Tag: Sól morska

sól

Jakie są właściwości zdrowotne soli?

Medycyna Naturalna
Dietetycy i lekarze ostrzegają przed jej nadużywaniem, ale sól ma także wiele zalet. Galoterapia, czyli leczenie solą, znana jest od starożytności i ostatnio staje się coraz bardziej popularna. Te całkowicie naturalne kuracje nie są drogie, łatwo je przygotować w domu, a do tego szybko dają efekty. Dlaczego warto postawić na sól?
sól morska

8 sposobów wykorzystania soli morskiej

Pielęgnacja skóry
Sól morska to naturalna sól otrzymywana bezpośrednio z wody morskiej. Największa różnicą między solą morską, a jej przetworzonym odpowiednikiem jest to, że nie jest ona sztucznie zmodyfikowana. Podczas, gdy druga musi przejść przez wiele metod przetwarzania. Oto największe zalety i środki zaradcze przy użyciu soli morskiej.

Fakty i mity na temat soli

Przyprawy
Kuchenna, jodowana, morska czy sodowa - istnieje wiele rodzajów soli, które są stosowane w przemyśle spożywczym jako przyprawa albo konserwant do potraw. Często sami stosujemy zbyt duże ilości soli do naszych dań. Zresztą, jaki smak miałyby bez niej frytki? Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość tej przyprawy może powodować nieodwracalne skutki w naszym organizmie.

Zalety picia słonej wody

Diety
Słona woda w morzach i oceanach została naturalnie "przyprawiona" przez naturę. Od dziecka każdy nam powtarzał, że picie jej nie wpływa na nas korzystnie. Naukowcy mają jednak odmienne zdanie na ten temat. Picie szklanki słonej wody dziennie może dać wspaniałe efekty i dobroczynnie wpływać na twój organizm. Poniżej znajdziecie kilka zalet picia słonej wody. Utrata na wadze Sól sprawia, że czujesz się mniej głodny, przez co tracisz na wadze. Im mniej soli spożywasz, tym dokucza ci większy apetyt. Wypicie szklanki słonej wody chroni przed podjadaniem. Kiedy czujemy niepohamowany apetyt, szklanka wody z solą sprawi, że nie będzie on aż tak mocny. Nie będziesz dzięki temu spożywać czekolady i śmieciowego jedzenia. Woda pomoże również wchłaniać substancje odżywcze, które przyjmujesz. Pamiętaj, że optymalne odżywianie jest kluczem do dobrego zdrowia.


Podobne porady

sól na zaparcia

Jak pozbyć się zaparć napojem z soli morskiej?

Choroby Układu Pokarmowego
Czy należysz do 20% populacji cierpiącej na zaparcia? Nie ma się czego wstydzić. Pokarmy zawierające dużą ilość błonnika nie zawsze spełniają swe zadanie. Mamy dla ciebie szybką propozycję oczyszczenia jelit z zalegających mas kałowych. Dowiedz się, jak ją sporządzić i zastosować.
słodycze

Dlaczego nie możesz odmówić sobie słodyczy i chleba?

Medyczne Badania Naukowe
Po raz kolejny obiecałeś sobie, że nie będziesz jadł słodyczy i zapychał się chlebem. I ponownie złamałeś to postanowienie. Dlaczego? Dietetycy dopiero teraz zaczynają rozumieć, że w zdrowej diecie konieczna jest równowaga kluczowych minerałów, witamin, błonnika, protein, cukrów, tłuszczy i węglowodanów. Organizm bardzo często odpowie na niedobory w każdym z tych obszarów poprzez uczucie głodu i nienasycenia, przez co ludzie zaczynają podjadać bez zwracania uwagi na jakość pożywienia, po to tylko, aby desperacko uzupełnić niedobory. Zrozumienie przyczyn takiego zachowania może pomóc wielu osobom w ustabilizowaniu diety i skończeniu z niechcianym podjadaniem.
dieta bez cukru

Trzydniowa, usuwająca cukier dieta

Diety i Powrót Do Figury
Kiedy ludzie zauważają przybycie paru kilogramów wagi, zazwyczaj obwiniają o to tłuszcze oraz węglowodany. Lecz prawdą jest, że istnieje wiele czynników wpływających na wzrost naszej wagi. Okazuje się, bowiem, że przyczyną wzrostu naszej wagi często jest cukier. W tym artykule zostanie przedstawiona 3 dniowa dieta, która usunie nadmiar cukru z organizmu, pomoże ci zrzucić zbędne kilogramy i poprawi stan twojego zdrowia.