Tag: Gdzie na wakacje

wakacje nad morzem

Gdzie pojechać na wakacje?

Wakacje rodzinne
Kwestia wyboru miejsca wypoczynku może nam przysporzyć wielu kłopotów. Większość z nas czeka na tą chwilę cały rok i pragnie wykorzystać ją jak najlepiej. Często jednak jesteśmy niezdecydowani i najchętniej w ciągu tego tygodnia odwiedzilibyśmy cały świat, lub przeciwnie - my wiemy gdzie chcemy jechać, ale wizja ta nie zgadza się z wyobrażeniem naszego partnera, aż w końcu dochodzi do kłótni i w rezultacie jedna ze stron pozostaje niezadowolona. Warto więc do sprawy przystąpić już na długo przed planowanym urlopem i wspólnie, spokojnie ustalić w jakim miejscu chcemy wypocząć.
Nízke Tatry

Dlaczego warto wybrać się na ferie do Słowacji?

Europa
Zaledwie 40 min jazdy samochodem z Zakopanego odnajdziesz iście alpejski krajobraz, gdzie białe szczyty pokrywają kilometry świetnie przygotowanych tras zjazdowych. Nie jeździsz na nartach? Nic straconego! Jaskinie, jeziora górskie i baseny z wodą termalną przyciągają tu całe rodziny.
Beskid Śląski

Jak spędzić ferie zimowe w Beskidzie Śląskim?

Polska
Okolice Szczyrku i Wisły to wymarzone miejsce na ferie dla całej rodziny. Jest tu wszystko: narciarskie szlaki, ścieżki na zimowe spacery, wiele atrakcji dla dzieci oraz przytulne gospody, w których rozgrzejemy się i spróbujemy miejscowych specjałów. Ten jeden z najbardziej malowniczych regionów Polski w sezonie zimowym zyskuje szczególny urok. Łagodne stoki Beskidu Śląskiego toną w śniegu, a drzewa porastające zbocza wyglądają jak pokryte grubą warstwą białego lukru. Każdy powinien tu znaleźć coś dla siebie i wspaniale odpocząć. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z wielu tras zjazdowych i biegowych, na wielbicieli kontaktu z naturą czekają piękne krajobrazy i możliwość zobaczenia ciekawych zwierząt, smakoszy ucieszą specjały miejscowej kuchni. Nie brakuje też atrakcji dla dzieci.
Val Thorens

Jak spędzić wakacje w Val Thorens?

Wakacje rodzinne
Val Thorens to wymarzone miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku i francuskiego szampana. Tak dużej imprezy na wysokości 2300 metrów nad poziomem morza nie znajdziemy. Tylko jedna z dyskotek Malaysia może pomieścić 1000 osób. A mniejszych lokali jest bez liku. I wszystkie skupione na niewielkim obszarze, podobnie jak całe miasteczko narciarskie Val Thorens.

Jak spędzić ferie w Andorze?

Wakacje rodzinne

Andora to malutki, malowniczy kraj w Pirenejach. Ostatnio bardzo modny także wśród polskich narciarzy. Średnia wysokość terenu księstwa to niemal 2000 metrów n.p.m.Aby zjechać ze stoku w świeżym puchu poza wyznaczoną trasą, najlepiej skorzystać z "podwózki" helikopterem. Zupełnie jak James Bond w "Świat to za mało".

Liptovske vidly

Dlaczego warto odwiedzić Liptovske vidly?

Wakacje rodzinne

Widełki jakości i cen są tu szerokie jak mało gdzie. Od superluksusowych hoteli po pryczę w malowniczym schronisku. Od pieczonego sera po finezyjną kuchnię. Od szaleństw na stoku po zabawy niemające nic wspólnego z nartami.

Co zwiedzić w Muszynie?

Wakacje rodzinne

Od stu lat jest uzdrowiskiem, od niedawna popularnym ośrodkiem narciarskim. Ale prawa miejskie nadał jej już… Kazimierz Wielki. Gdy nadchodzi zima, mróz ziemię skuje, a śnieg ją przykryje białą pierzyną, ożywają doliny i góry Beskidu Sądeckiego. Do miast i miasteczek tego regionu zjeżdżają się amatorzy białego szaleństwa. Jednym z nich jest Muszyna, która ciągnie się malowniczo wzdłuż doliny Popradu, przy granicy ze Słowacją.

Co warto zwiedzić w Słowackiej Dolinie Demianowskiej

Atrakcje turystyczne

To kraina legendarnych harnasi i rozleniwiających ciepłych wód. Uważana za jedną z najpiękniejszych dolin Niżnych Tatr Dolina Demianowska odwiedzana jest chętnie nie tylko przez Słowaków, ale i sąsiadów z Polski. O każdej porze roku, ale szczególnie zimą, gdy przywdziewa malowniczą białą szatę. Długa na 15 km dolina rzeczki Demianówki wcina się głęboko w masyw Niżnych Tatr, formując w nim podziemny system krasowy.

Madera

Dlaczego warto wybrać się na Maderę?

Wakacje rodzinne
Tak naprawdę to wcale nie jest wyspa, tylko jeden z najwyższych na świecie wulkanów, który powstał w wyniku podwodnych erupcji. Masa skał, głazów i kamieni „wyplutych” z leżącego na dnie morskim krateru stworzyły niepowtarzalny krajobraz Madery.
Teneryfa

Jak spędzać czas na Teneryfie?

Wakacje rodzinne
Największa z Wysp Kanaryjskich cieszy się zasłużoną sławą. To idealne miejsce na udany wypoczynek o tej porze roku. Panują tu bardzo przyjemne temperatury. W styczniu i lutym w okolicach 20˚C. Można odnieść wrażenie, że wiosna tutaj nigdy się nie kończy.