Tag: Wybór oc

ubezpieczenie samochodu

Jak wybrać OC?

Inne Rodzaje Ubezpieczeń
Bardzo często słyszymy OC, najczęściej obok występuje AC. W każdej reklamie ubezpieczeń można usłyszeć takie słowa, czy jednak kiedyś zastanawiałeś się co one oznaczają? Jeśli jesteś posiadaczem samochodu na pewno wiesz co, w kontekście rynku ubezpieczeniowego oznacza skrót OC, to odpowiedzialność cywilna. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to innymi słowy przerzucenie na ubezpieczyciela kosztów, które ponieślibyśmy gdyby z naszej winy wydarzył się wypadek drogowy. Faktycznie jednak ubezpieczenie OC to nie tylko skrót istotny dla kierowców. Tak naprawdę każdy z nas może ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej, a przedstawiciele niektórych zawodów mają taki obowiązek.
ubezpieczenie samochodu

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu?

Ubezpieczenie Samochodu
W czasie, kiedy wszystko drożeje, coraz ważniejszym tematem jest możliwość obniżenia kosztów utrzymania pojazdu. Możemy spróbować znaleźć tańsze ubezpieczenia komunikacyjne. O tym jak to zrobić, dowiesz się poniżej.


Podobne porady

Jakich formalności dopełnić po zakupie używanego samochodu?

Zakup Samochodu Używanego
Samo kupno samochodu to dopiero początek bieganiny. Odebranie kluczyków, dokumentów i przekazanie pieniędzy osobie, od której kupujemy auto nie kończy formalności. Po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży będziesz musiał załatwić jeszcze kilka spraw, dzięki którym bez problemu będziesz mógł cieszyć się samochodem. Poniżej znajdziesz wskazówki, które krok po kroku pomogą ci dopełnić wszelkich formalności i uniknąć niepotrzebnych kłopotów.
Ubezpieczenie auto assistance

Na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie samochodu assistance?

Ubezpieczenia Autocasco (AC)
Ubezpieczenie samochodu assistance jest nieobowiązkowe, ale naprawdę warto je wykupić. Przydaje się zwłaszcza zimą. Abyś jednak był w pełni zadowolony z usług swojego ubezpieczyciela, przed wykupieniem polisy zwróć uwagę na kilka rzeczy.
Ubezpieczenie

Jak wybrać ubezpieczenie?

Ubezpieczenie na Życie
Wiele osób posiada różnego typu ubezpieczenia. Część z nich mamy, ponieważ są obowiązkowe, np. ubezpieczenie samochodu. Jednak niewielu z nas zastanawia się nad tym, jaki jest cel ubezpieczania się, a co za tym idzie, jak dobrze się ubezpieczyć, tak by nie sponsorować niepotrzebnie towarzystw ubezpieczeniowych przy nikłej ochronie z ich strony.
Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie – jakie warto wybrać?

Ubezpieczenie na Życie
Ubezpieczenie na życie polega na tym, że w razie zdarzenia losowego – śmierci, choroby, pobytu w szpitalu – ubezpieczyciel wypłaci nam lub naszym bliskim pieniądze. Są dwa podstawowe rodzaje ubezpieczenia: terminowe ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie na życie i dożycie. Ubezpieczenie zapewnia tobie i twoim bliskim bezpieczeństwo finansowe, nie tylko teraz, ale również na przyszłość. Zastanawiałeś się skąd twoja najbliższa rodzina miałaby wziąć środki na życie na wypadek ciężkiej choroby lub śmierci? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacja dotyczące ubezpieczenia na życie.