Tag: Aromaterapia na zmęczenie

aromaterapia

Jak zrobić aromaterapeutyczny olejek na zmęczenie?

Aromaterapia
Czujesz się zmęczony, ospały, brak ci wigoru? Aromaterapia czyni cuda! Oto kilka przepisów na energetyzujące olejki zapachowe, które pobudzą cię do działania i dodadzą optymizmu:
aromaterapia

Aromaterapia w domu

Aromaterapia
Aromaterapia to piękna forma dawania sobie przyjemności zmysłowych z jednoczesnymi niezaprzeczalnymi korzyściami dla ciała. Poczuj jej moc! Kominek aromaterapeutyczny to najprostsza metoda cieszenia się zmysłowymi zapachami. Pamiętaj, że najlepiej jest wlewać do niego odrobinę ciepłej wody – świeczka utrzyma jej temperaturę i woń będzie intensywniejsza.
roll on do aromaterapii

Jak zrobić własny roll on do aromaterapii?

Aromaterapia
O cudownych właściwościach zapachów wiemy już od dawna. Odpowiednia kompozycja aromatów może uwolnić nas od stresu, zadziałać pobudzająco, złagodzić bóle mięśni, czy pomóc pozbyć się migreny. A ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy dopadnie nas spadek formy, aromaterapeutyczny roll on warto mieć zawsze przy sobie. Z tej porady dowiesz się jak zrobić taki specyfik oraz jakie olejki eteryczne zmieszać i w jakich proporcjach, by zapewnić mu skuteczne działanie.
Właściwości olejku z kadzidłowca

Jakie są właściwości olejku z kadzidłowca

Aromaterapia
Kadzidło jest znane i stosowane od wieków. Olejek z kadzidłowca pomaga w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby Leśniowskiego-Crohna oraz różnych typów raka.

Co oznacza ciągłe zmęczenie?

Choroby Układu Krążenia
Jeśli dobrze organizujesz sobie dzień i masz czas zarówno na odpoczynek, jak i spokojny sen, dobrze się odżywiasz i pijesz odpowiednią ilość wody, a mimo wszystko nadal czujesz się bardzo zmęczony, może to świadczyć o bardzo niepokojących zmianach w organizmie i ostatecznie prowadzić do bardzo poważnych schorzeń, takich jak depresja, anemia, cukrzyca, reumatoidalne zwyrodnienie stawów, czy nadczynność lub niedoczynność cukrzycy. Sprawdź, na jakie objawy trzeba zwrócić wyjątkową uwagę i kiedy należy poprosić o pomoc lekarza. Anemia Anemia jest wynikiem niedoborów czerwonych krwinek, które transportują tlen z płuc do tkanek i komórek całego organizmu oraz żelaza i witamin. Często towarzyszy też chorobom przewlekłym, takim jak reumatoidalne zapalenie stawów, nowotwory czy niedoczynność nerek. Do najbardziej typowych objawów anemii zaliczyć należy długotrwałe uczucie zmęczenia, skrajne osłabienie, trudności ze snem, brak koncentracji, szybką akcję serca, ból w klatce piersiowej i ból głowy.

Olejek goździkowy: Sprawdzony środek na bóle i ukąszenia

Medycyna Naturalna
Wyróżniający się charakterystycznym, bardzo intensywnym zapachem olejek goździkowy to nie tyko perfekcyjny dodatek do kosmetyków i silny afrodyzjak, ale też w pełni naturalny środek pozwalający zadbać o higienę jamy ustnej i złagodzić wiele bolesnych dolegliwości. Przyspiesza gojenie się ran i redukuje zmiany skórne, oczyszcza krew i uniemożliwia działanie szkodliwym wolnym rodnikom. Skutecznie łagodzi też bóle rozmaitego pochodzenia, a zwłaszcza głowy, mięśni, zębów czy gardła oraz niweluje stany zapalne, pomaga m.in. zminimalizować skutki jęczmienia. Warto po niego sięgać w przypadku ukąszeń oraz użądleń oraz w sytuacji, gdy zmagamy się ze schorzeniami układu pokarmowego i trawiennego. Zalety olejku goździkowego można wymieniać by jeszcze długo. Sprawdźmy zatem, co jeszcze potrafi.