Tag: Perfumy

wybór perfum

Jak wybrać perfumy?

Perfumy i Zapachy
Każda z nas powinna dobrać zapach perfum do swojej osobowości. Nie ma bowiem uniwersalnych zapachów, które spodobają się każdemu. Każdy z nas jest inny, ma inny sposób życia, postrzegania świata, inne upodobania. Zapach perfum należy wiec dobierać samemu, taki, który zapewni nam dobre samopoczucie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które być może ułatwią Ci wybór odpowiedniego zapachu.
perfumy domowej roboty

Jak zrobić perfumy?

Perfumy i Zapachy
Perfumy są w użyciu od tysięcy lat. Ludzie zaczęli swoją przygodę z zapachami od palenia kadzideł i innych aromatycznych ziół podczas religijnych rytuałów. Egipcjanie jako pierwsi wprowadzili do swojej kultury prawdziwe perfumy. Jako że wynaleźli także szkło, buteleczki perfum pojawiły się na świecie już na 1000 lat przed Chrystusem.
Trzy nuty tworzą harmonię perfum. Nuta głowy jest tym, co poczujesz natychmiast, gdy powąchasz perfumy, ale co szybko się ulotni. Po nucie głowy, poczujesz nutę serca. To esencja perfum. Po okołu 30 minutach da się odczuć nuta bazy, która wraz z nutą serca określi ostateczny zapach perfum. Nuty bazy to zapachy bogatsze i głębsze, które pozostaną na twojej skórze, gdy nuty głowy i serca ulotnią się.
Perfumy sprzedawane są w różnych cenach, w zależności od zawartości olejków eterycznych. Prawdziwe, a zarazem najdroższe perfumy zawierają ich aż 22%. Następne w kolejności są tzw. wody perfumowane (Eau de Parfum) z 15-22% zawartością olejków eterycznych. Woda toaletowa (Eau de Toilette) zawiera 8-15% olejków eterycznych, a woda kolońska (Eau de Cologne) około 4%. Najsłabsza jest woda toaletowa Eau Fraiche, która zawiera tylko 1-3% olejków.
Kupowanie perfum na różne okazje zapewne znacznie uszczupli twój portfel. Możesz jednak wypróbować opisane tutaj receptury perfum domowej roboty. Wypróbuj własne mieszanki zapachów, tak by twój zapach odzwierciedlał to, kim jesteś.
olejek zapachowy domowej roboty

Jak zrobić olejek zapachowy?

Masaże
Olejek zapachowy to idealna podkładka pod perfumy lub nawet alternatywa dla nich. Tworzenie własnego olejku zapachowego daje możliwość stworzenia nowego niepowtarzalnego zapachu, który doskonale będzie zgrywał się z twoją osobowością. To dobre rozwiązanie również dla tych osób, które do tej pory nie odnalazły ulubionego zapachu. Jest to również bardziej ekonomiczna droga do stworzenia jednorazowej nuty zapachowej lub zrobienia własnych podróbek drogich markowych perfum. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci stworzyć własny olejek zapachowy.
perfumy

Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne?

Perfumy i Zapachy
Na rynku pełno jest podróbek torebek, ubrań, butów... i perfum. Większość z nich pochodzi z Chin. Rynek chiński rozwija się tak szybko, że producenci markowych perfum nie są w stanie nadążyć z kontrolą zalewających lokalne rynki podróbek. Fałszywe perfumy są często łudząco podobne do oryginałów, zarówno jeśli chodzi o opakowanie (pudełko, buteleczka), jak i zapach. Problem pojawia się wówczas, gdy nieświadoma niczego, płacisz za nie tyle, co za oryginały. Jeśli kupujesz perfumy w markowych drogeriach i perfumeriach, możesz być pewna ich oryginalności. Jeśli jednak zaopatrujesz się na bazarach, w podejrzanych sklepikach i w sklepach internetowych, ryzyko trafienia na podróbkę jest dosyć duże. Jak zatem sprawdzić, czy perfumy są oryginalne?
perfumy

Jak dobrać perfumy?

Kosmetyki dla Pań
Zapach może sprawiać przyjemność, poprawiać nastrój lub denerwować. To sygnał wysyłany otoczeniu o naszych emocjach i atrakcyjności. Dobrze dobrany działa jak feromony w naturze wytwarzane przez rośliny i zwierzęta substancje chemiczne służące do komunikacji. Mogą zwabiać, odstraszać). Wybór odpowiednich perfum jest ważny i należy poświęcić trochę czasu na tę czynność. Każdy z nas ma swoje preferencje, oznacza to, że ten sam gatunek perfum zupełnie inaczej będzie pachniał na skórze różnych osób. Jeśli chcemy podarować perfumy jako upominek, to najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie upodobań obdarowanego. Źle dobrany zapach może stać się swoistym 'pucharem przechodnim' i zawsze może do nas wrócić :)
perfumy

Jak dobierać i kupować perfumy?

