. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak prawidłowo myć drzwi i okna.
dom zimą

Jak utrzymać dom w świeżości podczas zimy?

Sprzątanie łazienki
Okres zimowy oznacza dla nas długie dni i noce w domu ze szczelnie zamkniętymi oknami i drzwiami. Staramy się za wszelką cenę zatrzymać w naszym domu ciepło. Nie oznacza to jednak, że musimy cierpieć z powodu nieświeżego powietrza. Przeczytaj poniższe wskazówki, które podpowiedzą ci jak utrzymać świeżość w domu podczas zimy.
dom na wiosnę

Jak przygotować dom na nadejście wiosny?

Sprzątanie pomieszczeń
Nadchodzi wiosna. Kwiaty zaczynają pokazywać swoje śliczne pączki. Już wkrótce zima będzie tylko przykrym wspomnieniem. Jeżeli wystrój twojego domu jest nieco przyciężkawy i nie daje ci zapomnieć o zimie, to najwyższa pora wprowadzić kilka zmian, które wniosą do wnętrza trochę wiosennego nastroju. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak udekorować dom na wiosnę nie wydając na to fortuny.
wiosenne porządki

Jak wykorzystać naturalne produkty do sprzątania domu?

Środki czyszczące
Wciąż powiększający się w domu arsenał środków czyszczących zawiera mnóstwo toksycznych związków, sztucznych barwników i substancji zapachowych. Niektóre z nich mogą zawierać nawet substancje wybielające, amoniak i kwasy. Substancje te mogą zanieczyszczać nasze powietrze w domu, a w konsekwencji prowadzić do podrażnienia oczu i płuc. Najbardziej narażone na ich działanie są nasze dzieci i domowe zwierzątka. Wiele tego typu środków zawiera dodatkowo zbyteczne substancje bakteriobójcze (pestycydy), a w konsekwencji ich używania bakterie mogą stać się silniejsze i bardziej odporne na antybiotyki. Wszystkie dostępne w sklepach środki czyszczące sporo kosztują. Zrób więc swoje własne. Największe zanieczyszczenia i najtrudniejsze do usunięcia plamy możesz skutecznie usunąć przy pomocy sody oczyszczonej, boraksu, soku z cytryny i innych prostych środków, które z pewnością masz pod ręką.
bałagan po przyjęciu

Jak posprzątać mieszkanie po przyjęciu?

Usuwanie plam
Imprezy w domu mają swój urok. Nie musimy martwić się o transport powrotny, jesteśmy na "swoich śmieciach". Jednak zorganizowanie takiej domówki wiąże się z koniecznością sprzątnięcia bałaganu, jaki zostawili nasi goście. Często po przyjęciach zostajemy sami z bałaganem, który po nich zostaje. Aby sprzątanie zabrało nam jak najmniej czasu oraz było sprawniejsze musimy stosować się do kilku zasad.
Porządki wiosenne

Jak posprzątać dom na wiosnę?

Sprzątanie pomieszczeń

Okres zimowy w końcu dobiegł końca i nadszedł czas, aby odkryć swój dom na nowo. Ale zanim wprawisz w ruch ścierkę i zajrzysz do garderoby, przeczytaj poniższe wskazówki jak wkładając minimum wysiłku posprzątać i ożywić swój dom. Poniżej znajdziesz 10 prostych rad, jak posprzątać dom na wiosnę:

porządek w domu

Jak utrzymać porządek w domu?

Sprzątanie łazienki
Estetyczny i zadbany dom jest wizytówką każdej eleganckiej kobiety. Warto dbać o miejsce, w którym na co dzień Ty i Twoja rodzina spędzacie tyle czasu. Ponadto brudny i zaniedbany dom może być przyczyną różnych chorób, rozwoju bakterii a także wpływać na zły nastrój jego mieszkańców. Jeśli chcesz żyć zdrowo i być dumna z porządku, jaki panuje w Twoim domu, oto kilka wskazówek jak tego dokonać.