Perfumy i Zapachy
Węch jest najbardziej czułym ze zmysłów. Najszybciej przenosi do mózgu bodźce oraz działa na podświadomość. Budzi dobre lub złe emocje. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór perfum, które działają na twoje samopoczucie, ale też decydują o tym jak jesteś postrzegana/postrzegany przez innych. A zatem jak najlepiej dobierać i kupować perfumy?
perfumy

Jak używać perfum we flakonie z korkiem?

Perfumy i Zapachy
Perfumy zamknięte we flakonie z pięknym korkiem wyglądają bardzo szykownie i elegancko. Przywodzą na myśl romantyczne, przedwojenne aktorki, które kuszącym gestem nanosiły zapach na ciało. Pewnie większość z nas chciałaby mieć takie w swojej kolekcji. Jednak trzeba pamiętać, że w przypadku takich perfum aplikacja polega na bezpośrednim dotknięciu skóry korkiem zwilżonym zapachem, a to może rodzić pewne problemy. Po pierwsze, nałożenie perfum korkiem powoduje, że do środka buteleczki dostaje się pot i inne zanieczyszczenia, które występują na skórze. Takie zanieczyszczenia wchodzą w reakcję chemiczną z perfumami, a to z kolei może wpływać na zmianę koloru i zapachu perfum. Natomiast na dnie flakonu może powstać nieestetyczny osad. Ponadto, taki flakon jest zdecydowanie mniej szczelny. Podczas aplikacji perfumy są narażone na częsty, bezpośredni kontakt z powietrzem, a zatem lotne substancje, z których składa się kompozycja zapachowa, dużo szybciej się ulatniają, przez co z jednej strony zmienia się jakość zapachu, z drugiej - perfum nam po prostu bardzo szybko ubywa. Dlatego mimo wszystko dużo praktyczniej jest kupować zapachy w butelkach zamykanych atomizerem. Hermetyczne zamknięcie minimalizuje ryzyko zwietrzenia lub zepsucia zapachu. Taka aplikacja jest też szybsza, łatwiejsza i pozwala dość równomiernie nanieść zapach na większą powierzchnię skóry. Jeśli jednak na twojej toaletce stoją już perfumy z korkiem, poniżej znajdziesz kilka rad, które warto wziąć pod uwagę w trakcie ich użytkowania.
perfumy w ciąży

Jakich perfum używać w ciąży?

Perfumy i Zapachy
Ciąża to wyjątkowy okres dla kobiety, w którym wyostrzają się zmysły i w którym szczególnie trzeba dbać o zdrowie, bo kondycja mamy bezpośrednio wpływa na zdrowie i życie maleństwa, które nosi pod sercem. Każda przyszła mama wie, jak bardzo zapachy utrudniają życie w czasie ciąży. Zmysł węchu w tym okresie bardzo się zmienia. U jednych się wyostrza, u innych tępieje. Jest to rzecz naturalna i po urodzeniu maleństwa wszystko najczęściej wraca do normy. Jeśli natomiast kochamy perfumy, a węch szczęśliwie nie przysparza nam problemów, to z kolei trzeba pamiętać, że z uwagi na niebezpieczne substancje zawarte w kompozycjach zapachowych, używanie perfum w czasie ciąży może wpływać negatywnie na rozwój maleństwa. Zarówno składniki syntetyczne, jak i naturalne, ale w zbyt dużym stężeniu mogą zaszkodzić dziecku. A zatem jak bezpiecznie perfumować się w czasie ciąży?
perfumy

Jak dobrać perfumy stosownie do okazji?

Perfumy i Zapachy
Podobnie jak ubiór, zapachy dobrze jest dostosować do okazji. Noszone przez ciebie perfumy określają twój temperament lub nastawienie do ludzi i sytuacji, w których się znajdujesz. A zatem jak się perfumować, żeby prezentować się odpowiednio i „na miejscu”?
perfumy

Jak przygotować się do zakupu perfum?

Perfumy i Zapachy
Wchodzisz do perfumerii i dostajesz oczopląsu! Tysiące flakonów, a w każdym inny zapach. Co wybrać, jak poruszać się w gąszczu aromatów i kuszących kształtów buteleczek? Najlepiej przygotować się wcześniej do odwiedzin w sklepie. Oto kilka praktycznych porad: